Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox 6110 - Bardzo brudzi w losowy sposób. Jak samsung clp-300.

16 Lut 2017 12:43 1719 12
  • Poziom 10  
    Witam,
    Drukarka drukuje każdą kartkę pobrudzoną inaczej. Tonery niby są oryginalne ale wcześniej może były jakieś zamienniki, dokładnie nie wiem bo to nie moja drukarka. Drukarka jak dobrze widzę ma wydrukowane prawie 9000 kopii na tym module bębna więc czy to może być moduł i czy da się go jakoś naprawić zregenerować? Nie mam na podmiankę innego modułu. Może ktoś miał podobny problem. Przez to że wydruk co kartkę inaczej brudzi ciężko stwierdzić co to może być.
  • Poziom 21  
    To wygląda na zużyty pas transferowy albo listwa w bębnie puszcza
  • Poziom 10  
    Łikam napisał:
    To wygląda na zużyty pas transferowy albo listwa w bębnie puszcza

Możliwe. Pytanie czy można to jakoś naprawić bez wymiany całego modułu?
  • Poziom 25  
    Nie da się. Nawet jeśli to efekt będzie krótkotrwały...
  • Poziom 10  
    Bitels85 napisał:
    Nie da się. Nawet jeśli to efekt będzie krótkotrwały...

Czyli co tylko wymiana całego modułu i żadnej innej opcji?
    Nie za szybko żeby ten moduł już siadł? Powinien wystarczyć na 20.000 kopii.
  • Poziom 25  
    Nie mam doświadczenia z regeneracją w tym modelu, z resztą jak i w xeroxie w ogóle. Być może zamienniki znacznie skróciły jego żywot.
  • Poziom 10  
    Bitels85 napisał:
    Nie mam doświadczenia z regeneracją w tym modelu, z resztą jak i w xeroxie w ogóle. Być może zamienniki znacznie skróciły jego żywot.

W sumie to jest prawie to samo co samsung clp-300. Poczekam może ktoś jeszcze coś wymyśli. Bo to jeszcze może być listwa na pasie transmisyjnym ale tak sobie tylko myślę. Żebym miał chociaż jakąś informacje czy to pas czy to bęben. Bęben wygląda na czysty pas jest troche brudny. Może to listwa przy pasie. Ciekaw jestem czy ktoś miał już coś takiego samego.
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Przy bębnie odbijało by wydruk. Tutaj listwa do czyszczenia. Jeśli nie pomoże to można zaadaptować inną gumę. Np. pasuje wymiarami z listwy bębna LEXMARK E350.
  • Poziom 10  
    endriuf napisał:
    Przy bębnie odbijało by wydruk. Tutaj listwa do czyszczenia. Jeśli nie pomoże to można zaadaptować inną gumę. Np. pasuje wymiarami z listwy bębna LEXMARK E350.

Czyli wymienić listwę na pasie transmisyjnym na taką z lexmarka E350. Dobrze rozumiem?
  • Pomocny post

Poziom 12  
    Jest opcja naprawy :) można rozebrać bęben oraz pas transferowy wyczyścić dobrze listwy i pas. Jeśli ta opcja nie pomoże można również odwrócić listwę na bębnie :)
  • Spec od drukarek
    kepin napisał:
    Czyli wymienić listwę na pasie transmisyjnym na taką z lexmarka E350. Dobrze rozumiem?

Sama guma. Albo tak jak napisał kolega wyżej przekleić gumę.

• Poziom 12  
    Ja tak zrobiłem w Drukarce Samsung CLP-300 Tzn. Rozebrałem bęben i grubą silikonową listwę obróciłem Xerox 6110 - Bardzo brudzi w losowy sposób. Jak samsung clp-300. tak aby nowa krawędź dotykała bębna
  • Poziom 10  
    Wyczyściłem dokładnie listwę w pasie i przy bębnie oraz listwę podającą toner czarny. Po tych zabiegach wydruk jest idealny. Dopiero teraz znalazłem czas żeby ją dokładnie wyczyścić. Dzięki wszystkim za pomoc.