Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AMICA/piekarnik elektryczny - pokrętła

Kinga B. 16 Feb 2017 13:51 3945 6
 • #1
  Kinga B.
  Level 6  
  Cześć. Mam taki problem, że posiadam już ładnych kilka lat piekarnik elektryczny firmy Amica. Niestety nie znam modelu i nawet nie wiem jak miałabym to sprawdzić. Jednak problem może okazać się w miarę neutralny, więc może ktoś z Was będzie w stanie mi pomóc.
  Otóż piekarnik, który posiadam jest jednym z popularnych modeli, obudowa Inoxowa. U góry znajdują się dwa pokrętła - jeden od temperatury, drugi od rodzaju grzania. Niestety pokrętła strasznie się wytarły (Miały prawo, bo piekarnik jest już stosunkowo stary). Wszystkie oznaczenia są tak wytarte, że jestem zmuszona ustawić temperaturę "na czuja", co często kończy się albo spaleniem potrawy, albo jej niedopieczeniem. Czy ktoś się orientuje, czy mogę gdzieś zamówić takie uniwersalne pokrętła?
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  #2
  tod.1977
  Level 23  
  Witam.
  Wystarczy w google wpisać pokrętło regulacji temperatury i pojawią się oferty sklepu z Krakowa. Niestety nazwy już nie pamiętam, ale do własnej kuchni elektryczno-gazowej sam kupowałem u nich pokrętło temperatury i funkcji piekarnika.
  Na stronie sklepu są wyraźne zdjęcia i na ich podstawie można dobrać pokrętło jak i dzwoniąc do nich i podając model kuchni. Model kuchni jest na naklejce i aby go odczytać trzeba wyjąć szufladę.
 • #3
  Kinga B.
  Level 6  
  Super! Dzięki za odpowiedź :) pozdrawiam
 • #4
  tod.1977
  Level 23  
  Może też koleżanka spróbować w lokalnych sklepach z częściami do AGD i zawsze będzie trochę taniej, ale u mnie nie było wtedy gdy ja szukałem. Oferowali mi opcje na zamówienie, ale okres oczekiwania do 2 tygodni.
 • #5
  Kinga B.
  Level 6  
  właśnie problem w tym, że lokalnie nie znalazłam nigdzie.
 • #7
  JacekSiatkowski
  Level 2  
  Również zamawiałem takie dodatki do urządzeń na allegro lub na ceneo. Tam takich akcesoriów jest pełno.