Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet MiniMax - ciśnienie

16 Lut 2017 16:54 2238 22
  • Poziom 12  
    Witam, czy w tych piecach to norma że ciśnienie podczas grzania na C.O wzrasta o prawie 1bar? Rozumiem, że wzrost ciśnienia w układzie jest normą ale czy ta norma jest tu zachowana?
    Ciśnienie zadane na zimnym 1.2bar w trakcie grzania (65 stopni) 2.1bar
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Naczynie wzbiorcze do sprawdzenia.Pewnie brak ciśnienia .Jeżeli membrana(w naczyniu) nie jest pęknięta w to można dopompować.Poz artur
  • Poziom 12  
    Powiedz proszę w jaki sposób to zrobić, co będzie potrzebne? Piec jest po przeglądzie więc raczej brak uszkodzeń.
  • Poziom 27  
    Naczynie pewnie jest w piecu z tyłu(takie najczęściej czerwone).Ma zaworek jak wentyl samochodowy.Jeśli go odkręcisz i popłynie woda to uszkodzona jest membrana w środku zbiornika(do wymiany zbiornik).Jeśli nie popłynie to trzeba spuścić wodę z układu do zera na manometrze i nie zamykając układu ogrzewania dopompować naczynie do ok 1,5 bara,zakręcić naczynie ,dopełnić wodę w kaloryferach i powinno pomóc.Pozd artur
  • Poziom 12  
    ok, dzięki za wyjaśnienie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    ok, wentyl mam na wierzchu z tyłu pieca, wcisnąłem na moment i jest powietrze. W tym przypadku lecieć na dół po manometr i mierzyć ciśnienie w naczyniu??
  • Poziom 12  
    tzn. chodzi mi o pomiar ciśnienia w naczyniu. Wydaje mi się że ten w piecu na wyświetlaczy elektronicznym wskazuje ciśnienie w układzie centralnego ogrzewania a nie w naczyniu?
  • Poziom 12  
    Na wyświetlaczu pokazuje 1.5 bar a manometr - pomiar z wentyla 1 bar
  • Poziom 12  
    właśnie będę grzał wodę. Po jakim czasie mierzyć ciśnienie gdy temp. osiągnie ustawione 65?
  • Poziom 12  
    ok, aktualnie grzeje się i powoli rośnie, teraz jest już 1.9. Upuszczać do wartości 1.5 przy pomocy wentyla?
  • Poziom 12  
    ok, zrobiłem jak napisałeś tzn. upuściłem do tej wartości teraz czekam na ostudzenie i zweryfikuję wtedy ciśnienie w układzie.
  • Poziom 26  
    Ryszard to wie złe informacje podajesz! Po co grzac kocioł do 65 st!!!! Trzeba wode z kotla spuścić! I dopiero do naczynia sie dobierać.
  • Poziom 12  
    wcześniej wydaje mi się że było ok. Po przeglądzie puszczał zawór bezpieczeństwa dlatego też wczoraj przyszedł serwis ponownie i wyczyścił ten zawór i wygląda że już nie puszcza wody.
  • Poziom 12  
    spadło do 1.1bar i takie stoi
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto