Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chevrolet Lacetti błąd P0 300

aagrzesiek82 17 Feb 2017 16:50 1794 2
    aagrzesiek82
    Level 10  
    Witam.
    Moje auto to
    chevrolet lacetti 2005 kombi
    1,6 benzyna z LPG
    16v 109 KM
    jak w temacie, wyskakuje mi błąd P0 300 ( Przypadkowe lub wielokrotne wypadanie zapłonów)
    Wymieniłem
    Świece, przewody, cewkę zapłonowa, sondę lambdę, filtry, olej, przeczyściłem przepustnice,
    błąd pojawił się po wymianie rozrządu, choć mechanik twierdzi ze to nie przez to .
    byłem już u trzech mechaników ale każdy mówi mi co innego ale z góry zakładają że trzeba wymienić jeszcze raz świecę przewody cewkę itd.
    auto mi nie muli i nie wiem co mam zrobić
    Z doświadczenia wiem ze mechanicy pod chadza do naprawy luźno nie licząc się z kosztami
    jak robiło mi 6 mechaników hamulce bo sie grzały to co miesiąc wymieniali mi tarcze klocki płyn hamulcowy szczeki zaciski linke itd wydałem w sumie około 3000 zł a 7 mechanik odkrył że zardzewiałe były szczeki od hamulca ręcznego. a jak mi znowu auto dusiło to powymieniali pół silnika a okazało sie że padnięta była sonda lambda i naprawy i ciągle wymienianie tych samych elementów wyniosło około 2000/2500 zł
    Dzisiaj auto zawiozłem do innego województwa do naprawy ale chce wiedzieć co wy o tym myślicie. jaka może być przyczyna tego błędu, mechanik ma mi wstępnie zdiagnozować co to może być i do mnie zadzwonić czy naprawiamy.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi
    Pozdrawiam
    bakubaku69
    Level 17  
    Skoro pojawiło sie to po wymianie rozrzadu to raczej malo prawdopodobny jest taki zbieg okolicznosci. Trzeba najpierw skontrolowac rozrząd.
    aagrzesiek82
    Level 10  
    w ramach reklamacji mechanik sprawdził rozrząd i było wszytko OK. wymieniłem jeszcze raz świece, przewody, cewkę, wszystkie filtry, wykasowałem błąd i pomogło. widocznie padła jeszcze raz cewka .