Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh 1018 - kartka krzywo wychodzi na rejestrację, skośnie

pcnet 16 Lut 2017 18:24 699 24
  • #1 16 Lut 2017 18:24
    pcnet

Poziom 32  

Standardowe uszkodzenie czyli docisk rolki gumowej do stalowej jest sprawne.
    Przy zacięciu widać że kartka już na tych rolkach jest krzywo. Tylna strona idzie jakby szybciej.
    Z dwóch kaset jest identycznie.
    Czego szukać?

0 24
  • Konica Minolta
  • #2 16 Lut 2017 20:13
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

A nie jest nadpękniete ? Zatrzymaj kartkę tuż przed synchronizacją i zobacz jak z kaset papier wychodzi.
    Raz miałem taki przypadek gdy uszko od sprezyny było naderwane a sprężyna się jeszcze trzymała . Obstawiam że tu moze być podobnie.

C.

0
  • #3 16 Lut 2017 20:41
    Ricoh_220

Poziom 34  

Osobiście przy takich objawach zawsze stwierdzałem uszkodzoną panewkę rejestracji była pęknięta i nacisk nie równomierny .Wiec potwierdzam opinię kolegi Copyman.

0
  • Konica Minolta
  • #6 20 Lut 2017 17:23
    pcnet

Poziom 32  

wolniej kartka idzie z przodu więc wygląda na uszkodzenie przedniej.
    Do tyłu się jeszcze nie dobierałem.

0
  • #7 20 Lut 2017 17:43
    Ricoh_220

Poziom 34  

Sprawdź koniecznie tył. Wiem że dostęp tam jest paskudny ale od tego powinieneś zacząć.
    Wolniej idzie z przodu bo ma silny docisk.
    Z tyłu ma luźniej więc przechodzi.
    Jeśli mam rację tylna jest uszkodzona i pamiętaj przy zamawianiu przednia i tylna są różne.

0
  • #12 20 Lut 2017 19:02
    pcnet

Poziom 32  

z dwóch kaset jest identycznie - kosi na tych rolkach, przed nimi jest prosto

0
  • #14 21 Lut 2017 08:30
    pcnet

Poziom 32  

Te z rolki gumowej wyciągałem i czyściłem, są ok.
    Tych drugich wole nie wyciągać bo urwę zaczepy :)

0
  • #15 22 Lut 2017 19:55
    Ricoh_220

Poziom 34  

Więc mała dygresja te elementy wymienia się bez łamania w mojej opinii na 90% tam jest twój problem jednak jeśli boisz się naprawiać maszynę lepiej tego nie rób.Stare dobre powiedzenie nie potrafisz dołóż stówkę i wezwij fachowca.
    Pisałem iż dostęp tam jest paskudny i jak nie czujesz się na siłach to nie ruszaj by więcej nie popsuć.
    Dodam iż rozgrzebanych maszyn wielu poważnych serwisantów nie tyka.
    Ja również nie cierpię pracować po dłubaczach.
    Może na zdjęciu źle widać ja tam obok białej zawleczki widzę pękniętą panewkę.
    Więc jeżeli masz temat na tacy podany to po prostu napraw to i tyle (do wymiany tylna panewka jest uszkodzona zdejmij zawleczkę białą i zobaczysz to co ja widzę na zdjęciu.
    Pozdrawiam i proszę nie podważaj autorytetów ludzi tu piszących wielu z nas robi to latami ja 15 lat doświadczenia w Ricoh . Ricoh 1018 - kartka krzywo wychodzi na rejestrację, skośnie

0
  • #16 22 Lut 2017 20:09
    pcnet

Poziom 32  

ja mam 20 lat doświadczenia ale to nie istotne :(

0
  • #17 22 Lut 2017 20:10
    Ricoh_220

Poziom 34  

Masz zdjęcie gdzie uszkodzenie.
    Zdejmij zawleczkę i zobaczysz.
    Jeśli się nie mylę nie zapomnij o tym napisać.
    Natomiast jeśli mylę się też śmiało pisz nikt nie jest geniuszem.
    Zawsze to ocena zdalna nie przy maszynie.
    Jednak o dobre piwo się założę iż to ja mam rację.
    Całkowicie rozumiem cię ja sam nie cierpię jej wymieniać trzeba kawał maszyny rozkręcić jednak to składali ludzie i wymieniałem już nie raz nie łamiąc niczego.
    Może masz specjalizację ogólną. Ja tylko Ricoh. Innych nie tykam na Ricoh się znam. Uważam że im węższy zakres tym więcej czasu mam na uczenie się maszyn które serwisuje.

0
  • #18 22 Lut 2017 21:03
    vrus
    Poziom 17  

Kolega Ricoh_220 rozwiązał problem. Na 99% ma racje, wyciagaj smiało jak ci sie urwie to tak czy siak urwalo by sie zaraz samo podczas pracy.

0
  • #19 23 Lut 2017 20:13
    cezar80
    Poziom 27  

Można to bylo szybciej zdiagnozować. Wystarczyło wąski pasek papieru przepuścić z jednej strony walka rejestracji i później z drugiej. Widac by bylo od razu roznice w napięciu pomoedzy walkami. Chociaż już po wyjściu bębna widac zazwyczaj rozwarcie między walkami.

0
  • #20 23 Lut 2017 20:20
    Ricoh_220

Poziom 34  

@cezar80
    Wiesz z mojego doświadczenia wynika to co napisałem na początku jeśli złapiemy kartkę za rejestracją to wszystko widać nie trzeba nic kombinować.

0
  • #21 06 Mar 2017 18:02
    pcnet

Poziom 32  

Wróciłem po tygodniu urlopu i musiałem to wyjąć bo innych chętnych nie było :)
    Według mnie jest wszystko całe niestety :(

0
  • #22 06 Mar 2017 21:01
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

A luzowałeś sprężynę i sprawdzałeś to uszko od jej naciągu ? Jakoś mało naciągnięta mi się wydaje ...

C.

0
  • #23 09 Mar 2017 11:17
    pcnet

Poziom 32  

Oba wyjęte i założone ponownie.
    Wszystko wygląda na dobre, nie pęknięte
    Już nie wiem o co chodzi

0
  • #24 10 Mar 2017 18:46
    cefram
    Poziom 29  

Witam

Sprawdz czy walki nie maja luzu na tulejkach.

Pozdrawiam

0
  • #25 10 Mar 2017 19:35
    Ricoh_220

Poziom 34  

Jeżeli z kasety papier idzie prosto to masz wybite panewki.
    Będą owalne.
    Ale to w maszynach o dużych przebiegach.
    Zacinaj kartkę i patrz gdzie zakrzywi.

0