Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Focus mk1 1.8tdci - stukanie w silniku

stawik00 18 Feb 2017 13:00 9969 7
    stawik00
    Level 10  
    Witam. Mam problem ze stukaniem w moim focusie mk1 1.8tdci w okolicach rozrządu. Nie występuje zawsze ale w 90% czasu. Słyszę tylko na wolnych obrotach, wydaje mi się że przy przyduszeniu ustaje jak i przy podkręceniu obrotów. Po odkręceniu korka oleju nie nasila się raczej i bardziej go chyba słychać od spodu silnika. Może ktoś miał podobny dźwięk i rozwiązał zagadkę?

youtube watch?v=kbCveBkSsHA&feature=youtu.be
    m789
    Level 16  
    To raczej żadna zagadka tylko trzeba popatrzyć w odpowiednie miejsca. Sprawdź koło pasowe wału korbowego, sprzęgiełko alternatora i napinacz paska wieloklinowego. Ale to prawdopodobnie będzie koło pasowe.
    stawik00
    Level 10  
    No właśnie chodzi o to, że samochód był u mechanika i mówił że koło pasowe sztywne, oraz że reszta osprzętu też nie wydaje podejrzanych odgłosów...
    m789
    Level 16  
    Dobra rada zmień tego mechanika. Odpalał silnika bez paska osprzętu ? Tak tam terkocze że chyba słoń na ucho mu nadepną, że nie namierzył co to. Na odległość to możemy sobie gdybać. Jeśli masz narzędzia i pojęcie to zaczynaj sprawdzać po kolei elementy żeby można było coś wykluczyć. Oprócz tego dźwięku coś jeszcze się dzieje z silnikiem ?
    grzegorz22lowicz
    Level 11  
    Zdejmij pasek wieloklinowy i odal jezeli sie uciszy to cos z osprzetu a jak nie to szukaj dalej. 1.8 tdci hhhmmmm powodzenia
    stawik00
    Level 10  
    Niby nic z osprzętu. Trochę jakby poszarpuje silnikiem jak próbuję utrzymać wyższe obroty np. 2tys. czy możliwe żeby wtryskiwacz tak klekotał, bo wydaje mi się , że podczas jazdy gdy puszcze gaz i hamuję silnikiem to też cichnie a jak przyśpieszam to trochę klekoce? Mam nadzieję, że nie jest to panewka, tym bardziej, że przy wzroście obrotów chyba cichnie.,. Jeszcze myślałem o napinaczu rozrządu?

A tu drugi film https://www.youtube.com/watch?v=SOQ5fy1TmOA
    andrzej20001
    Level 43  
    Tulejka sworznia na korbowodzie. Miałem kiedyś tak samo. Tak podobnie pukał.
    stawik00
    Level 10  
    Po nierównej walce i wymianie rolki sprzęgiełka alternatora oraz koła pośredniego zaczęło klekotać ale już bardziej głucho i nie metalicznie. Pojeździłem trochę zrobiłem jakieś 300km przez parę dni i tak jakby ucichło zupełnie ale czasami wydaje mi się że jeszcze coś słychać. Tak czy siak brakuje specjalisty, który by powiedział "to do wymiany" wskazując palcem...