Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook PTDW1246 - Zablokowany bęben przez drzwiczki

kurczak2 18 Lut 2017 11:23 1023 4
  • #1 18 Lut 2017 11:23
    kurczak2
    Poziom 8  

Wczoraj moja zona włączając pralkę prawdopodobnie źle zamknęła dokładnie drzwiczek od bębna. W efekcie chyba się otworzyły w czasie prania i zablokowały chyba o grzałkę. Czy miał ktoś podobny problem i czy to jest do odratowania? Może jakaś podpowiedź jakie podjąć działania.

2 4
  • #2 18 Lut 2017 11:35
    tod.1977
    Poziom 23  

Witam.
    Grzałkę trzeba zdemontować i powoli obracać bębnem podważając przez otwór montażowy grzałki jakimś prętem. Jak już się uda ustawić bęben by drzwi były u góry to dopiero wtedy da się ocenić uszkodzenie elementów.

0
  • #3 18 Lut 2017 12:20
    kurczak2
    Poziom 8  

Dziękuję, a możesz coś powiedzieć na temat demontażu grzałki? Odkręciłem wszystko, ale nie chce wyjść przez otwór montażowy...

0
  • #4 18 Lut 2017 13:27
    tod.1977
    Poziom 23  

Pewnie uszczelka gumowa się "skleiła" ze zbiornikiem. Płaski śrubokręt i podważać z wyczuciem. Innej metody nie ma.

1
  • #5 22 Kwi 2018 10:25
    bodo0010
    Poziom 1  

Miałem dziś podobny problem z pralką siemens siwamat plus (z góry ładowana).Opis problemu : otwarte klapki bębna i zaczepione o grzałkę na spodzie .Rozwiązałem problem tak : 1.odłączenie od prądu 2.zdjęcie zacisków prądowych na grzałce ( 3 szt.)3.odkręcenie nakrętki na grzałce klucz 10. 4. delikatne próby wyjęcia grzałki - tam jest uszczelka gumowa - było ciężko - ale się udało.5 wyjęcie grzałki i jej oczyszczenie z kamienia itd..6.przekręcenie bębna do żądanej pozycji -( przez otwór montażowy grzałki ) podważanie długim płaskim śrubokrętem i jednoczesne przesuwanie bębna od góry i lub kołem zamachowym - sukces.7 montaż całości bez problemów .
    Podziękowania za w/w porady .

0