Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Komputer do 1500 - jaki procesor i karta?

ahilles11 19 Lut 2017 17:51 279 5
  • Komputer do 1500 - jaki procesor i karta?

Poziom 19  

Witam,
    Potrzebuje komputera. Mój budżet to 1500 zł ale już po pierwszych wstępnych poszukiwaniach stwierdziłem, że raczej musi być ruchomy (do około 1750 zł). Głównie potrzebuje go do pracy ale zależy mi aby działała na nim FIFA 17 . Szczerze mówiąc chciałbym aby komputer był łatwo modyfikowany w przyszłości. Nie wiem czy w tej cenie iść w Intela czy AMD? Czy wziąć tego rewelacyjnego Pentiuma czy może I3?

Min. Wymagania FIFY : Intel i3-2100, 8GB, NVIDIA GTX 460 lub AMD Radeon R7 260 (bardzo mi na tym zależy, żeby działała).

Na razie złożyłem coś takiego :
    Pentium G4400 3.3 Ghz - 249 zł
    Goodram Blue DDR4 PLAY 2400 Mhz - 268 zł
    Chieftec GPS-400A8 400W - 161 zł
    MSI H110M PRO-VD - 235 zł
    SAPPHIRE RADEON RX 460 OC 2GB - 507
    Dysk SSD GOODRAM CX300 SATA III 2,5 120GB - 229 zł
    Obudowa AEROCOOL CS-1101 BLACK - 100 zł
    ----------------------------------------
    Razem : 1750 zł

P.S. Zna ktoś może sklep gdzie mógłbym kupić części akceptujący PayPal? Na razie tylko widzę z tych większych to sferis.

0 5
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj. Procesor lepiej G4560 - będzie bliżej wymaganego i3, bo ma 2 rdzenie/4wątki.
    Płytę można tańszą H110M PRO-D (VD różni się obecnością wyjścia DSUB dla zintegrowanej grafiki, z której nie będziesz korzystał).

Grafika OK, chociaż widziałem ją taniej - http://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputer...adeon-rx-460-2gb-gddr5-128bit-hdmi-dvi-d-dp-1

Zasilacz w ramach oszczędności możesz wziąć Chieftec GPB-350S - cena około 110zł. Do takiego zestawu będzie wystarczyć z zapasem.

Dysk SSD bardzo słaby, serie CX nie były wydajne, więc warto poszukać czegoś lepszego. Może uda Ci się znaleźć Transcend SSD370 albo Adata SX930, albo Adata SP920 (dyski 120/128GB) - powinny być lepsze od CX300.

0
    Poziom 19  

Dzięki za odpowiedź. Mam pytanie co do tej płyty, gdzieś czytałem że potrzebna jest aktualizacja biosu aby G4560 był obsługiwany. Jak to tam wygląda, zaktualizują w sklepie? Karta rozumiem da radę sobie z FIFĄ?

0

Powinna sobie dać radę. W sklepach, które mają duży przemiał już są sprzedawane płyty z BIOSem obsługującym Kaby Lake. Sam już kupowałem płyty H110 z fabrycznie wgranym BIOSem obsługującym te procesory. W razie czego możesz zapytać w miejscu zakupu, jaka jest wersja BIOS w sprzedawanych egzemplarzach. W niektórych sklepach można też zlecić aktualizację BIOS przed wysyłką (najczęściej odpłatną).

0
    Poziom 20  

dt1 to ciekawe co piszesz o tych płytach z już wgranym BIOSem do Kaby Lake, możesz podać gdzie takie kupowałeś?

0

Kupowałem ze dwa tygodnie temu MSI H110M PRO-VD w Camino.

0