Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 808 - Prawdopodobnie uszkodzony głośnik rozmów, jak go wymienić

zett1 18 Lut 2017 22:22 435 4
 • #1 18 Lut 2017 22:22
  zett1
  Poziom 13  

  Witam, jak wymienić ten głośnik, stary jest mocno podejrzany- jest cichy i zniekształca. zakupiłem nowy i... jest mały problem. W czasie rozbierania telefonu dochodzę do momentu, gdy należy podważyć kilka metalowych "spinek" aby dostać się "głębiej". Jest to pokazane na filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=E7FbCvI_ZGA
  I teraz pytanie- należy podgrzać cały panel do temperatury 76 stopni, aby klej puścił? Widać termometr w 1:08. Jak to najlepiej (najbezpieczniej dla telefonu) zrobić ?
  Interesujący mnie etap ma miejsce w 2:26 - szybka ( z digitizerem, "dotykiem"? przepraszam za pytanie, ale nie siedzę w tych nowościach gsm;) zostaje odłożona na blat, widać głośniczek do wymiany. Czyli rozumiem, że ta szybka była przyklejona ( o ile była) do wyświetlacza tylko na obrzeżach, i czy wymaga kleju (UV) przy montażu w całość. Na filmiku tego nie widać, czyli nie jest klejone?

  0 4
 • #2 18 Lut 2017 23:36
  KamGr
  Poziom 24  

  Tak musisz podgrzać do takiej temperatury, jednak trzeba przy całej operacji bardzo uważać. Jeżeli nagrzejesz bardziej niż te 76 stopni jak u gościa na filmiku możesz uszkodzić wyświetlacz. Najlepiej mieć jakieś regulowane źródło ciepła na którym ustawisz konkretną stałą temperaturę np. stację hot air. Plus przy wyjmowaniu szybki itd jak na filmiku trzeba być ostrożnym i niczego nie robić "na siłę" i pamiętać gdzie są taśmy od wyświetlacz aby ich nie uszkodzić. Najlepiej co jakiś czas podgrzać cały element wtedy właśnie klej puszcza i mamy ułatwione zadanie.

  0
 • #3 18 Lut 2017 23:46
  zett1
  Poziom 13  

  Hmm, No to może wsadzić do nagrzanego stabilnie na 70 stopni piekarnika na 5-10 minut, mierząc temperaturę np. talerza w piekarniku bezprzewodowo? Ktoś napisał pod filmikiem, ze wystarcza 50 stopni.
  Pytanie uzupełniające- mam możliwość nabycia za grosze takiej samej Nokii 808, tam elektronika padła na amen, wskutek... wpadnięcia do stawu. Dosłownie kilka dni po zakupie, więc stan fizyczny fabrycznie nowy. Wyświetlacz jak na wystawie ;) Nie powinno być w takim razie problemów z podmianą całego tego fragmentu Nokii, bez podważania, nagrzewania, rozklejania itd.? chassis nie zbuntuje się?

  0
 • #4 18 Lut 2017 23:53
  KamGr
  Poziom 24  

  Skoro masz taką możliwość to będzie to na pewno łatwiejsza robota niż to śmiało możesz próbować. Tylko skoro telefon wpadł do stawu to skąd masz pewność że wyświetlacz jest w porządku? Był jakoś sprawdzany?
  Co do podgrzewania tego to możesz to robić nawet zwykłą suszarką, tylko tak jak pisałem trzeba uważać aby nie podgrzać za bardzo.

  0
 • #5 20 Lut 2017 19:51
  .:aspire:.
  Poziom 23  

  Kiedyś naprawiałem tego sporo. Nie trzeba niczego grzać do wymiany słuchawki. Wystarczy lekko odciągnąć chassis, wyjąć głośnik, przedmuchać otwór i włożyć nowy.

  0