Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera na żywo na wózek widłowy

Haskiii 17 Feb 2017 10:35 888 4
 • #1
  Haskiii
  Level 7  
  Hej, mam dla mojej firmy załatwić kamery do zamontowania na wózku widłowym, a że nie chcą przepłacać, zastanawiałem się nad kilkoma rozwiązaniami. Przede wszystkim taka kamera musi mieć obraz na żywo, bez opóźnień, gdyż będzie ona służyć jako pomoc przy manewrowaniu wózkiem widłowym.

  Ktoś mi zaproponował, że może dałoby się przymocować tam kamerę analogową z racji że obraz cyfrowy niesie za sobą opóźnienie, z tym że najlepiej byłoby, gdyby dało się taką kamerę widzieć na żywo z poziomu urządzenia mobilnego typu tablet/smartfon.

  Od tygodnia szukam różnych rozwiązań i żadne nie wydaje mi się idealne.

  Macie jakieś pomysły?

  Pozdrawiam.
 • #3
  sosarek

  Level 43  
  Zestaw kamera cofania z monitorem - wszystko czego potrzebujesz.
 • #4
  raffin
  Level 24  
  Jaki budżet?
  To dość ważne, ponieważ tanie, nieprofesjonalne rozwiązania nie podziałają zbyt długo w takich warunkach. Urządzenia muszą być odporne na wstrząsy/udary mechaniczne/wibracje i mieć szeroki zakres temperatur pracy -20/+65 stC.
 • #5
  niedziel
  Level 11  
  popieram pomysł @sosarek. Bardzo dobre i tanie rozwiązanie. Mam w kilku autach, zero problemów. Kupione u chińczyków chyba okolo 220zł wyszło z kablami. Włącza sie błyskawicznie wiec to bedzie najszybsze rozwiązanie bez opóźnień. Temperatury takie jak na dworzu w zimie minus 20 nie problem, latem około 40-50 wytrzymuje. Kable do klem, jakis przełącznik zeby włączyć, monitor na tryty bądz jakis uchwyt dorobić , kamerka także. Ja w aucie kleiłem na klej montazowy kamerę - zero problemów do dzisiaj.