Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Deere 6100 problem z rewersem -

19 Lut 2017 18:29 2310 3
  • Poziom 2  
    Witam. Jak w temacie, mam problem z rewersem hydraulicznym w Deere 6100. Skrzynia power quad a mianowicie, przy zmianie kierunku, gdyby to zrobić bez użycia sprzęgła głównego, to można by wypaść przez szybę. Tak gwałtownie szarpnie a przecież powinien bez sprzęgła wyhamować i ruszyć w przeciwnym kierunku. Próbowałem się czegoś dowiedzieć, ale bezskutecznie. Mieszkam prawie w Bieszczadach, żadnego serwisu ani fachowca. Od spodu na skrzyni, są różne symbole i może coś podeszło pod zawór, ale gdzie szukać? Może ktoś wie, jak z tym poradzić?
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    niestety nie jest to prawdą-mój znajomy ma deere 6400 a więc z tej serii i z taką skrzynią jak mu powiedziałem o moim problemie to zaprezentował mi jak to u niego działa-bieg D -rozpędził do przodu i włączył rewers na jazde do tyłu-ciągnik zawył,wyhamował,zatrzymał się i ruszył do tyłu,osobiscie widziałem jak gość podgarniał łyżką ogromną górę zrąbki drzewnej-deere 5730-gaz ręczny prawie na full,rewers przy kierownicy tył-przód na prawie pełnym gazie i koncentracja na manewrowaniu ładowaczem-ale mu to szło,naprawde a za taki rewers gdzie trzeba grzecznie zatrzymać sie,dać traktorowi odpocząć i pomalutku przestawic dzwignie to ja pięknie dziękuje chociaż jestem za dobrym obchodzeniem sie ze sprzetem to jednak uważam,że przy zwolnieniu pedału gazu i na niższych biegach powinno dać się to płynnie zrobić bez szkody i obaw

Dodano po 7 [minuty]:

mój deere 6100 jest z 1993 roku i tam chyba nie ma możliwosci odczytywania błędów choć tego nie wiem-licznik motogodzin ma starego typu na trybiki jak starym ursusie c-28 poprzedniku trzydziestki(tak zwanym ciapku)z tego co wiem to skrzynia jest bardziej hydrauliczna (bardziej sprężyny,tłoczki,mechaniczne przełączanie niż zaawansowana elektronika)