Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Sattelite A300 - Zawiesza się i resetuje, NEC/TOKIN a może coś innego?

18 Lut 2017 22:29 615 4
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie. Oczytałem się już na ten temat, ale dzisiaj się zdziwiłem. Siostra posiada lapka A300, zawieszał się, czasami się nie włączał w ogóle (czarny ekran), poszedł do serwisu, gość powiedział że niby grafika padła i dysk i że nie opłaca się naprawiać. Co do grafiki trochę wątpię, postawiłem na Tokina. Dysk ma warninga na smart ale bez dysku jest taka sama sytuacja (uruchamiałem z płyty linuxa). Już sobie załatwiłem płytkę z dawcą tantali a dzisiaj lapka odpaliłem na jakimś linuxie, później na windowsie i działa (wcześniej nawet do ekranu logowania nie dochodził tylko się zawieszał i resetował, Ubuntu podobnie, startowało do pierwszej mojej akcji w GUI). Dzisiaj przy jednym ponownym uruchomieniu się tylko zawiesił (w większości przypadków zawiesza się na ekranie ładowania windowsa, niestety visty), więc twardy reset i działa. A teraz działa, ponad pół godz na OCCT Power Supply, temp nie przkeraczają 70 stopni i ani myśli się zawiesić... Da się w jakiś sposób sprawdzić/wykluczyć tego tokina? Jakby karta graficzna była uszkodzona to raczej testu długo by nie wytrzymała moim zdaniem Procek to Pentium Dual Core T2390 a karta graficzna ATI Mobility Radeon HD 3470. Bez ładowarki go sprawdzić nie mogę bo bateria trzyma pół minuty :)
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Wymiana NECA na używane tantale powinna definitywnie rozwiązać problem.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Kolega "boro" ma rację też to kiedyś przerabiałem . Wymiana na tantale koniecznie "Low ESR" .
  • Poziom 9  
    Załatwiłem lapka Dell Inspiron N5040 i po zdjęciach widziałem że tam jest 6 tantali 330uF. Ale przed spaniem zauwazyłem że o ile przy max obciążeniu cpu i gpu ten działa, A jak robię benchmark dysku to się zawiesza. Dzisiaj spróbuję go naprawić :) Wydaje mi się że padło to i to bo bez dysku też się przy uruchamianiu zawieszał.
  • Poziom 9  
    I faktycznie chyba pomogło, przylutowane 3 tantale 330uF z Della, i śmiga. Ale dysk już też padaka, ale to z tym dam sobie radę :) Dzięki! :)