Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeDietrich MS 24 FF - Czujnik c.w.u.

17 Lut 2017 15:32 1044 3
 • Poziom 17  
  Jak w temacie,
  Poszukuję informacji n/t czujnika c.w.u. do tego pieca,
  W instrukcji napisane jest że ma być NTC, na Elektrodzie udało mi się znaleźć tylko informacje iż jest to AD226, KVT60 ale nic więcej nie mogę znaleźć,
  Czy jest to 10kOm ? Czy jakiś inny? Bardzo proszę o pomoc..
 • Poziom 14  
  NTC to nie nazwa czujnika a jego rodzaj, w NTC chodzi o to że zwiększenie temperatury powoduje spadek rezystancji termistora. W większości kotłów jest to czujnik 10kOhm. Zazwyczaj w instrukcji jest tabelka z rezystancjami czujnika.
 • Poziom 17  
  tomek3108 napisał:
  NTC to nie nazwa czujnika a jego rodzaj, w NTC chodzi o to że zwiększenie temperatury powoduje spadek rezystancji termistora. W większości kotłów jest to czujnik 10kOhm. Zazwyczaj w instrukcji jest tabelka z rezystancjami czujnika.  Kolego wiem co oznacza NTC, że jest to termistor. Chodzi mi jednak o ten konkretny do tego pieca, czy powinien być 10kOm, 5kOm czy jeszcze jakiś inny.

  Uruchomiłem dzisiaj z czujnikiem 10kOhm i niestety nie zadziałało. Zawór który przełącza zmienił położenie ale miałem wrażenie że pompka nie obróciła, woda w piecu szybko wzrosła do 80 i piec wyłączył się. Co może być tego powodem ? Inny czujnik jest wymagany?
 • Poziom 17  
  NTC - 10kOm