Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop LENOVO - Niedziałający moduł bluetooth

flatbeet 18 Lut 2017 13:59 1029 1
  • #1 18 Lut 2017 13:59
    flatbeet
    Poziom 8  

Witam,

Mam taki oto problem, że od pewnego czasu zniknęła mi ikonka bluetooth w prawym dolnym rogu z ikonkami a z bluetooth'a korzystałem słuchając muzyki. Mam odbiornik audio bluetooth firmy Logitech, podpięty pod głośniki i świetnie się to sprawdzało. Przy próbie reinstalacji sterowników wyskoczyła mi informacja, że system nie odnalazł żadnego adaptera bluetooth i instalacja została przerwana. Zainstalowałem te sterowniki ręcznie, w folderze ikonki bluetooth'a są widoczne ale jak na nie klikam to nic się nie dzieje. Co ciekawe - w momencie gdy odinstalowałem sterowniki to w menadżerze urządzeń nie wyświetliła się żadna ikona że wykryto nieznany sprzęt a przecież powinno tak być jeśli system wykryłby jakiś nieznany moduł. Po ręcznej instalacji sterowników manager urządzeń dalej nie odnajduje bluetooth'a. Zaczynam mieć podejrzenia że może uszkodził mi się ten moduł albo płyta główna ?? Gdzieś wcześniej czytałem, że mogę mieć wyłączony bluetooth i że jeśli nie mam żadnego przycisku do włączania to mogę systemowo to sprawdzić tu

Laptop LENOVO - Niedziałający moduł bluetooth

to są jedyne elementy związane z bluetooth'em, które mi wyświetliło ale wygląda na to że usługę mam jednak włączoną automatycznie.

W czym może leżeć problem ??

Dodam też że laptop ma problem z głośnikami systemowymi. Zazwyczaj przy pierwszym uruchomieniu nie działają głośniki (choć jak podepnę słuchawki na kablu to wszystko gra). Po pierwszym uruchomieniu trzeba laptop uśpić, uruchomić ponownie i wtedy już dźwięk normalnie z głośników gra.

System Windows 7

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam
    paweł

0 1
  • #2 18 Lut 2017 15:13
    11111olo
    Poziom 43  

Nie wiadomo jaki to laptop!
    Jeśli nie wykrywa BT rozkręć laptop i sprawdź czy któraś z wtyczek jest poprawnie podpięta.
    Nie wiem czy w biosie da się wyłączyć BT - sprawdź.

0
  Szukaj w 5mln produktów