Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RS552NRUA9M -kompresor zakupionej lodówki pracuje non-stop

lodowka-samsung 17 Lut 2017 12:46 2991 3
  • #1 17 Lut 2017 12:46
    lodowka-samsung
    Poziom 2  

Szanowni Państwo

Proszę o paradę z nowo zakupioną lodówką side-by-side marki Samsung model RS552NRUA9M. Wiem że tu wielcy znawcy i fachowcy.
    Otóż lodówka zakupiona przez internet z salonu kuchennego po przez znany portal. Dostarczono lodówkę po 1,5 tygodniu od zamówienia. Odczekane 48 godzin, wypoziomowana- podłączona. Od 8 dni chodzi ,niby działa ,niby mrozi. Ale... kompresor lodówki "nieustannie pracuje" i jest to już chociażby z tego powodu bardzo irytujące. czytałem Państwa fora i jest to dla mnie jednoznaczne że tak być nie powinno. Próbowałem być lojalny, i najperw poinformowac o tym samsunga, ale zbył mnie że to "normalne" bo ten kompresor taką ma kulturę pracy .Poniżej ich tak zapytywałem. Proszę o poradę co zrobić z tym fantem. Stara lodówka ładnie pracowała, pochodziła z pół godzinki-godzinkę i dalej pół dnia nic nie chodziło. A tu bubel za prawie 5tys zł i chodzi 24 godziny na dobę.

Od 15 lat kupuje sprzęty firmy Samsung. Zawiodłem sie po raz pierwszy, i jestem bliski od nagłośnienia tematu po przez fora specjalistyczne, ale może spróbuje u źródła, skoro to Państwo za sprzęt odpowiadają. Zakupiona lodówka side by side 8 lutego .Lodówka po odczekaniu 48 godzin i wypoziomowania ,została podłączona do napięcia. Ust temp chłodzenia wpierw 4-5st ,potem już 7st ale i to nie pomogło. Zamrażalnik -14. Lodówka pracuje już 7 dni. Problem: kompresor lodówki chodzi praktycznie non stop, wcale się nie wyłącza, czasem co kilka godzin na zaledwie kilka minut, i znów wznawia pracę. W pomieszczeniu specjalnie zostało zakręcone ogrzewanie, i to nie pomogło, temp.pomieszczenia 20-21st.Dodatkowo pod lodówką na samym dole z prawej jej strony czuj jak powiewa chłodne powietrze. Proszę o zainteresowanie się przedmiotowym produktem i problemem

zachowanie sprzętu jest jak najbardziej normalne. Gdyby był problem z chłodzeniem lub mrożeniem, to wtedy może my mówić o usterkach sprzętu. W tym przypadku wszystko jest w porządku.

0 3
  • #2 17 Lut 2017 15:27
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

lodowka-samsung napisał:
    Ale... kompresor lodówki "nieustannie pracuje"

I do tego czasem słychać jakby zmieniał prędkość pracy.
    Tak ma być i nic z tym się nie zrobi. Taka technologia i do tego zużywa mniej prądu niż stara lodówka.

2
  • #3 18 Lut 2017 13:53
    lodowka-samsung
    Poziom 2  

Pragnę się z Panem nie zgodzić. I nigdzie nie pisałem że coś zmienia prędkość... To mi już Pan imputuje... :)

Agregat chodzi non stop ale równą pracą, ok 43db.

Uargumentuję ponownie uprzejmie i serdecznie prosząc wszystkich ekspertów o szczerą wypowiedź dlaczego się tak niepokoje, bo nie chciałem wcześniej tego ujawniać. A mam pewne relatywnie wymierne porównanie.

Posiadam jeszcze inną lodówkę również side-by-side i tej samej technologii SAMSUNG z tym samym agregatem ale model z przed 2 lat(minimalnie starszy), i tam takowy problem nie występuje. Tzn. agregat prawie załącza się dość rzadko ,czyli tylko jak potrzeba dochłodzać i to wszystko.

Agregat w tym starszym modelu załącza się porównywalnie rzadziej, praktycznie tylko z 10 minut chodzi co godzinę, i wszystko trzyma w lodówce pieknie temperatury. (+5 i -20 )Agregat również ten sam inwentorowy samsung. Ta sama technologia. Jota w jotę.

Dlatego uważam że lodówka w opisie powyżej RS552NRUA9M jak pisałem w jakiś sposób jest wadliwa, ale chciałem by odpowiedziało mi kilka niezależnych osób, bo wiem że na forum są też pracownicy i serwisanci Samsunga. I nie chciał bym sie więc kierować jedną czy dwoma odpoiedziami. Dlatego jak by wypowiedziało się kilka niezależnych osób czy to normalne że agregat chodzi non stop i czy to może byc niedobór czynnika lub coć innego. To by mi bardzo pomogło.

Liczę na pomoc i zachęcam do wypowiedzi. Z pewnością takich osób jak ja jest więcej, którym ten post w przyszłości również pomoże i rozwieje wiele wątpliwości, bo w starszych lodówkach lub nawet tej z przed 2 lat takie dziwne chodzenia kompresora non-stop nie występowało

Dodano po 15 [godziny] 27 [minuty]:

Bardzo proszę o pomoc czy reklamować tą nową lodówkę i żądać wymiany lub zwrotu pieniędzy bo za dwa dni minie mi termin na zwrot

0
  • #4 19 Sty 2018 09:52
    bubu64
    Poziom 20  

mrhari napisał:
    lodowka-samsung napisał:
    Ale... kompresor lodówki "nieustannie pracuje"

I do tego czasem słychać jakby zmieniał prędkość pracy.
    Tak ma być i nic z tym się nie zrobi. Taka technologia i do tego zużywa mniej prądu niż stara lodówka.

Silnik kompresora sterowany falownikiem?

1
  Szukaj w 5mln produktów