Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dwa wzmacniacze REGENT 1020

djandriu 21 Jul 2005 12:28 1746 6
    djandriu
    Level 27  
    Znalazłem na strychu dwa takie wzmacniacze i przyszedł mi do głowy taki pomysł aby wyciągnąć z nich Trafa , zasilacze i końcówki mocy , kupić obudowe 19' wysokości 3U i wpakować je tam . Była by całkiem przyzwoita końcówka . Jak wam sie wydaje ?? Czy opłaca się inwestować 130 zł W nową obudowe i zrobić końcówkę 2x100W (te 2x100W to z tego że na jednym wzmacniaczu pisze że ma 100W a z sieci ciągnie 200W) ?? Proszę o wasze opinie. Może ktoś by znalazł schemat takiego wzmaka bo jest tam kilka oporów zjaranych i napewno tranzystory i nie wiem na jakie mam wymienić . Pomocy
    Jasie-k
    Level 19  
    Schemat do niej jest na elektrodzie tylko poszukaj a na bank znajdziesz. Co do niszenia ich to jestem przeciw tylko napraw i używaj tak jak są. Ich można używać jako końcówki i bez przerabiania. Z tyłu masz takie gniazdo Slave Out dajesz tam sygnał i git. One są dosyć kapryśne przy naprawianiu więc musisz się postarać. Sprawny jest bardzo dobry pod gitarkę i klawisze. Jak chcesz używać ich do disco to lepiej od razu sprzedaj i kup sobie inny bo one pomimo 100W źle znoszą długotrwałą pracę pod pełnym obciążeniem. A poza tym policz sobie jaka by musiała być ta skrzynka rack.
    djandriu
    Level 27  
    a kto mi kupi takie antyki ??
    jeszcze nie wiem ile w naprawe bede musiał dać
    janek11389
    Level 42  
    Witam! Antyk, antykiem, ale nie do zdarcia, popsuty, ale ze starości, zobacz na datę z tyłu, posłuchaj rad kolegi, schemat jest w dziale schematów, wzmacniacz ma wbudowany limit er, więc go trudno uszkodzić, ja na twoim miejscu, to bym to naprawił, części tanie jak barszcz, wiec warto.
    Pozdrawiam
    Ps. A tak wogóle, to jest to na chodzie, czy obydwa uszkodzone
    djandriu
    Level 27  
    obydwa uszkodzone , do jednego jeszcze nie zaglądałem a drugi ma spalona jakieś rezystory (a co za tym idzie napewno trznzystory) i obydwa mają połamane potencjometry , to stało z 15 lat na moim strychu. Zdecydowałem się zrobić je jak oryginały .
    janek11389
    Level 42  
    Witam! Bardzo mądra decyzja, kłopot może być tylko z tymi potencjometrami, te okrągłe można pod mienić, natomiast te suwaki, są troszkę większe jak nasze i może być problem, ale jakoś sobie poradzisz, musisz zacząć od uruchomienia zasilacza, jak to faktycznie leżało odłogiem, 15 lat, to najprawdopodobniej powysychały i trzeba wszystkie podmienić, ale to też do opanowania.
    Pozdrawiam
    Jasie-k
    Level 19  
    Jak potencjometry są wyjechane to pooględaj je sobie. One mają taką plastikową obudowę i niekiedy wystarczy je posklejać i juz jest git. Jak sie wytarł którys to faktycznie jest problem. W sklepie nie mieli wogule takich suwakowych ale ja na eksperyment założyłem taki do głośności na jednym wejściu od telewizora unitra od siły głosu on ma 22kOhm czyli więcej niż oryginał ale i tak jest ok.
    Pozdrawiam i udanej zabawy z tymi wspaniałymi sprzętami.