Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MicroBoard M8 + Programator AVR + SoftWare Arduino / Windows 7 / MacOs Sierra

ILFF 16 Feb 2017 22:54 588 0
    ILFF
    Level 1  
    Witam wszystkich :)
    Niedawno zakupiłem MicroBoard M8 i Programator AVR, do programowania chciałbym użyć programu Arduino .
    Problem polega na tym ze nie mogę połączyć się z płytką a dokładniej wgrać na nią sketcha .
    Przeczytałem wiele postów które załączyłem na samym dole i poradników jak to zrobić niestety dalej mam z tym problem .

Sterowniki do programator AVR zostały wgrane pomyślnie i są aktualne.(USBasp)
    Do programu Arduino wgrałem bibliotekę MiniCore ,program widzi bibliotekę i w narzędziach wyświetla opcje związane z ATmega8.
    W narzędziach ustawione są następujące opcje :
    programator USBasp, plytka ATmega8, BOD 2,7V, Clock 8 MHz external ,Compiler LTO Enable , Prot COM 1 .

I teraz ciekawa sytuacja , posiadam dwa komputery na jednym jak w tytule napisałem znajduje się windows 7 a na drugim MacOs Sierra.
    Na Windowsie po samej próbie wypalenia bootloadera wyskakuje mi błąd, który załączyłem w pliku windows_bootloader.txt:

Najdziwniejsze jest to ze przy tych samych ustawieniach pomijając port bo nie posiadam tam widocznej żadnej opcji i przy wgraniu tej samej biblioteki na Macu udaje mi się bez przeszkód wgrać bootloadera.
    Programator świeci czerwona dioda natomiast w microboard świeci się przez chwile zielona dioda .
    Wynik wgrywania bootloadera w pliku mac_bootloader.txt.

Jednak gdy chce wgrać jakiś kod wyskakuje mi błąd ,który załączony jest w pliku blad_mac.txt
    Dodatkowo załączę kilka screenów , proszę bardzo o pomoc w zrozumieniu i naprawieniu tego problemu .
    Linki do stron z których korzystałem podczas rozwiązywania problemu :

--github.com/MCUdude/MiniCore
    --mikrokontrolery.blogspot.com/p/spis-tresci.html
    --majsterkowo.pl/forum/tutoriale-f38/programowanie-atmega8a-oraz-atmega328p-za-pomoca-arduino-t280.html#p1566
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
pcbway logo