Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xperia E3 Mikrofon buczy, hurczy.

NightRaven 16 Lut 2017 19:55 450 0
  • #1 16 Lut 2017 19:55
    NightRaven
    Poziom 10  

Witam. Mam problem z mikrofonem w telefonie Sony Xperia E3 (D2203). Otóz mikrofon pewnego dnia przestał działać i tak przeleżał chwilę. Zamówiłem nowy mikrofon (a właściwie płytkę, na której się on znajduje) i... nic. Problem ten sam. Uszkodzenie objawia się buczeniem, pierdzeniem mikrofonu. Także w trakcie rozmowy jak i przy nagrywaniu aparatem. Próbowałem testować obydwa mikrofony (telefon ma inny zaraz obok aparatu) w czymś zwanym "Service Menu" (wywołane po wpisaniu kombinacji znaków). Efekt ten sam. Skoro obydwa mikrofony objawiają się tym samym, odrzucam automatycznie możliwość, iż jest to spowodowane taśmą, która obie płyty łączy (drugi mikrofon jest na głównej płycie, do której podpina się drugą, dolną z mikrofonem). Zatem moim pytaniem jest: czy gdzieś tam, na tej płycie jest wzmacniacz mikrofonowy, lub coś, przez co mikrofony zachowują się tak a nie inaczej? Nie mogę znaleźć żadnego schematu. Dodam tylko, że przy tym buczeniu mikrofonu, gdy nagra się jakiś bardzo głośny dźwięk słychać go mega cicho, ledwo dostrzegalnie ale jednak. Poza tym po podpięciu słuchawek ich mikrofon działa bez zarzutu. Jakieś pomysły?

0 0