Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo T510 - Restart podczas startu systemu

18 Lut 2017 21:55 783 19
  • Poziom 14  
    Witam

Opis: Lenovo t510 podczas ładowania systemu resetuje się. Wstaje i dalej to samo. Przy zabutowaniu bootowaniu z pendrive systemu to samo. W biosie BIOS'ie pracuje normalnie, długo bez takich restartów. Temperatury w normie, nic się nie przegrzewa. Po podmianie RAMU, procka procesora, bez elementów dołączanych dalej to samo. Bateria bios BIOS ok. Pojawia się niby ładowanie systemu i restarcik.

Zauważyłem, że grzana już była karta graficzna. Jednak obraz na matrycy jak i VGA bez efektów uszkodzenia karty. INTEL HD GRAPHICS.

Co jeszcze można sprawdzić przed wymianą grafiki?
  • Poziom 12  
    Cześć
    Spróbuj np. wyłączać po kolei Porty COM w biosie, może któryś zwarcie ma.
    I zobacz czy bez baterii ruszy(nie mam na myśli baterii BIOS)
    Ustawiałeś domyślne ustawienia BIOS'u ?
  • Moderator - Komputery Serwis
    grzybeek11 napisał:
    Spróbuj np. wyłączać po kolei Porty COM w biosie

Porty COM, których laptop ma w sumie zdaje się około zero sztuk :)

Jurecky napisał:
    Pojawia się niby ładowanie systemu i restarcik.

Jaki system operacyjny?
    Czy tryb awaryjny działa?
    Czy jest możliwość wybrania z menu startowego systemu operacyjnego aby nie restartował się podczas wystąpienia problemu? Wtedy można przeczytać kod błędu i dodatkowe informacje diagnostyczne.

Dodano po 1 [minuty]:

Jurecky napisał:
    Zauważyłem, że grzana już była karta graficzna. Jednak obraz na matrycy jak i VGA bez efektów uszkodzenia karty. INTEL HD GRAPHICS.

Karta graficzna jest zintegrowana w procesorze... Na pewno chodzi o kartę graficzną? Warto wrzucić zdjęcia, jakie są ślady tego grzania?
  • Poziom 12  
    Po prostu "kick'uje" miałem też taką przygodę. ale tak naprawdę opcji jest dość sporo.
    A USB to nie jest Port?
    Jest, ale nie jest to port COM :) Nie każdy port w komputerze to COM.
  • Poziom 12  
    Okej Mój błąd :)
    Wracając do tematu. Wygląda to jakby gdzieś było przepięcie lub jego brak. To są tylko moje sugestie.
    Ja zamiast przypuszczeń wolałbym odczytać informacje, które Windows w formie BSOD wypluwa ułamek sekundy przed resetem.
  • Poziom 12  
    Właśnie też o tym pomyślałem. Nie jestem jakiś Pro w tej dziedzinie, ale może jakaś trafna uwaga się natrafi .
    Na początek sprawdził bym "grzany" punkt, być może że któryś chip został przegrzany. Trudno stwierdzić bez podglądu na choćby zdjęcie
  • Poziom 33  
    Stało się to nagle, czy po ponownej instalacji systemu?
  • Poziom 14  
    Jaki system operacyjny?
    WIN 7 SP1 PRO
    Czy tryb awaryjny działa?
    NIE, to się dzieje w chwili TRWA uruchamianie systemu Windows Zdliżają się do siebie okienka i reset
    Czy jest możliwość wybrania z menu startowego systemu operacyjnego aby nie restartował się podczas wystąpienia problemu? Wtedy można przeczytać kod błędu i dodatkowe informacje diagnostyczne.
    Nie ma

BIOS przywracany do ustawień początkowych, sprawdzę jeszcze te porty, powyłączam w biosie i napiszę.

To się stało nagle po upływie gwarancji.

Na układzie nie widać przegrzań.
  • Poziom 33  
    Wyłącz w BIOS-ie tryb AHCI, na początek (o ile jest włączony), tzn. zmień na IDE.
  • Poziom 14  
    Zmieniłem z AHCI na Compatibility i jest pewna zmiana działa o 2 sekundy dłużej i się wyłącza w chwili kiedy zaczyna czytać dysk czy pendrivea. Czy z tego czy z tego efekt ten sam.
    Odłączenie USB nic nie dało. Gdzieś na linii kontroler płyta zwarcie?
    ---------------------------
    O dziwo z pendrivea w trybie awaryjnym ruszył. Uruchomił się system. Jeszcze raz sprawdzę dysk albo podmienię na inny i zobaczymy.
    Przed startem Windows (zanim zacznie pojawiać się logo) można wcisnąć kilkukrotnie klawisz F8, to powinno wyświetlić menu startowe systemu Windows 7, z niego można wybrać odpowiednią opcję:

Lenovo T510 - Restart podczas startu systemu
  • Poziom 14  
    Nowy dysk nowa instalacja. Po przejściu paska zładowaniem plików pojawia się Starting Windows i restart i tak cały czas.
    ----------------------------------------------
    Uruchomiłem jeszcze raz system z pendrivea i sprawdziłem podgląd zdarzeń. Cały czas błąd dysku. Dokładnie błąd kontrolera :Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk0
  • Poziom 33  
    Sprawdzałeś na innym zasilaczu?
    Oraz z odłączoną baterią?
  • Poziom 14  
    Bateria odłączona od początku. Zasilacz podmienię i napiszę czy coś to zmieniło.
  • Poziom 12  
    poradziłeś sobie kolego z tym T510?
  • Poziom 14  
    Witam
    Niestety wymiana płyty głównej rozwiązała problem.
  • Poziom 12  
    U mnie wyglądało to tak ze po starcie systemu win 7 nagle robił się bluescreen z kodem błędu. Kod temu wyświetlał się mniej jak pół sekundy po czym system sie restartowal i trudno było zanotować o co chodzi . Ustawiłem kamerę i nagrałem start ,bluescren ,restart. Na bluescreen nacisnalem podczas odtwarzania nagrania pause, odczytałem kod błędu. Po wpisaniu numeru błędu w Google znalazłem rozwiązanie problemu.
  • Poziom 33  
    e88cc napisał:
    U mnie wyglądało to tak ze po starcie systemu win 7 nagle robił się bluescreen z kodem błędu. Kod temu wyświetlał się mniej jak pół sekundy po czym system sie restartowal i trudno było zanotować o co chodzi . Ustawiłem kamerę i nagrałem start ,bluescren ,restart. Na bluescreen nacisnalem podczas odtwarzania nagrania pause, odczytałem kod błędu. Po wpisaniu numeru błędu w Google znalazłem rozwiązanie problemu.

Twój wpis nic nie wnosi.
    Podaj ten numer błędu i to rozwiązanie.