Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DeLonghi Primadonna 6600 - General Alarm

zajacpieter 19 Feb 2017 12:04 4785 2
    zajacpieter
    Level 9  
    Witam serdecznie, jestem posiadaczem DeLonghi Primadonna 6600, ekspres działał normalnie do pewnego momentu, aż wyskoczył komunikat General alarm. Więc zajrzałem do instrukcji - jest to błąd ogólny, jak podpowiadają możliwy tym, że ekspres jest zabrudzony, więc wyczyściłem całe wnętrze, ale nic to nie pomogło. W celu dalszej diagnozy znalazłem instrukcje wejścia w testy serwisowe i zdiagnozowałem, że mechanizm zaparzacza tylko przesuwa się w dół, do góry raz na x prób działa do góry, sprawdziłem już przekaźniki, jednak to nie one. Może ktoś miał z was taki przypadek?
    DeLonghi Primadonna 6600 - General AlarmIMG_08..JPG Download (755.36 kB) DeLonghi Primadonna 6600 - General AlarmIMG_08..JPG Download (575.41 kB)
    mamkonto
    Level 15  
    Czy ruch do góry, gdy uda się uruchomić jest równomierny?
    Jaki stan krańcówek? Sprawdzić działanie mikro-wyłączników miernikiem.

Czy ślimak jest czysty , bez uszkodzeń?
    zajacpieter
    Level 9  
    jeśli ruszy to idzie normalnie ale przed ruszeniem słychać kilkakrotne klikanie przekaźnika tak jakby nie mógł się załączyć później się załącza i działa . Czujnik krańcowy dolny jest sprawny działa ponieważ wymieniłam na nowy ponieważ podejrzewałem jego jako pierwszego . Całe wnętrze wyczyszczone także . Podejrzewam ze winny jest główny układ który nie wydaje sygnału by załączyć przekaźnik