Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Remont mieszkania, na co zwrócić uwagę przy zakresie robót i sporządzeniu umowy.

18 Lut 2017 11:50 1059 9
  • Poziom 3  
    Planuję remont mieszkania. Chciałbym dobrze podpisać umowę z wykonawcą co do zakresu robót, aby nie było niedomówień później i dodatkowych kosztów. Wypisałem sobie na co zwrócić uwagę przy remoncie mieszkania.
    Bardzo proszę Was o pomoc co warto jeszcze zapisać.
    Zakres prac
    Gładzie
    Podrównanie ścian
    podłogi panele
    Kuchnia przedpokój płytki
    Przedpokój sufit podwieszany

Remont pokoju ściany/sufity
    Skrobanie farby ( na całej ścianie czy tylko tam gdzie jest buła.
    Równanie ścian - tylko wizualne, ponieważ blok jest ze starej płyty
    Równanie sufitu - na całej długości flizelina? czy tylko tam gdzie pęknięcia
    Wykończenie naroży przy oknach do kąta prostego
    Idealne wyrównanie ściany przy podłodze, tak aby listwy przypodłogowe dobrze dolegały do ściany.
    Gruntowanie
    Malowanie

Remont pokoju podłoga/przedpokój
    W cały mieszkaniu podłoga jest pochylona, dlatego wyrównujemy ją w pochyle. Chyba nie powinno być wylewki wtedy.
    Zwracam uwagę aby nie było progów między pokojami
    Zwrócić uwagę, że może być potrzeba podniesienia drzwi wejściowych do mieszkania.

Sufit podwieszany w przedpokoju
    Nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę wykonawcy, przez przedpokój idzie gaz więc na pewno na wykonanie otworów do inspekcji.

Nie wiem jak zapisać finansowanie, najlepiej byłoby połowę w transzach a druga połowę po wykonaniu pracy. Nie wiem jakie są praktyki na rynku.
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci
    Jeżeli instalacja elektryczna jest stara, to wręcz sugeruję ją wymienić!
    Koszt będzie nieporównywalnie mniejszy od tego, gdy instalacja się uszkodzi i będzie trzeba po remoncie kuć.
  • Poziom 39  
    Rozwiązania materiałowe pozostaw wykonawcy, oczywiście po przedstawieniu za i przeciw. Co do równania ścian, przeprowadzałem remont w mieszkaniu z roku 78... i miałem uczucie że budowlańcy tamtej epoki odkryli czwarty wymiar :D
    A poważnie, to fachowiec+poziomnica (min 2m.) metrówka i dokładne oględziny pomieszczeń łącznie z notatkami. Wtedy wyjdzie zakres wstępny robót. Materiały niech sugeruje wykonawca, gdyż on udziela gwarancji na wykonawstwo.Weź trzy firmy które są min. 5 lat na rynku, niech zrobią wycenę, następnie złote rączki i to samo. Będziesz miał przekrój cenowy. W wypadku firm, płatność można wynegocjować po wykonaniu robót, czyli odbiorze. W drugiej sytuacji, może być różnie... Aczkolwiek nie twierdzę że małe firmy robią źle, czasami mają więcej inwencji i zapału niż te duże...
  • Moderator Akustyka
    kozi966 napisał:
    Jeżeli instalacja elektryczna jest stara, to wręcz sugeruję ją wymienić!
    Jasne, ale jeśli to wielka płyta, to może się okazać że trzeba by kuć sąsiadowi posadzkę. ;)
    darekwilno napisał:

Skrobanie farby ( na całej ścianie czy tylko tam gdzie jest buła.
    Równanie ścian - tylko wizualne, ponieważ blok jest ze starej płyty
    Równanie sufitu - na całej długości flizelina? czy tylko tam gdzie pęknięcia
    O tym to już wykonawca zdecyduje. Jak farba się trzyma, to nie ma co jej skrobać.
    darekwilno napisał:

Zwrócić uwagę, że może być potrzeba podniesienia drzwi wejściowych do mieszkania.
    Jak położy podłogę, to każdy fachowiec Ci te drzwi podetnie za dychę. No chyba że weźmiesz Pana Zdzicha z pod sklepu.
    darekwilno napisał:
    Zwracam uwagę aby nie było progów między pokojami
    Osobiście nie polecam, bo w przypadku zniszczenia podłogi w jednym pokoju, nie ma problemu z wymianą. Przekłada się podłogę tylko w jednym pomieszczeniu i różnica w odcieniu nie będzie problemem. Jak podłoga stanowi jeden ciąg w całym mieszkaniu, to jak podłoga wstanie w jednym pokoju, to jedziesz z całym mieszkaniem. Poza tym, podłoga pływająca bez progów, to loteria.
    darekwilno napisał:

Nie wiem jak zapisać finansowanie, najlepiej byłoby połowę w transzach a druga połowę po wykonaniu pracy. Nie wiem jakie są praktyki na rynku.
    Dajesz zaliczkę a reszta po robocie. Żadnym transzy, rat czy dzielenia na połowę. Bo skończysz jak kumpel, ze zniszczonymi panelami i fachurą rozpłyniętym w powietrzu. Z drugiej strony zaliczka być musi. Taki remont potrwa z miesiąc - dwa, więc za coś żyć trzeba.
  • Poziom 3  
    telecaster1951 napisał:
    Dajesz zaliczkę a reszta po robocie. Żadnym transzy, rat czy dzielenia na połowę. Bo skończysz jak kumpel, ze zniszczonymi panelami i fachurą rozpłyniętym w powietrzu. Z drugiej strony zaliczka być musi. Taki remont potrwa z miesiąc - dwa, więc za coś żyć trzeba.

Jeżeli zakres prac przewiduje koszt w granicach 20tyśięcy zł to propozycja zaliczki 5tyś. będzie odpowiednia?
  • Poziom 41  
    Bezwarunkowo zaliczka 20-30 % jeżeli wykonawca godzi się na usługę z materiałem,
    wypłacana w momencie podpisania umowy.
    Z wpisem za co i ile zł.
  • Poziom 14  
    Przykładowa umowa
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • Poziom 41  
    Jeśli chcesz opinię to co tu robią - Punkty: 4 dla użytkownika ;)
  • Poziom 3  
    Spisalem najwazniejsze rzeczy w umowie. Dzieki za wskazowki.