Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukuję Tv około 50 cali 100Hz

snoop85 16 Feb 2017 23:02 3207 31
Texa Poland
    snoop85
    Level 9  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - Około 30m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 2 - 2.5 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - dwie
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - jak tv będzie wisiał to od lewej
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - Sony KDL-42W655
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - matrycę natywną 100Hz oraz w miarę funkcjonalny Smarttv
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - tv kablowa
    10 .Jakie urządzenia? - w późniejszym czasie konsola
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? około 6
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? - tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - sport, seriale, filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - tak, cda kinoman, itp
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - 3-4
    16. Preferencje co do marki? obojętne byle dobry sprzęt
    17. Preferencje co do wielkości? - około 50" mniej / więcej
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - smużenie obrazu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - na równi
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 2000-2500zł
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? - mniej więcej co dwa - trzy lata
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych - tak

Witam, proszę osoby w miarę obyte w temacie tv o doradzenie, czy da radę kupić coś w kwocie miedzy 2000-2500 max zł jakiś dobry tv. Najbardziej zależy mi na płynnym obrazie podczas oglądania dynamicznych scen oraz matrycy natywnej 100Hz. Z góry dziękuję za propozycje .
  • Texa Poland
    User removed account
    Level 1  
    snoop85
    Level 9  
    Dziękuję za propozycję i doradztwo zaraz sobie przejrze te tv. Jeśli ktoś miałby jeszcze coś do zaproponowania to również proszę o komentarz.
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Jesli szukasz plynnosci, 120Hz i dobrej matrycy VA to raczej zostaje tylko Panasonic 50ds630e.
    Nic innego dobrego za te kwote nie kupisz na rynku z modeli z 2016 roku.

http://www.tvtest.pl/panasonic-50ds630e-test/
    https://hdtvpolska.com/panasonic-ds630-tx-50ds630e-testujemy-120hz-lcd-matryca-va/

Mozesz takze poszukac dobrej serii 7 i 8 od Sony na 2015 rok czyli: Sony W755C / W805C / W809C / W855C

https://hdtvpolska.com/forum/topic/35389-test...755c-w805c-w809c-w855c-55-android-tv-full-hd/
    ar2d2
    Level 13  
    Rozważ jeszcze model 50 j 6240 . Mam wersję 60 " obraz jest bardzo dobry , ten TV ma również matrycę 120 Hz
    .Oglądam najwięcej sportu - sprawdza się bardzo dobrze (wcześniej miałem przez tydzień philipsa 6561 i była tragedia - obraz kiepski nie dało się oglądać ) .
    Ludwik XVI
    Przy wyborze pamiętaj o typie matrycy.
    Do tej pory w KDL-42W655 miałeś bardzo dobrą matrycę VA (wysoki kontrast, bardzo dobra czerń).
    Miała ona tez genialny input lag ok 15 ms - niesoiagalny dla dzisiejszych modeli, a juz szczegolnie 4K.

Generalnie skup sie na TV na matrycach VA jesli nie chcesz schodzic z jakości obrazu.
  • Texa Poland
    User removed account
    Level 1  
    snoop85
    Level 9  
    Dziękuję LOCOLOCO za propozycję . Szczególnie dziękuję Ludwik XVI bardzo mi pomogłeś i to właśnie Twoje modele będę brał najbardziej pod uwagę. Zastanowię się również nad tymi trzema modelami Sony, chociaż ten Panasonic również wpadł mi w oko.

Jeżeli dołożyłbym 500 zł to czy do 3 tys polecili byście mi jeszcze jakieś modele ? Głównie zależy mi na płynnym obrazie i sprawnym smarttv. Filmy i seriale ogladam przeważnie na netflixie, no i oczywiście sport. Dlatego zależy mi na dobrym obrazie za w miarę rozsądną cenę. Jestem laikiem jeśli chodzi o tv dlatego dziękuję za wszelką pomoc w doborze odpowiedniego tv.
    Ludwik XVI
    snoop85 wrote:

Jeżeli dołożyłbym 500 zł to czy do 3 tys polecili byście mi jeszcze jakieś modele?
    Niestety, nic lepszego nie dostaniesz.
    Kolejne sensowne modele na VA i 120Hz to dopiero Samsung KS7000 lub Panasonic DX750/780 albo Sony XD93.
    User removed account
    Level 1  
    snoop85
    Level 9  
    W takim razie zastanowię się i dokonam wyboru między telewizorami które wyżej proponowaliscie, już więcej nie naciskam, tyle propozycji w zupełności mnie zadowala. Jeszcze raz dziękuję za fachową pomoc :).
    Ludwik XVI
    Modele Philips 7101 oraz 6561 to najsłabiej ocenione TV w całym 2016 na Flatpanelshd.com
    W kategorii jakość obrazu :
    Philips 7101 to 51/100pkt
    Philips 7101 to 62/100pkt

http://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1440156585

Generalnie modele nie warte uwagi w tym przedziale cenowy,m.
    User removed account
    Level 1  
    sooner
    Level 2  
    Mam jeszcze jedno pytanie bo praktycznie w 90% miałem wziąć panasonic 50ds630e (chociaż miałem na uwadze jeszcze tego Philips 49PUS6561), ale rozmyślałem czy jest mi potrzebny aż tak wielki TV więc co byście polecili w tej samej cenie do około 2500-2700zł max ale w około 42-43" dałoby radę kupić coś lepszego od tego Panasa??
    Ludwik XVI
    sooner wrote:
    ale rozmyślałem czy jest mi potrzebny aż tak wielki TV więc co byście polecili w tej samej cenie do około 2500-2700zł max ale w około 42-43" dałoby radę kupić coś lepszego od tego Panasa ?

Nie , nie ma nic lepszego aktualnie na rynku w tych pieniadzach i rozmiarze od Panasonica 50DS630e. Kropka.
    Jesli 43 cale to chyba jedyny sensowny to SONY KDL-43W808C.
    sooner
    Level 2  
    Ok sprawdzę jeszcze tego soniacza co podałeś :)
    User removed account
    Level 1  
    macijowu
    Level 16  
    Po prostu obejrzyj wszystkie, bo nie ma co gadać, że Philips jest mocnym kandydatem w tych warunkach i jak najsłuszniej należy go wziąć pod uwagę. Jeśli chodzi o jakość obrazu to właściwie kontrast to jedyna jego słabość. Ostrość ruchu, brak niedobrych efektów występujących w telewizorach LED, dobre pochłanianie światła też się liczą. Parametry to mało by ocenić całą jakość obrazu.
    snoop85
    Level 9  
    Sprawdzałem ostatnio tego Panasa w neonet oraz tego philipsa w media expert i powiem że oba tv prezentują się naprawdę fajnie. Chociaż wciąż się z moją partnerką zastanawiam czy nie dołożyć pieniędzy i poszukać już jakiegoś dobrego tv 4K bo ona jednak wolałaby coś bardziej na lata, ja bym wolał coś taniej ale jak się baba uprze to zbędnie jest dyskutować w nieskończoność :) . Więc co byście polecili ale do kwoty powiedzmy około 4500zł może być od 49" do 55" max obojętne ile cali byleby był dobry sprzęt.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    snoop85 wrote:
    Więc co byście polecili ale do kwoty powiedzmy około 4500zł może być od 49" do 55" max obojętne ile cali byleby był dobry sprzęt

Panasonic DX750, Samsung KS7000 - czyli VA, 120Hz, 4K.
    Solidne TV z roku 2016 ze specyfikacją na kilka lat- rozmiar bierz na jaki starczy $.
    snoop85
    Level 9  
    Co do rozmiaru jest mi obojętne, będę za to zadowolony jak mi TV podziała przynajmniej 3-5 lat :) Dziękuję Panowie kolejny raz za doradztwo, jutro się wybiorę do sklepów pooglądać .
    User removed account
    Level 1  
    snoop85
    Level 9  
    Ok będę to miał na uwadze ;) Obecnie mam Sony i jestem z niego zadowolony więc bardzo ufam tej marce. Podobają mi się również Tv firmy LG ale ktoś mi kiedyś odradzał zakup sprzętu tej firmy, nie wiem dlaczego bo TV tego producenta wyglądają całkiem nieźle.
    User removed account
    Level 1  
    snoop85
    Level 9  
    Już miałem dzisiaj zakupić Sony 55XD8599 ale sprzedawca zaproponował mi Samsunga KS7000 i mam się zastanowić do jutra co wybrać...czytałem o tym TV że jest ok ale ma kiepskie wykonanie :/ W Media znów mi proponowano LG UH6507 i sam już nie wiem co wziąć z tych 3 tv LG ma najniższa cenę a podobno również matrycę 100Hz. Już zgłupiałem trochę :D
    Ludwik XVI
    snoop85 wrote:
    W Media znów mi proponowano LG UH6507 i sam już nie wiem co wziąć z tych 3 tv LG ma najniższa cenę a podobno również matrycę 100Hz.

Matryca 60Hz, IPS i do tego RGBW. Słaby model.
    snoop85
    Level 9  
    A ty co byś wybrał tego co już miałem wziąć Sony XD8599 czy Samsunga KS7000? Ten samsung podobno ma kiepskie wykonanie i odklejają się plastiki z tyłu ale za to ma świetny obraz...