Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Swift 1.0 2000r - Zmiana skrzyni na krótszą.

16 Lut 2017 21:10 567 4
  • Poziom 24  
    Suzuki Swift 2000 r. 1.0 benzyna.

Chcę zmienić skrzynię biegów na krótszą.
    Na oryginalnej prędkości na drugim biegu to aż 95 km/h, a na trójce prawie 130 km/h.
    Jak dla mnie jazda tym czymś to katorga, czuć że nie ma siły. Miałem przed nim Tico i on na trójce jechał 90 tak jak Swift na dwójce. Tico to była rakieta w porównaniu do Swifta.

Poradźcie z jakiego auta podpasuje krótsza skrzynia. Czy można coś pokombinować z tą oryginalną aby dużo zmniejszyć jej prędkości na poszczególnych biegach.
  • Poziom 25  
    Proponuję zapoznać się z charakterystyką momentu obrotowego dla tego silnika i zmieniać biegi w jego maksymalnym zakresie. To, że obroty są bardzo wysokie, nie znaczy, że silnik będzie dobrze "ciągnął", bo moment może mu się "kończyć" przy 4 tys.obr./min i wkręcanie silnika na wyższe obroty nie ma sensu.
  • Poziom 24  
    Wg. mnie to nie ma takiej możliwości. Producenci aut to najczęściej długość jak to nazwałeś skrzyń biegów to zmieniają przełożeniem przekładni głównej. Bynajmniej mnie się dobrze tym jeżdziło , trzy cylindry 51 Ps , dobrze się zbierał , nic nie można mu zarzucić , mało palił . Jak długo żyję to nie spotkałem nikogo co by chciał coś takiego . Ja mam w scenicu , i jestem nie zadowolony skrzynię krótką - skandynawską i wiem że wymiana na dłuższą to wydatek ok. 1200pln. i robi to gość w sposób jak napisałem wyżej , gdzieś na śląsku. Bynajmniej kiedyś się ogłaszał na znanym portalu. Popytaj na forum SWIFTA , może coś wiedzą .
  • Poziom 24  
    Mło pali???!!!
    8 litrów gazu to chyba za dużo jak na taki samochód...tico brał 6l a osiągi mają takie same, bynajmniej na papierze.
  • Poziom 24  
    Zrób swapa na 1.3 to bd rakieta. Swifty ganiają w KJS'ah więc szukaj w tym kierunku, chłopaki mocno modyfikują te auta więc na pewno jakieś info o skrzyni znajdziesz.