Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OC - Wysokość OC w zależności od rejestracji inwidualnie/ jako współaściciel po

458Italia 18 Lut 2017 18:34 450 3
  • #1 18 Lut 2017 18:34
    458Italia
    Poziom 3  

Witam,

zamierzam kupić auto. Będzie to mój pierwszy samochód kupiony i użytkowany w 100% przeze mnie. Wcześniej byłem ponad 3 lata współwłaścicielem. Zastanawiam się czy zarejestrować go na siebie, czy bardziej opłaca się w mojej sytuacji, którą opiszę poniżej, zostać jego współwłaścicielem.

Prawko od 2009
    Współwłaściciel pojazdu (wykupione OC) od 10.2013 (ponad 3 lata) - w tym czasie pojazd miał jedną kolizję (ojciec miał stłuczkę w 2015, jego wina)
    Samochód zamierzam zakupić za ok. 15k-20k dla przykładu niech to będzie:
    SEAT LEON 1.6 MPI benzyna 102 KM rok 2006 przebieg 175tys. km

Wiek ewentualnego współwłaściciela: 61 lat
    Prawko od 2000
    Ubezpieczenie aktualnego samochodu w PZU od kilkunastu lat (nie wiem ile % zniżek w tej chwili posiadamy na samochód, ale ostatnia stawka to było 700 pln płacone w październiku 2016 za TOYOTĘ Corolle E11 1.4 benzyna z 2001, wartość pojazdu ok 9-10k)

Zastanawiam się co w dłuższej perspektywie (załóżmy tutaj 3-4 lata), bardziej mi się będzie finansowo opłacało. Zarejestrowanie samochodu wyłącznie na siebie czy zostanie jego współwłaścicielem wraz z ojcem. Ja będę miał już coraz więcej lat, więc większe zniżki, a osoby starsze już z wiekiem nie mają chyba, aż tak dobrych zniżek, jak przedział wiekowy 26-49, więc może ktoś wie jak to może wyglądać w perspektywie wykupienia OC na 3 lata właśnie. I ile % zniżek w przedstawionej sytuacji należało by mi się (martwi mnie ta kolizja, która jak rozumiem obciąża też moje konto).

0 3
  • #2 18 Lut 2017 19:06
    dzielik
    Poziom 16  

Oblicz sobie wysokość stawki w różnych ubezpieczalniach i zobacz jak i gdzie lepiej wychodzi.

https://rankomat.pl/

to nie jest żadna reklama, możesz równie dobrze klikać bezpośrednio na kalkulatorach wybranych ubezpieczalni. Taki kalkulator znajdziesz na każdej stronie ubezpieczyciela.

0
  • #3 18 Lut 2017 19:53
    kermit_
    Poziom 11  

U mnie ten rankomat zawsze zawyżał składkę i to nieraz o 100% , sam nie wiem dlaczego . Najlepiej iść do agenta ubezpieczeniowego , przeważnie każdy ma w ofercie kilka firm do wyboru. Popytasz bedziesz wiedział na czym stoisz.

0
  • #4 18 Lut 2017 21:34
    Kantylena
    Poziom 14  

Ja zacznę od początku zakup Leona 1,6 mpi to trochę bezsens, słabo jedzie, jak już to 2,0 fsi (chociaż silnik podejrzany ale jeździ lepiej) tylko że 2.0 to znowuż ubezpieczenie drogie, albo zejdź z generacji w dół i kup fajne 1,8T Leon 1, z resztą rób jak chcesz ale może Ci brakować mocy moim zdaniem. Leon to nie Ibiza, swoje waży.

Jesteś w grupie ryzyka bo masz 25 lat, chyba od 26 już wiek nie ma znaczenia, była szkoda ale jest ochrona czy nie? nie wiadomo? w PZU ponoć można mieć jedną szkodę i to nie wypływa na zniżki.
    Moim zdaniem może być tak że jest 60% zniżek ale doliczą za wiek trochę niestety.

Wyszło u mnie ok 1100 zł za samo OC w AXA Direct, ale to by trzeba dokładnie obliczyć.
    Wg mnie lepiej się z ojcem wpiąć jako współwłaściciel.

0