Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon MG5350 - Zatkana dysza na PGBK

Kirgeron 19 Feb 2017 13:54 2796 3
    Kirgeron
    Level 9  
    Drukarka to Canon MG5350, ma już chyba 3 lata, używałem zamienników ActiveJet. Od jakiegoś czasu nieużywania mam zatkaną dyszę na tuszu PGBK. Próbowałem w obsłudze drukarki robić "czyszczenie", potem "dokładne czyszczenie", kupiłem nowy tusz, maczałem głowicę w ciepłej wodzie - dalej to samo. Jak to naprawić? Wszystkie kolory drukuje prawidłowo poza czarnym.
    MARIUSZ R
    Level 28  
    Spróbuj z płynem do udrażniania głowic, ewentualnie wanna ultradźwiękowa.
    video-darek
    Level 1  
    jedynie próbować odetkać PBGK przez czyszczenie alkoholem izopropylowym, tusze Activejet to chłam przereklamowany, zasychają w głowicy, doświadczyłem tego osobiście , bo też mam MG5350 i ten sam problem,
    wymieniłem głowicę na nową bo nie udało mi się udrożnić PBGK , po zmianie głowicy druk idealny, ale po dwóch miesiącach to samo się pojawiło, i dalej czyszczenie, tym razem skorzystałem z pomocy serwisu, był problem z PBGK, po odebraniu problem z PBGK ustąpił, ale pozostałe kolory znikły na amen, serwis głowicę ugotował , albo usmażył w myjce ultradźwiękowej

jak używasz zamienników tuszy to raz dziennie trzeba coś wydrukować , koniecznie dla świętego spokoju
    atraka
    Level 10  
    W PGBK jest tusz pigmentowy, jeśli pigment zasechł ciepłą wodą i zwykłym płynem tego nie da się odetkać. Należy dobrać płyn do udrażniania, dedykowany do pigmentu Na przykład taki https://atramentowka.com/Plyn-Barva-Pigment-180ml
    Jeśli będziesz próbował przeczyścić samodzielnie, należy wyciągnąć głowicę i włożyć do jakiegoś pojemnika z płynem na dnie. Następnie wpuść strzykawką płyn do zaborników dyszy (takie okrągłe otwory z siateczką) i pozostaw tak na paręnaście godzin.
    Ale należy uzbroić się w cierpliwość bo w warunkach domowych to jest proces długotrwały