Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Hotpoint-Ariston AQSD291U- elektrozawór nie działa

17 Lut 2017 20:14 957 6
 • Poziom 2  
  Wpierw nie działała pompka, a właściwie zachowywała się jakby była zatkana bo po troszku się woda wylewała. Okazało się, że bęben wciągnął skarpetę i ta skarpeta zablokowała odpływ wody z bębna. Wyciągnąłem tą skarpetę wykręciłem też pompę i wszystko wyczyściłem.

  Podłączyłem i pompa działa wodę wypuszcza, ale teraz znowu elektrozawór nie ciągnie wody. Wiem, że pompa wyciąga wodę bo wlewałem ją ręcznie. Zatem teraz działa pompa, ale znowu nie działa zawór Przypominam, że przed tą moją robotą wodę wlewała.
  Proszę o porady co się nagle mogło stać i zrobiła się teraz odwrotność?
 • Metal Work Pneumatic
 • Poziom 26  
  Sprawdź hydrostat. Może dostaje praleczka cały czas sygnał, że pełno wody i dlatego nie otworzy elektrozaworu.
 • Metal Work Pneumatic
 • Poziom 2  
  Jeszcze raz wracam do problemu z tą moją pralką Hotpoint. Jeszcze raz przyjrzałem się jej pracy po czyszczeniu tego odpływu i okazuje się, że ona nie może ciągnąć wody. Ponieważ na jaki bym nie nastawił program do prania czy nawet płukania to praca jej zaczyna się od tego, że załącza się pompka. Ona cały czas pracuje i się nie wyłącza, wiec nie może ciągnąć wody czy też prać skoro cały czas pracuje pompka i tu jest ten problem.

  Wygląda, że jakiś sterownik nie działa albo jakieś oprogramowanie bo powtarzam przekręcam pokrętłem na różne opcje prania i nic się nie zmienia. Cały czas tylko ta pompa chodzi. Wygląda, że bez mechanika chyba się nie obejdzie. Nie wiem też jaki może być koszt może lepiej kupić nową, ale na pewno już nie Hotpoint.

  Przy czym jak napisał tutaj jeden kolega, że jest to bubel nie pralka. Zgadzam się z nim bo jak bęben może wciągnąć całą skarpetkę do odpływu. Zdarzało się też, że nieraz po praniu wyciągałem np. podziurawioną bluzkę bo po prostu ją porwało.
  Pozdrawiam i jak ktoś zna przyczynę to proszę o informację.
 • Poziom 23  
  Witam.
  Warto by sprawdzić stan kondensatorów elektrolitycznych na module elektronicznym.
 • Specjalista AGD
  Moduł do przeprogramowania.
 • Poziom 2  
  Witam.
  Mam jeszcze pytanie do kolegi nares pod nazwą ekspert AGD, a oczywiście chodzi mi wciąż o pralkę Hotpoint. Ponieważ kolega napisał mi poprawną odpowiedź, że trzeba przeprogramować moduł i to się zgadza. Ponieważ wezwałem serwisanta i po wielu różnych próbach stwierdził, że zablokował się moduł i już się sam nie odblokuje.

  Pompa już działa, ale żaden program nie ruszy bo wciąż wyskakuje kod F5, ale problem mój na tym polega, że pan z serwisu nie wiem czy był taki uczciwy czy takich przeprogramowań nie robi... Powiedział, że taka usługa kosztuje 125 zł., ale on proponuje żebym lepiej kupił nową pralkę niż to robił bo nie da mi na to gwarancji, że za tydzień się nie zablokuje znowu.

  Zatem na kupnie nowej się skończyło, ale tej pralki mi trochę szkoda ma pięć lat i jest jeszcze w bardzo dobrym stanie, i dlatego mam jeszcze pytanie jak się przeprogramuje to ruszy jak nowa od nowa? Czy faktycznie jest duże prawdopodobieństwo, że będzie już źle działała. Czyli, że wydam pieniądze nadaremnie tak jak on mi powiedział.

  Pozdrawiam jeśli ktoś może podać rzetelną odpowiedź to proszę.
  Poprawiłem TONI_2003
 • Specjalista AGD
  Witam
  Mój kolega miał identyczny przypadek z pralką Ariston. Został wymieniony moduł główny, hydro-stat i nic nie pomogło.Ja miałem podobny problem ze zmywarką tej firmy, po załączeniu błąd P1 czyli zadziałanie czujnika przeciw zalaniu, wody na dnie brak, czujnik ok. Założyłem nowy moduł ( 550zł) i to samo, lekka załamka. Zacząłem naciskać różne kombinacje przycisków i bingo. Zmywarka zaczęła pracować. Moim zdaniem problem leży w panelu sterowania. Być może w pralce jest jakaś kombinacja która rozwiąże ten problem.