Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Amica BK316.3FA - od nowości nieszczelność układu?

16 Lut 2017 22:53 1176 1
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich,
    Zwracam się z prośbą o ocenę mojego punktu widzenia:
    Lodówka Amica BK316.3FA z systemem no frost (ROCZNA!!!). Od razu po zakupie i montażu po pierwszym włączeniu zamrażalnik działał, natomiast w chłodziarce temperatura oscylowała w przedziale 7-15 stopni (na największym stopniu chłodzenia). Przyjechał serwis i panowie stwierdzili, że nie ma czynniki chłodzącego i najprawdopodobniej ktoś w fabryce zapomniał jej załadować. Lodówka podziałała rok. Aktualnie doszło do sytuacji, że w zamrażarce zbierał się lód. Gruba pokrywa w górnej części + cały czas z góry spływała woda, otwór odprowadzający wodę był zakryty grubą taflą lodu. Najprawdopodobniej (choć nie jestem do końca pewien) było to spowodowane zagiętą uszczelką u dołu drzwi zamrażalnika.

Lodówkę postanowiłem rozmrozić. Rozmrażała się ponad 20 godzin. Cały lód z górnej części zamrażalnika spłynął przez otwór (taka ilość, że zaczęło ciec po meblach na dole, bo lodówka jest zabudowana). Po ponownym włączeniu jest ten sam problem jak na początku. Zamrażalnik działa, w chłodziarce 10-15 stopni. Przyjechał serwisant i jak to ze sprzętami bywa, akurat wtedy temperatura spadła do 5 stopni (nieotwierana przez jakieś 8 godzin). Teraz znowu jest 15 stopni.

Moja teoria jest taka, że układ od samego początku jest nieszczelny i już na samym początku otrzymałem wadliwą lodówkę, gdyż czynnik najbardziej ucieka, kiedy lodówka nie pracuje. Nie chce mi się wierzyć, że w Amice nie mają tak podstawowej, wydawałoby się kontroli jakość i wypuszczają produkt do klienta bez czynnika.
    Czy ktoś może potwierdzić moje obawy, bo jutro znów dzwonię do serwisu i chcę tą sprawę załatwić raz na amen.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista AGD
    Lodówka jest nieszczelna,walcz o swoje i o wymianę na nową bo z tą ewidentnie jest coś nie tak.Z reguły właśnie czynnik wycieka jak lodówka jest nie używana bo ma on wtedy wysokie ciśnienie.Możliwe że w fabryce powstał jakiś wadliwy lut,lub nieszczelna złączka która teraz i tak jest już zabudowana pod pianką.A co do jakości to akurat nie ma co się dziwić według mojej wiedzy te lodówki są prosto z chin a amica daje tylko swój znaczek.