Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Swift 1.0 2000r - Zmiana skrzyni na krótszą.

endriu.kom 16 Lut 2017 21:10 432 4
  • #1 16 Lut 2017 21:10
    endriu.kom
    Poziom 24  

Suzuki Swift 2000 r. 1.0 benzyna.

Chcę zmienić skrzynię biegów na krótszą.
    Na oryginalnej prędkości na drugim biegu to aż 95 km/h, a na trójce prawie 130 km/h.
    Jak dla mnie jazda tym czymś to katorga, czuć że nie ma siły. Miałem przed nim Tico i on na trójce jechał 90 tak jak Swift na dwójce. Tico to była rakieta w porównaniu do Swifta.

Poradźcie z jakiego auta podpasuje krótsza skrzynia. Czy można coś pokombinować z tą oryginalną aby dużo zmniejszyć jej prędkości na poszczególnych biegach.

0 4
  • #2 16 Lut 2017 21:44
    arekb81
    Poziom 25  

Proponuję zapoznać się z charakterystyką momentu obrotowego dla tego silnika i zmieniać biegi w jego maksymalnym zakresie. To, że obroty są bardzo wysokie, nie znaczy, że silnik będzie dobrze "ciągnął", bo moment może mu się "kończyć" przy 4 tys.obr./min i wkręcanie silnika na wyższe obroty nie ma sensu.

0
  • #3 16 Lut 2017 22:10
    cezars65
    Poziom 24  

Wg. mnie to nie ma takiej możliwości. Producenci aut to najczęściej długość jak to nazwałeś skrzyń biegów to zmieniają przełożeniem przekładni głównej. Bynajmniej mnie się dobrze tym jeżdziło , trzy cylindry 51 Ps , dobrze się zbierał , nic nie można mu zarzucić , mało palił . Jak długo żyję to nie spotkałem nikogo co by chciał coś takiego . Ja mam w scenicu , i jestem nie zadowolony skrzynię krótką - skandynawską i wiem że wymiana na dłuższą to wydatek ok. 1200pln. i robi to gość w sposób jak napisałem wyżej , gdzieś na śląsku. Bynajmniej kiedyś się ogłaszał na znanym portalu. Popytaj na forum SWIFTA , może coś wiedzą .

0
  • #4 18 Lut 2017 01:37
    endriu.kom
    Poziom 24  

Mło pali???!!!
    8 litrów gazu to chyba za dużo jak na taki samochód...tico brał 6l a osiągi mają takie same, bynajmniej na papierze.

0
  • #5 18 Lut 2017 13:43
    marseluss_2009
    Poziom 24  

Zrób swapa na 1.3 to bd rakieta. Swifty ganiają w KJS'ah więc szukaj w tym kierunku, chłopaki mocno modyfikują te auta więc na pewno jakieś info o skrzyni znajdziesz.

0
  Szukaj w 5mln produktów