Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Eltra Lidia 2 - Przestrojenie i mało sopranu na wyjściu.

gerdowski 19 Lut 2017 16:40 897 4
  • #1 19 Lut 2017 16:40
    gerdowski
    Poziom 22  

Witam.
    Radyjko jak w temacie. Uruchomiłem je (czyszczenie isostatów), ładnie gra chociaż wydaje mi się, że powinno być więcej tonów wysokich (bardzo zbasowane dźwięki z radia jak i z podpiętej mp3-ójki). Które elementy odpowiedzialne będą za brak wysokich tonów?
    Unitra Eltra Lidia 2 - Przestrojenie i mało sopranu na wyjściu.

Drugi problem z tym radiem to przestrojenie. Znalazłem jeden wątek na ten temat ale było to tak jakby przecieranie szlaku na ślepo (za wąski zakres, wymiana kondensatorów doświadczalnie itp.).W innym wątku każą się opierać na radiu Jowita. Czy ktoś przestrajał to radio na górny zakres i mógłby podpowiedzieć jak to zrobić? Dodam, że na dolnym zakresie bardzo ładnie odbiera antyradio i rmf w lustrze. Pozdrawiam.

0 4
  • Pomocny post
    #2 19 Lut 2017 17:36
    Adamcyn
    Poziom 34  

gerdowski napisał:
    ładnie gra chociaż wydaje mi się, że powinno być więcej tonów wysokich

Sprawdź na słuchawkach.
    Jeżeli będzie lepiej, to kwestia głośnika.

Ew. korekta częstotliwości pin3 TAA611, czyli C305 i C306.

0
  • #3 19 Lut 2017 18:04
    gerdowski
    Poziom 22  

Faktycznie, gdy podłączyłem słuchawki bas jest lepiej uwydatniony i trochę więcej jest sopranu. Widocznie tak musi być. Zostawię to tak jak jest, głośnik wydaje się być sprawny gdyż zawieszenia są elastyczne i całe a membrana nigdzie nie jest popękana i zawilgocona. Pozostaje kwestia przestrojenia, wówczas może i dźwięk się polepszy.

0
  • #4 19 Lut 2017 20:55
    Adamcyn
    Poziom 34  

gerdowski napisał:
    Pozostaje kwestia przestrojenia, wówczas może i dźwięk się polepszy.

Niestety nie, nawet jak popracujemy przy układzie deemfazy.
    Przy Twoim audiofilskim zacięciu nigdy się z tym radiem nie zaprzyjaźnisz.

0
  • #5 19 Lut 2017 21:53
    gerdowski
    Poziom 22  

:D :D ...Deemfaza, preemfaza..., w życiu bym nie pomyślał, że ktoś powie o mnie że mam zacięcie audiofilskie 8-O Bardzo dziękuję.
    Jednak powoli się do niego przyzwyczajam i myślę, że lepiej gra niż współczesne maleństwa przenośne.

1