Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebny typ aparatu i producent...

Radiowiec 2 16 Lut 2017 12:26 510 21
  • #1 16 Lut 2017 12:26
    Radiowiec 2
    Poziom 31  

Witam Kolegów( i Koleżanki).
    Mam taki problem. Mianowicie szukam aparatu końcowego ale z mikrotelefonem nagłownym jak w centralach dyspozytorskich. Mam ofertę handlową dla firmy transportowej a muszę po zainstalowaniu nowej centralki zastąpić czymś stare Panasoic-ki. fajnie by było nałożyć słuchawki z mikrofonem na głowę i mieć obie ręce wolne. Macie jakąś propozycję? Potrzeba będzie ok 10 sztuk. Pozdrawiam !

• #3 16 Lut 2017 13:11
    Radiowiec 2
    Poziom 31  

Zakup 10 sztuk... To będzie droższe od nowej centrali :D Moze ktoś jeszcze cos podpowie.

• #4 16 Lut 2017 14:25
    przeqpiciel
    Poziom 29  

softphone (o ile VoIP może być) + słuchawki z mikrofonem na USB ?

• #5 16 Lut 2017 14:45
    R-MIK
    Poziom 38  

przeqpiciel napisał:
    softphone (o ile VoIP może być) + słuchawki z mikrofonem na USB ?

O ile słuchawki będą kosztować 100zł to ok, jak 20 to rozpadną się po miesiącu.

Niektóre bezprzewodowe Gigaset'y i Panasonics'y maja wyjście na słuchawki. Cena w granicach 200zł. Słuchawki 50..200zł.

Dodano po 3 [minuty]:

Radiowiec 2 napisał:
    (...)po zainstalowaniu nowej centralki(...)!

Jakiej? Bardzo często aparaty systemowe maja wyjście na słuchawki.

• #6 16 Lut 2017 15:44
    Radiowiec 2
    Poziom 31  

Tu nie chodzi o jednego systemowca tylko o dziesięciu dyspozytorów transportu gadających jednocześnie. Jak gadają to zarabiają a firma się rozwija. Ja chyba zrobię i inny numer i do zwykłego aparatu podłączę słuchawki z mikrofonem od SKYPE-a... Jak sie bawić to na całego! Słuchawki z regulacja głośności dwa kable plus masa. Mikrofon... taki sam jak w słuchawce, dwa kable plus masa. Czyli trzeba obciąć wtyczkę od SKYPE-a i zarobić mądrze RJ-ke... Potem mądrze "ożenić tatę z mamą" dodatkowo mały prze łączniczek ON -OFF zamiast widełek. Powinno się to udać. Przepraszam Was ale jak widzę te ceny to chyba SAM zacznę to produkować. kawałek plastiku plus słuchawka i dwa scalaki z Chin za 280 złotych?? Inwestor mnie śmiechem zabije :D

• #7 16 Lut 2017 15:50
    spinacz
    Poziom 37  

Kolego z całym szacunkiem, ale jeżeli ja bym był inwestorem i widział telefony przerobione z widelek na przełącznik to chyba ja bym Cie wyśmiał, bo słuchawki ok jeszcze może dało by się estetycznie przerobić ale też nie byle jakie. Jak wspomniałeś oni na tym zarabiają więc to nie mogą być buble z Chin bez gwarancji.

• #8 16 Lut 2017 15:58
    R-MIK
    Poziom 38  

Radiowiec 2 napisał:
    (...)Przepraszam Was ale jak widzę te ceny to chyba SAM zacznę to produkować. kawałek plastiku plus słuchawka i dwa scalaki z Chin za 280 złotych?? Inwestor mnie śmiechem zabije :D

Jeśli inwestycja jest poważna to ile promili da te 2'800zł? Jak, żałosna inwestycja za 10'000zł to fakt, 2'800 to blisko 30% inwestycji ale w takiej sytuacji inwestor do śmiechu musi się przyzwyczaić. Swoja drogą ciekawe ile wydał na sprzęt komputerowy na te 10 stanowisk? Min to 20'000zł chyba, że złożył ze "złomu" po 500zł sztuka. Ile będzie płacić dyspozytorom miesięczne? Nawet najniższa krajowa + ZUS to wielokrotność 2,8k zł, czyli amortyzacja "inwestycji" nastąpi w ciągu tygodnia.
    Ile będzie kosztować np dzień przestoju, bo trzeba "skleić" nowe słuchawki a szybko może zrobić jedna osoba, która np jest poza granicami kraju? No chyba, że w zapasie będzie kilka przerobionych telefonów i słuchawek.

• #9 16 Lut 2017 17:29
    instalatorPBS
    Poziom 26  

Jeszcze jeden detal, o którym na ogół nikt nie myśli stawiając taką dyspozytornię.
    Wzajemne zakłócenia od sąsiadujących ze sobą stanowisk. Jak 10 osób zacznie rozmawiać na raz to zrobi się niezły szum. Przerabiałem to wielokrotnie.
    Chyba, że każdy zamknięty jest w swoim osobnym pokoju. Jeśli nie to na ogół nie pozostaje nic innego jak zainwestować w słuchawki z redukcją szumów. Po to właśnie ktoś je wymyślił.
    RP

• #10 16 Lut 2017 18:01
    Radiowiec 2
    Poziom 31  

Panowie ale ja to wiem i inwestor to wie. Jak się rozwinie sytuacja to na razie nie wiem bo jutro dostana ofertę handlowa co do centrali, potem aparaty. Najpierw pięć, potem się zobaczy. Nie moja kasa , nie moja decyzja. Ale wszystkie podpowiedzi wezmę pod uwagę. Jak powiedzą A to trzeba będzie powiedzieć B. Proste. :D

• #11 16 Lut 2017 21:42
    instalatorPBS
    Poziom 26  

Tak na prawdę najsensowniejsze i najtańsze dostępne dzisiaj telefony z gniazdem słuchawek nagłownych to Panasonic KX-DT521 i nie rozpadnie się po 2 miesiącach intensywnego użytkowania. To jest telefon do pracy. Ale to systemówka więc do działania potrzebuje odpowiedniej centrali, która zresztą w porównaniu z innymi produktami dostępnymi na rynku na ogół jest tańsza. Jeśli czekasz na ofertę handlową przemyśl to.
    Tak z ciekawości jakie to te stare telefony Panasonica, które musisz czymś zastąpić?
    RP

• #12 17 Lut 2017 10:00
    Radiowiec 2
    Poziom 31  

Taka systemówka pięć aparatów na kablu trzy parowym.

• #13 17 Lut 2017 10:29
    R-MIK
    Poziom 38  

Radiowiec 2 napisał:
    Taka systemówka pięć aparatów na kablu trzy parowym.

To raczej nie systemówka. Działa bez dedykowanej centrali abonenckiej? Jeśli tak i ma dwie LM to zespół aparatów. Były wersje na 5 i 8 aparatów. Ten wynalazek ma (miał) dość poważną wadę. Tracił ustawienia przy dłuższym braku zasilania. Pamięć podtrzymywał kondensator, opcji z baterią nie widziałem. No i w tamtych czasach cena. Przy 3 aparatach taniej wychodziła centrala abonencka a dawała większe możliwości.

• #14 17 Lut 2017 10:53
    Radiowiec 2
    Poziom 31  

Tak . To jest taki pięcio aparatowy system. Tylko to jest już też z trzeciej albo z czwartej ręki. Ma to ze dwadzieścia lat i w zasadzie w każdej chwili może się popsuć. Czas już by było to zmienić.

• #15 17 Lut 2017 11:10
    instalatorPBS
    Poziom 26  

Faktycznie dzisiaj każda centrala będzie miała większe możliwości ale jak montowałem na początku lat 90 te telefony czyli KX-T3250 - telefon sekretarsko-dyrektorski niewielkie centrale telefoniczne wraz telefonami kosztowały dużo więcej niż zespół tych aparatów a funkcjonalności dostępnych wtedy małych central niewiele odbiegały od możliwości tych aparatów.
    W latach późniejszych oczywiście cała zabawa przestawała mieć sens bo koszt faktycznie był wysoki i bardziej opłacało się zainstalować centralę.
    Ale jedno trzeba im oddać, były praktycznie nie do zajechania pomimo wieku.
    RP

• #16 17 Lut 2017 13:45
    R-MIK
    Poziom 38  

instalatorPBS napisał:

W latach późniejszych oczywiście cała zabawa przestawała mieć sens bo koszt faktycznie był wysoki i bardziej opłacało się zainstalować centralę.
    Ale jedno trzeba im oddać, były praktycznie nie do zajechania pomimo wieku.
    RP

Możliwości to miały kiepściutkie. Max jedna rozmowa wewnętrzna. Brak restrykcji. No i problem z utratą konfiguracji.

• #17 17 Lut 2017 21:26
    instalatorPBS
    Poziom 26  

Jedna rozmowa wewnętrzna to 2/5 zajętych telefonów. 2 pozostałe osoby z miastem i koniec. Kto więcej ma rozmawiać?
    A ile miały np. PMS albo BOSS, których jeszcze w 1991 roku nie było na świecie ? A wybieranie w tonach też miały ?
    Poza tym wersje BX miały troszkę inne możliwości niż PD a konfiguracja wylatywała w nich po około 12 godzinach a nie po 1 tak jak w PD. Miały możliwość blokowania linii i wybór linii preferowanej oraz parę innych drobiazgów ale na ogół instalatorzy nie zaglądali do instrukcji więc telefony w większości pracowały w fabryce.
    Oczywiście były proste ale ówczesne centrale mogły naprawdę niewiele więcej a kosztowały duuużo. Dla przykładu Panasonic KX-T30810 kosztował w 1993 roku brutto 12 000 000 zł ( dwanaście milionów ) a KX-T3250 4 800 000 ( cztery miliony osiemset tysięcy ) więc w cenie jednej centrali beż telefonów mieliśmy już prawie 3 aparaty.
    Duże zmiany przyszły dopiero w 1994 roku. To tylko tak gwoli przypomnienia młodszym.
    Systemy bardzo szybko się zmieniły a nasza pamięć niestety jest bardzo zawodna i wydaje nam się, że niektórzy producenci są na rynku od zawsze.
    Ale odchodzimy od tematu.
    Niezależnie od wszystkiego dzisiaj miejsce tego typu urządzeń jest w muzeum.
    RP

• #18 17 Lut 2017 21:46
    Radiowiec 2
    Poziom 31  

:D Tak . Tylko nie wiem czy Muzeum telekomunikacji we Wrocławiu zechciało by te Panasoniki ?? Jak znam życie zostaną podarowane jakiejś zabiedzonej szkółczynie i tam zainstalowane. To jest kolejne przekleństwo dzisiejszych czasów. Ile ja się na namawiałem moja dawna szkołę na zakup nowej centrali(!) Gdzieeeeeee tam! Nie mają kasy. Nawet stary Platan jest już lepszy od tego co Oni tam mają. Z kolei jedna ze szkół pobiła sama siebie. Jak już mówimy o centralkach. Swego czasu założyłem w jednej szkole nowiusieńkiego Platana, prezent od Urzędu Gminy. tak był skonfigurowany ze na wakacje wyłączało się prąd i na czterech liniach dzwoniły cztery końcowe. Po wakacjach pojechałem na awarie bo ... Panie! - nic nie działa... A tam... Okazało się ze AS -Sekretarka , nowa , organizowała sobie gabinet i... kazała woźnemu zdjąć bo... nie będzie jej grat tu wisiał skoro nie działa.. No i nowiutki Platan wywalili do kosza! Cyrk na kółkach po prostu. Teraz się zastanawiają jak to wybrakować. Sekretarka oczywiście wyleciała z hukiem. :D

• #19 17 Lut 2017 22:31
    R-MIK
    Poziom 38  

instalatorPBS napisał:
    Jedna rozmowa wewnętrzna to 2/5 zajętych telefonów. 2 pozostałe osoby z miastem i koniec. Kto więcej ma rozmawiać?

Jedna rozmowa, dwa zajęte a więc 3 wolne. Chcą pogadać wewnętrzne to potrzebują drepcedesa albo szczotki aby popukać w ścianę.
    A w wersji na 8, 6 wolnych i co? No tak, mozna przecież zadzwonić przez miasto, to nić, że bedzie kosztować, jak kogoś stać na Panasonica to i na rozmowy znajdzie kasę.

instalatorPBS napisał:

A ile miały np. PMS albo BOSS, których jeszcze w 1991 roku nie było na świecie ? A wybieranie w tonach też miały ?

PMS-08 7 dróg rozmównych czyli w przypadku tej centrali niblokowalne pole komutacyjne, wybieranie tonowe w standardzie, DISA opcja. Panasonics tez miał DISA? O komunikaty głosowe (blokada, przyjęto, itp) nie zapytam.

instalatorPBS napisał:

Miały możliwość blokowania linii i wybór linii preferowanej oraz parę innych drobiazgów

Na wybrane kierunki, np komórkowe?

• #20 18 Lut 2017 17:51
    instalatorPBS
    Poziom 26  

Blokady kierunków nie było, można było zablokować dostęp do linii tylko po co skoro można było podłączyć inny telefon i dzwonić do woli. Tak samo probleme było używanie bezprzewodówki czy faksu. Inny system, inne przeznaczenie i inne możliwości. Nie twierdzę, że KX-T3250 były idealne ale na owe czasy byłe substytutem centrali i dla wielu sprawdzały się w tej roli wystarczająco dobrze.
    W 1991 PMS był w sprzedaży? A Slican to na pewno produkował już centrale? Bo mnie się wydaję, że jeszcze parę lat minęło zanim pojawiły się pierwsze CMT.
    BOSS to na pewno dopiero 1995 a Telpol chyba 1996. I w BOSS-ie tonów na pewno nie było. Za to był tani.
    RP

• #21 18 Lut 2017 18:35
    R-MIK
    Poziom 38  

instalatorPBS napisał:
    Blokady kierunków nie było, można było zablokować dostęp do linii tylko po co skoro można było podłączyć inny telefon i dzwonić do woli.

Po co zakładać wypasioną centralę skoro można podłączyć telefon bezpośrednio do linii anlogowej. ISDN, co za problem, aparat kosztuje 50 zeta. Numeracja DDI, co za problem przeważnie zadziała telefon ISDN. No trakt 30b+D załatwi sprawę bo bez inwestycji około 2k zł sie nie obędzie.
    Napiszę tak: błędny tok rozumowania.

• #22 18 Lut 2017 18:50
    instalatorPBS
    Poziom 26  

Pytanie tylko czyj? Cały czas pytam jaką wypasioną centralę można było mieć taniej w 1991 roku? Wtedy te telefony na pewno były już w sprzedaży.
    Ale odchodzimy od tematu a to nie ma sensu. Skupmy się na meritum. Telefony należy wymienić. Pytanie tylko na jakie a chyba bardziej za ile?
    RP

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo