Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Vaio/W8 - Nowy system wolno działa.

pisula 19 Lut 2017 11:35 984 31
  • #2 19 Lut 2017 11:55
    Kasek21
    Poziom 43  

Zamieść screen z programu CrystalDiskInfo oraz z programu Process Explorer.

0
  • #3 19 Lut 2017 12:00
    krzychupar
    Poziom 41  

W/g logów infekcji nie ma. Zamieść screen (całe okno) z Menedżera zadań zakładka Procesy (zaznacz procesy wszystkich użytkowników.

0
  • #5 26 Lut 2017 00:11
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

SMART dysku nie komunikuje niczego niepokojącego, prócz kilku zanotowanych upadków/uderzeń/wstrząsów.

0
  • #6 26 Lut 2017 08:58
    piotr.solek
    Poziom 20  

pisula napisał:
    jest problem z pobieraniem aktualizacji tzn. jest napisane że pobiera lub instaluje aktualizację a w rzeczywistości nic się nie dzieje bez względu ile by nie było włączone pobieranie.

I tu jest problem. Wyłącz lub ustaw ręcznie aktywowanie usługi (w narzędzia administracji). Można też zmienić sposób dostarczania aktualizacji. Wszystko zależy od obecnych ustawień. Ja ustawiam: "by wyszukal i pozwolił mi wybrać, które ma zainstalować" . Producenci czasami też wypuszczają poprawki (po opisie - jeśli jest - będziesz wiedział czy dotyczy ciebie).

Nie doczytałem nigdzie w jaki sposób był aktywowany system.

0
  • #7 26 Lut 2017 09:01
    gejzer1
    Poziom 10  

Jeśli są zainstalowane jakieś apki do vaio to na początku może wolno działać niech tak popracuje z tydzień powinno się uspokoić , nie podałeś czy to świeża instalka czy recovery ?? Z fabrycznej recovery właśnie zapakuje te apki dedykowane jeśli ich nie potrzebujesz to do usunięcia .

0
  • #8 26 Lut 2017 09:15
    Kolobos
    Spec od komputerów

@gejzer1 nie widzisz, ze svchost obciaza procesor?

@pisula Uruchom okno cmd z prawami administratora i tam:
    net stop wuauserv
    net stop bits
    rename c:\windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.bak
    net start wuauserv
    net start bits

I sprawdz czy aktualizacje zaczna sie pobierac.

0
  • #9 26 Lut 2017 09:22
    marcin878787
    Poziom 19  

Usługę aktualizacji nie należy wyłączać.
    W Process Eexplorer najedź p.p.m na najbardziej obciążający svchost.exe - > wybierz properties - > dalej zakładka threads i sprawdź jaka usługe ( service ) jest na górze listy.

Warto byłoby także sprawdzić w czasie rzeczywistym wykorzystanie zasobów komputera przy użyciu systemowego monitora zasobów.
    Aby uruchomić "Monitor zasobów", wpisz w menu Start "resmon" i wciśnij [Enter].
    W zakładce dysk pogrupuj od największego pozycję [ razem ], w zakładce cpu pogrupuj od największego pozycje [ procesor cpu ].
    Obserwuj jakie procesy są na górze wyświetlonych list ( cpu, dysk )

0
  • #10 26 Lut 2017 09:24
    Kolobos
    Spec od komputerów

Nalezy wykonac to co podalem i zainstalowac wszystkie aktualizacji, dopiero po wykonaniu mozna ewentualnie wylaczyc usluge, ale wtedy bedzie to juz zbedne.

0
  • #11 26 Lut 2017 09:28
    gejzer1
    Poziom 10  

No tak typowy jeśli chcesz na szybko to jak wyżej jeśli nie to czekasz nawet jeśli nie widzisz że coś pobrał to i tak pobiera jak wyłączysz po jakiejś godzinie i włączysz to zacznie instalowanie już pobranych.

0
  • #12 26 Lut 2017 09:29
    piotr.solek
    Poziom 20  

marcin878787 napisał:
    W Process Eexplorer najedź p.p.m na najbardziej obciążający svchost.exe - > wybierz properties - > dalej zakładka threads

I co? Wyłączyć obciążające zadanie, które się automatycznie aktywuje po kilku sekundach. Chyba tego sam nie próbowałeś? A co ją aktywuje? :-) Sama obserwacja nie pomoże bo my wiemy co ją powoduje. Wyłączenie usługi pozwoli mu pracować na komputerze i dokonać komfortowo zmian.

Jak nie ma oryginalnego systemu albo został niestandardowo aktywowany to i tak może mieć problem z aktualizacją.

0
  • #13 26 Lut 2017 10:07
    marcin878787
    Poziom 19  

Kolobos Napisałem, aby nie wyłączać aktualizacji, ponieważ użytkownik w poście 6 o tym wspomniał. Proponuję jeszcze raz przeczytać, tym razem uważnie post 9.
    Dodano po 33 [minuty]:

piotr.solek napisał:
    I co? Wyłączyć obciążające zadanie, które się automatycznie aktywuje po kilku sekundach. Chyba tego sam nie próbowałeś? A co ją aktywuje? :-) Sama obserwacja nie pomoże bo my wiemy co ją powoduje. Wyłączenie usługi pozwoli mu pracować na komputerze i dokonać komfortowo zmian.

Chciałem się upewnić czy najbardziej zasobożerny proces svchost.exe jest odpowiedzialny za między innymi aktualizacje. Poza tym chciałem sprawdzić czy usługa Windows update najbardziej obciąża procesor.

Nawiązując do problemu z instalowaniem aktualizacji, z tego co zaobserwowałem na swoim systemie instalowały się w tle.
    Nie mogłem przez to instalować kolejnych. Po kilku dniach już mogłem zainstalować wszystkie aktualizacje. Problem występował na świeżym systemie.

0
  • #14 26 Lut 2017 16:42
    piotr.solek
    Poziom 20  

marcin878787 napisał:

Chciałem się upewnić czy najbardziej zasobożerny proces svchost.exe jest odpowiedzialny za między innymi aktualizacje. Poza tym chciałem sprawdzić czy usługa Windows update najbardziej obciąża procesor.

Nawiązując do problemu z instalowaniem aktualizacji, z tego co zaobserwowałem na swoim systemie instalowały się w tle.
    Nie mogłem przez to instalować kolejnych. Po kilku dniach już mogłem zainstalować wszystkie aktualizacje. Problem występował na świeżym systemie.

To nawet nie o procesor chodzi tylko wykorzystanie dysku i pamięć. Niestety jak się już zacznie trzeba cierpliwie poczekać. Przerwanie czy wyłączenie systemu powoduje ponowną inicjacje aktualizacji przy kolejnym uruchomieniu. Dlatego sugerowałem wyłączenie usługi i aktywacje jej kiedy jest na to czas.

Gorzej jeśli z jakiegoś powodu użytkownikowi to nie działa a nie napisze z jakiego źródła ma instalację/aktywację.

0
  • #15 26 Lut 2017 17:58
    marcin878787
    Poziom 19  

Odnośnie wykorzystania dysku i procesora już napisałem w poście 9 co należy zrobić.
    Dodam jeszcze, że to samo dotyczy zakładki pamięć - > ( prywatne KB ).
    Natomiast wracając do aktualizacji uważam, że instalują się w tle, przez co nie możliwe jest instalowanie kolejnych.

Dobrze byłoby także zobaczyć benchmark dysku, chociażby z programu takiego jak crystal disk mark, wykonany najlepiej w trybie awaryjnym.

0
  • #16 26 Lut 2017 19:02
    pisula
    Poziom 12  

Po wpisaniu rename c:\windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.bak wyskauje info że system W nie może odnaleźć pliku o nazwie reneme.
    System instalowany z partycji recovery.

0
  • #17 26 Lut 2017 19:06
    Kolobos
    Spec od komputerów

Sprawdz: ren

Zreszta mozesz zmienic nazwe katalogu z poziomu explorera.

0
  • #18 26 Lut 2017 19:17
    pisula
    Poziom 12  

Bez zmian. Nie mogę zmienić nazwy bo wyskakuje info że katalog jest otwarty w innym programie. Żaden inny program nie jest otworzony.

0
  • #19 26 Lut 2017 19:19
    Kolobos
    Spec od komputerów

Wczesniej musisz zatrzymac podane uslugi!

Uruchom w oknie cmd z prawami administratora:
    net stop wuauserv
    net stop bits

0
  • #20 26 Lut 2017 19:33
    pisula
    Poziom 12  

Udało się ręcznie zmienić nazwę katalogu, jednak po wpisaniu net start bits wyskakuje info że wystąpił błąd systemu 5. Odmowa dostępu.

0
  • #21 26 Lut 2017 19:37
    Kolobos
    Spec od komputerów

Uruchomiles okno cmd z prawami administratora? Jezeli nie, to nic dziwnego, ze nie masz odmowe dostepu.

0
  • #22 27 Lut 2017 08:09
    pisula
    Poziom 12  

Wszystkie polecenia weszły , teraz komp szuka aktualizacji, ale wcześniej też tak było że mielił, mielił i nic z tego nie wyszło.Zostawiam system włączony i zobaczę co znajdzie.

Dodano po 12 [godziny] 21 [minuty]:

Nic to nie dało. Żadna aktualizacja nie znaleziona.

0
  • #23 27 Lut 2017 09:29
    Kolobos
    Spec od komputerów

Wyswietla sie jakis blad? Czy tylko "szuka" i na tym koniec?

To Windows 8 czy 8.1?

Sprawdz:
    dism /online /cleanup-image /StartComponentCleanup /ResetBase

0
  • #24 28 Lut 2017 07:58
    pisula
    Poziom 12  

Błędu nie wyświetla żadnego, tylko cały czas szuka a system to W 8.1

0
  • #28 01 Mar 2017 08:19
    pisula
    Poziom 12  

Wywaliłem większość aplikacji od Vaio i system szybciej startuje,jednak otwieranie stron dalej trwa długo i dalej tylko szuka aktualizacji.

0
  • #29 01 Mar 2017 10:53
    Kolobos
    Spec od komputerów

Wykonales to co podalem? Czy tak tylko piszesz?

Moze zacznij tez troche szukac samemu, wpisz w google:
    0x80070490 windows update windows 8.1 i szukaj rozwiazania.

0
  • #30 01 Mar 2017 16:32
    pisula
    Poziom 12  

Tak sobie piszę ,........ jasne że wykonałem i rozwiązania też szukam.

0