Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blue screen i czarny ekran po aktualizacji sterowników

julita.palka 16 Lut 2017 13:25 504 7
  • #1 16 Lut 2017 13:25
    julita.palka
    Poziom 2  

Po aktualizacji sterowników na moim laptopie za pomocą GeForce Experience (do wersji: 378.66 14.02.17r) wyskoczył blue screen, a po restarcie ekran zostawał czarny, nie wyświetlało się na nim kompletnie nic. Ekran zewnętrzny działał jak najbardziej prawidłowo. Do tej pory odinstalowałam sterowniki karty graficznej i zainstalowałam poprzednią wersję, co nie przyniosło żadnych skutków.
    Laptop Lenovo IdeaPad Y500, system Windows 8.1

0 7
  • #3 16 Lut 2017 14:10
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Ekran laptopa sam w sobie działa prawidłowo?
    Uruchom w trybie awaryjnym, odinstaluj sterowniki od grafiki, wyczyść rejestr oraz pliki temp CCleaner'em i uruchom ponownie normalnie.
    https://www.piriform.com/ccleaner
    Powinien się uruchomić i wołać sterowniki.
    Wtedy zainstalujesz prawidłowo działające.

Na przyszłość, zainstaluj sobie =>
    https://www.bleepingcomputer.com/download/bluescreenview/
    Gdy będzie jakikolwiek BSOD, za pomocą programu będzie można odczytać logi z komunikatem błędu.

0
  • #4 16 Lut 2017 16:00
    julita.palka
    Poziom 2  

Odinstalowalam sterowniki, wyczyscilam rejestr oraz pliki tymczasowe w trybie awaryjnym, po ponownym uruchomieniu zainstalowalam odpowiednie sterowniki dla mojej karty graficznej, ale problem nadal wystepuje. Na ekranie zewnetrznym wszystko gra, natomiast ekran laptopa caly czarny. Kontaktowalam sie rowniez z serwisantem, u ktorego ostatnio wymieniana mialam matryce ze wzgledu na skaczacy ekran (wymiana tasmy nie skutlowala) i doradzil mi po uprzednim odinstalowaniu sterownikow, zainstalowanie najstarszych, jakie znajde, co rowniez nie rozwiazalo problemu.

Dodam, że teraz zerknęłam i w ogóle nie wykrywa mi tego ekranu, choć przed reinstalem sterowników był wykrywalny.

0
  • #5 16 Lut 2017 23:00
    RADU23

Gdy uruchamiasz laptopa, to czy pokazuje się cokolwiek na jego matrycy?
    Do BIOS'a możesz wejść? Jest obraz?

Spróbuj jeszcze uruchomić z bootowalnego Linuxa LiveCD i powiedz czy będzie obraz na matrycy.

0
  • #6 17 Lut 2017 08:53
    julita.palka
    Poziom 2  

Na matrycy laptopa nie pokazuje się nic i nie można wejść do biosa. Do Linuxa nie mam aktualnie dostępu. Inne pomysły?

0
  • #7 17 Lut 2017 08:58
    bartoromini
    Poziom 8  

Jeśli nie ma totalnie obrazu na ekranie laptopa to możliwe że winna jest matryca. Natomiast kwestia sterowników to akurat taki zbieg okoliczności.
    Skoro wyświetla na zewnętrznym to nie widzę innego pomysłu. No może jeszcze taśma.

0
  • #8 17 Lut 2017 09:05
    RADU23

julita.palka napisał:
    Na matrycy laptopa nie pokazuje się nic

Czyli jaki wniosek?
    julita.palka napisał:
    Do Linuxa nie mam aktualnie dostępu.

https://livecdlist.com/os/linux/
    julita.palka napisał:
    Inne pomysły?