Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Suzuki Swift 1.0 2000r - Zmiana skrzyni na krótszą.

endriu.kom 16 Feb 2017 21:10 789 4
 • #1
  endriu.kom
  Level 24  
  Suzuki Swift 2000 r. 1.0 benzyna.

  Chcę zmienić skrzynię biegów na krótszą.
  Na oryginalnej prędkości na drugim biegu to aż 95 km/h, a na trójce prawie 130 km/h.
  Jak dla mnie jazda tym czymś to katorga, czuć że nie ma siły. Miałem przed nim Tico i on na trójce jechał 90 tak jak Swift na dwójce. Tico to była rakieta w porównaniu do Swifta.

  Poradźcie z jakiego auta podpasuje krótsza skrzynia. Czy można coś pokombinować z tą oryginalną aby dużo zmniejszyć jej prędkości na poszczególnych biegach.
 • #2
  arekb81
  Level 27  
  Proponuję zapoznać się z charakterystyką momentu obrotowego dla tego silnika i zmieniać biegi w jego maksymalnym zakresie. To, że obroty są bardzo wysokie, nie znaczy, że silnik będzie dobrze "ciągnął", bo moment może mu się "kończyć" przy 4 tys.obr./min i wkręcanie silnika na wyższe obroty nie ma sensu.
 • #3
  cezars65
  Level 24  
  Wg. mnie to nie ma takiej możliwości. Producenci aut to najczęściej długość jak to nazwałeś skrzyń biegów to zmieniają przełożeniem przekładni głównej. Bynajmniej mnie się dobrze tym jeżdziło , trzy cylindry 51 Ps , dobrze się zbierał , nic nie można mu zarzucić , mało palił . Jak długo żyję to nie spotkałem nikogo co by chciał coś takiego . Ja mam w scenicu , i jestem nie zadowolony skrzynię krótką - skandynawską i wiem że wymiana na dłuższą to wydatek ok. 1200pln. i robi to gość w sposób jak napisałem wyżej , gdzieś na śląsku. Bynajmniej kiedyś się ogłaszał na znanym portalu. Popytaj na forum SWIFTA , może coś wiedzą .
 • #4
  endriu.kom
  Level 24  
  Mło pali???!!!
  8 litrów gazu to chyba za dużo jak na taki samochód...tico brał 6l a osiągi mają takie same, bynajmniej na papierze.
 • #5
  marseluss_2009
  Level 24  
  Zrób swapa na 1.3 to bd rakieta. Swifty ganiają w KJS'ah więc szukaj w tym kierunku, chłopaki mocno modyfikują te auta więc na pewno jakieś info o skrzyni znajdziesz.