Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus mk1 1.8tdci - stukanie w silniku

stawik00 18 Lut 2017 13:00 1659 7
  • #1 18 Lut 2017 13:00
    stawik00
    Poziom 9  

Witam. Mam problem ze stukaniem w moim focusie mk1 1.8tdci w okolicach rozrządu. Nie występuje zawsze ale w 90% czasu. Słyszę tylko na wolnych obrotach, wydaje mi się że przy przyduszeniu ustaje jak i przy podkręceniu obrotów. Po odkręceniu korka oleju nie nasila się raczej i bardziej go chyba słychać od spodu silnika. Może ktoś miał podobny dźwięk i rozwiązał zagadkę?

youtube watch?v=kbCveBkSsHA&feature=youtu.be

0 7
  • #2 18 Lut 2017 16:50
    m789
    Poziom 16  

To raczej żadna zagadka tylko trzeba popatrzyć w odpowiednie miejsca. Sprawdź koło pasowe wału korbowego, sprzęgiełko alternatora i napinacz paska wieloklinowego. Ale to prawdopodobnie będzie koło pasowe.
    Link

0
  • #3 19 Lut 2017 12:04
    stawik00
    Poziom 9  

No właśnie chodzi o to, że samochód był u mechanika i mówił że koło pasowe sztywne, oraz że reszta osprzętu też nie wydaje podejrzanych odgłosów...

0
  • #4 19 Lut 2017 20:07
    m789
    Poziom 16  

Dobra rada zmień tego mechanika. Odpalał silnika bez paska osprzętu ? Tak tam terkocze że chyba słoń na ucho mu nadepną, że nie namierzył co to. Na odległość to możemy sobie gdybać. Jeśli masz narzędzia i pojęcie to zaczynaj sprawdzać po kolei elementy żeby można było coś wykluczyć. Oprócz tego dźwięku coś jeszcze się dzieje z silnikiem ?

0
  • #5 19 Lut 2017 20:28
    grzegorz22lowicz
    Poziom 10  

Zdejmij pasek wieloklinowy i odal jezeli sie uciszy to cos z osprzetu a jak nie to szukaj dalej. 1.8 tdci hhhmmmm powodzenia

0
  • #6 20 Lut 2017 11:25
    stawik00
    Poziom 9  

Niby nic z osprzętu. Trochę jakby poszarpuje silnikiem jak próbuję utrzymać wyższe obroty np. 2tys. czy możliwe żeby wtryskiwacz tak klekotał, bo wydaje mi się , że podczas jazdy gdy puszcze gaz i hamuję silnikiem to też cichnie a jak przyśpieszam to trochę klekoce? Mam nadzieję, że nie jest to panewka, tym bardziej, że przy wzroście obrotów chyba cichnie.,. Jeszcze myślałem o napinaczu rozrządu?

A tu drugi film https://www.youtube.com/watch?v=SOQ5fy1TmOA

0
  • #7 20 Lut 2017 13:03
    andrzej20001
    Poziom 42  

Tulejka sworznia na korbowodzie. Miałem kiedyś tak samo. Tak podobnie pukał.

0
  • #8 28 Lut 2017 10:10
    stawik00
    Poziom 9  

Po nierównej walce i wymianie rolki sprzęgiełka alternatora oraz koła pośredniego zaczęło klekotać ale już bardziej głucho i nie metalicznie. Pojeździłem trochę zrobiłem jakieś 300km przez parę dni i tak jakby ucichło zupełnie ale czasami wydaje mi się że jeszcze coś słychać. Tak czy siak brakuje specjalisty, który by powiedział "to do wymiany" wskazując palcem...

0