Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Inspirion 7559 - Ekran miga przy grach

19 Lut 2017 00:28 855 6
  • Poziom 5  
    Jest sobie taka dziwna sytuacja...

W grach (ale nie wszystkich, o tym poniżej) ekran miga. Zanika obraz, pojawia się, zanika, pojawiają się paski, miga raz szybciej, raz wolniej.
    Jest to częściowo zależne od położenia ekranu - przy przymkniętej obudowie migotanie zanika całkowicie i problemu nie ma (poza tym, że w tej pozycji nie da się grać).

Poza grami nic się nie dzieje - nie ma migotania bez względu na to, w jakiej pozycji ustawiony jest ekran laptopa.

W Minecrafcie (on chodzi na OpenGL?), bez względu na to jak jest ustawiony ekran laptopa, migotanie nie występuje w ogóle.

W grach takich jak Guild Wars 2, Wiedźmin 3, Star Wars The Old Republic migotanie występuje.

Migotanie zmniejsza się, gdy zostanie wyciągnięty kabel zasilający laptopa.

Jakiekolwiek zmiany planów zasilania, sterowników, ustawień graficznych - nie mają wpływu. Vsync, 48/60 odświeżanie, gra w oknie/fullscreen - bez zmian.

Jeżeli to by był problem z połączeniem monitor->płyta główna, to problem by występował zawsze, bez względu na to, czy to gra, czy nie, prawda?

Jaki wpływ na system/hardware ma przymykanie pokrywy? Co się zmienia wtedy?
  • Sklep HeluKabel
  • Moderator - Komputery Serwis
    Pierwszy objaw wskazywał by na uszkodzenie taśmy.
    Jednak że wtedy problem z obrazem występował by niezależnie, czy to gra, czy nie. Działo by się to na ogół w konkretnych położeniach matrycy/klapy.

Następną opcją która przychodzi do głowy, może być uszkodzenie GPU ze względu na przegrzanie i problem pojawia się gdy układ intensywniej pracuje.
    Zamieść do wglądu screena z HWiNFO z zakładki "sensors" w idle jak i w stresie =>
    www.hwinfo.com

Czy po podpięciu zewnętrznego monitora na grach
    evanduril napisał:
    takich jak Guild Wars 2, Wiedźmin 3, Star Wars The Old Republic migotanie występuje.
    migotanie również występuje?

evanduril napisał:
    Jaki wpływ na system/hardware ma przymykanie pokrywy? Co się zmienia wtedy?

Zależnie od ustawionego działania dla zamkniętej pokrywy.
    Może przechodzić w tryb uśpienia, może nie zmieniać niczego.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 12  
    Cześć.
    Na 90% Taśma łącząca płytę z LCD jest przełamana. Mogę sie mylić. Ale dla pewności zrób mały test. Odpal Jakiś film w HD na YT na full screen'ie i zacznij ruszać klapą jeśli będą się pojawiać zniekształcenia to winna jest taśma.Jeśli nie to będziemy szukać gdzieś indziej problemu.
    Ps. Sorka że tak ogółowo odpisałem. :)
  • Poziom 5  
    Na 90% to nie jest problem hardware'owy - tak przynajmniej stwierdziłem o 2 w nocy, gdy w rozpaczy odisntalowałem wszystkie sterowniki graficzne i odpaliłem grę. Nvidia i Intel poszły do kosza i prawdopodobnie (do momentu restartu) komputer działał na jakichś wbudowanych.

Migotanie całkowicie ustało, bez względu na położenie pokrywy.

Tylko wydajność siadła - nie wiem, może w ogóle komputer nie korzysta z Nvidii w takiej sytuacji?

Po restarcie, dzisiaj, i zainstalowaniu najnowszych sterownikow Nvidia/Intel - znowu problem. Odinstalowałem samą NVIDIĘ (bez restartu) i problem zniknął.

Tzn problem migotania zniknął, bo jest wyraźnie niższa wydajność. Nie wiem już co robić, przecież nie będę przed każdym włączeniem gry odinstalowywał sterowniki...
    Pytałem w powyższym poście, czy po podłączeniu zewnętrznego monitora, również migotanie występuje na zewnętrznym ekranie?

Oczywiście gdy wszystkie sterowniki są zainstalowane.
  • Poziom 5  
    Zewnętrzny monitor nie migocze, wbudowany w tym samym momencie - tak.
    Trzeba by sprawdzić na innej taśmie.