Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezawaryjna pralka max 45 cm głębokości, cena? taka zeby się nie psuła !

19 Lut 2017 17:27 1887 6
  • Poziom 10  
    Używałem pralkę na A przez 10 lat. Po gwarancji zaczęła się sypać, nie liczyłem ile razy była serwisie i ile wydałem na naprawy ale kupił bym już pewnie dwie nowe.
    Teraz padł silnik i miarka się przebrała. Złom idzie na złom.
    Dodam, że na A miałem też zmywarkę i sytuacja była podobna, tyle że wyleciała z domu już dwa lata temu.

Pytanie czy są jakieś marki które się jeszcze nie psują? A jak się zepsują to jest dobra dostępność części i tanio się je naprawia?

Mam lodówkę elektroluxa i od 12 lat nie licząć przepychania wężyka do odprowadzania skroplin z tylnej ścianki nie robiłem z nią nic! Zmywarka ma dwa lata więc jeszcze za wcześnie na radość.

Miele podobno najlepsza ale nie robi płytkich, same 60.
    Zastanawia się nad Bosch, Siemiens, AEG, Elektrolux coś jeszcze? Samsung?

Pralka intensywnie użytkowana, chodzi chyba codziennie:)

Wszystkie bełkoty marketingowe, eco bubble, łatwe prasowania czy podniecanie się zużyciem wody o półtora litra mniej zostawiam na później.
    Pierwsze kryterium ma się nie psuć!

z góry dzięki za pomoc

Clip
  • Specjalista AGD
    Nie ma bezawaryjnego sprzętu. Nowe Miele to nie to samo co 10-20 lat temu. Psuje się na gwarancji jeszcze, części nietypowe i bardzo drogie (np. kpl. elektroniki to 3000-5000zł).
    Obecnie każdy sprzęt do domowego użytku jest projektowany, by uległ sporej usterce po okresie gwarancji.
    Ogólnie to loteria i liczenie na szczęście.
    Koszmar serwisanta to wąskie pralki. A jak jeszcze producent ma fantazję i brak okręcanej klapy tylnej, to są schody. :/
    Też mam pralkę na A i kupiona 5-6 lat temu za niecałe 80zł. Jeszcze 5 lat i będzie pełnoletnia.
  • Poziom 25  
    Clip napisał:
    Używałem pralkę na A przez 10 lat. Po gwarancji zaczęła się sypać, nie liczyłem ile razy była serwisie i ile wydałem na naprawy ale kupił bym już pewnie dwie nowe.
    Clip

No i chyba sam sobie odpowiedziałeś. Kupuj niedrogą pralkę, z możliwie długą gwarancją, czasem niektórzy producenci pralek oferują dłuższą niż 2 lata /absolutnie nie mam na myśli "ubezpieczeń" :-)
    I tak trzeba niestety teraz planować - pralka te 2 lata podziała a może nawet i 3, potem trzeba kupować nową tak jak nowe buty czy tam co - to już nie czasy sprzętu na 30 lat...
  • Poziom 5  
    MARCIN.SLASK napisał:
    Też mam pralkę na A i kupiona 5-6 lat temu za niecałe 80zł. Jeszcze 5 lat i będzie pełnoletnia.

Były większe naprawy międzyczasie?
  • Poziom 31  
    Co to jest pralka na A? Boicie się nazwy producenta wymienić?
    Mnie LG zrobiło w ch i mogę to głośno powiedzieć. W lodówce po miesiącu gdy się skończyła gwarancja padło uzwojenie silnika, a dokładniej przebicie/zwarcie i upalenie przewodu. Mam poważne podejrzenia, że był to zabieg celowy - cieńsza izolacja czy coś w tym stylu.
    Agregat wymieniony i lodówka działa już grubo (dokładnie nie pamiętam) ponad 5lat.

Zrobił mnie w wała również Indesit - ich kuchenka gazowa była projektowana przez małpę chyba - dolna szuflada plastikowa która od temp. powykrzywiała się przy 10tym pieczeniu.

Również pralka Indesit zrobiła mnie w ch. Sterownik padł zaraz po skończeniu gwarancji.
    Nie rozumiem, jak może zdechnąć prosty sterownik? Komputery i inne tego typu rzeczy żyją po kilkadziesiąt lat i dłużej. Sterownik w normalnym samochodzie (nie francuskim) działa do końca żywota auta - 30-40-50 lat i dłużej.

Także z mojej strony, nie polecam tych dwóch firm - na pohybel im za jawne złodziejstwo.
    Czekam na proces :)
  • Poziom 25  
    Bezawaryjna pralka max 45 cm głębokości, cena? taka zeby się nie psuła !

Zaprawdę jesteś przekonany o tych 50 latach - znaczy że w tym autku na obrazku jest komputer i jakieś "sterowniki" ???
  • Specjalista AGD
    MożeZdamMożeNie napisał:
    MARCIN.SLASK napisał:

Były większe naprawy międzyczasie?

Zaraz po kupnie silnik pompy odpływowa. Po kilku latach łożyska.

WędkarzStoLica napisał:
    Co to jest pralka na A? Boicie się nazwy producenta wymienić?

Amica.

WędkarzStoLica napisał:

Mnie LG zrobiło w ch i mogę to głośno powiedzieć. W lodówce po miesiącu gdy się skończyła gwarancja padło uzwojenie silnika, a dokładniej przebicie/zwarcie i upalenie przewodu. Mam poważne podejrzenia, że był to zabieg celowy - cieńsza izolacja czy coś w tym stylu.
    Agregat wymieniony i lodówka działa już grubo (dokładnie nie pamiętam) ponad 5lat.

Zrobił mnie w wała również Indesit - ich kuchenka gazowa była projektowana przez małpę chyba - dolna szuflada plastikowa która od temp. powykrzywiała się przy 10tym pieczeniu.

Również pralka Indesit zrobiła mnie w ch. Sterownik padł zaraz po skończeniu gwarancji.
    Nie rozumiem, jak może zdechnąć prosty sterownik? Komputery i inne tego typu rzeczy żyją po kilkadziesiąt lat i dłużej. Sterownik w normalnym samochodzie (nie francuskim) działa do końca żywota auta - 30-40-50 lat i dłużej.

Także z mojej strony, nie polecam tych dwóch firm - na pohybel im za jawne złodziejstwo.
    Czekam na proces :)

Widocznie masz pecha. Ale obecnie sprzęt AGD, RTV, ... nie jest projektowany na długie lata, tylko po to by był bezawaryjny w okresie gwarancji producenta. Potem klient powinien kupić nowy sprzęt lub naprawiać, by producent mógł zarabiać. Takie sprzęt u jednego uszkodzi się po roku, u innego ten sam po 4 latach. Loteria...