Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Electrolux EWT 1567 VDW - Przeskakuje zadany cykl do ostatniej minuty

chirality 19 Feb 2017 18:38 1221 5
 • #1
  chirality
  Level 2  
  Problem polega na tym, że po zadaniu dowolnego cyklu i naciśnięciu przycisku "START" pralka jakby próbowała go rozpocząć, ale po kilku sekundach jednostajnego buczenia następuje cisza. Po następnej chwili czas pozostały do końca cyklu, który jest widoczny na wyświetlaczu, zmienia się na 1 minutę (zakładam, że jest to czas, a nie symbol błędu, bo nie jest on poprzedzony literą E). Pralka ożywa i zaczyna jakby odpompowywać wodę ("jakby", bo jej i tak nie pobrała) i po tej minucie bujania kończy cykl. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, czym może to być spowodowane, byłbym wdzięczny za pomoc.
 • #2
  Piotr2608

  Level 40  
  Tematy wałkowane wielokrotnie. Tu pomysł nic nie da, tutaj trzeba zakasać rękawy, wziąć miernik w dłoń i dokonać pomiarów grzałki, obejrzeć szczotki na silniku - to na początek.
 • #3
  peter falk
  Home appliances specialist
  Piotr2608 wrote:
  tutaj trzeba zakasać rękawy, wziąć miernik w dłoń i dokonać pomiarów grzałki, obejrzeć szczotki na silniku - to na początek.

  A po co? Tryb serwisowy wystarczy.
  Poza tym ewt1567 chyba nie istnieje :-?
 • #4
  Piotr2608

  Level 40  
  peter falk wrote:
  Poza tym ewt1567 chyba nie istnieje


  Istnieje, istnieje, to jest pralka ładowana od góry.
 • #5
  chirality
  Level 2  
  Piotr2608 wrote:
  Tematy wałkowane wielokrotnie. Tu pomysł nic nie da, tutaj trzeba zakasać rękawy, wziąć miernik w dłoń i dokonać pomiarów grzałki, obejrzeć szczotki na silniku - to na początek.


  Grzałkę sprawdził mi serwisant, którego ściągnąłem, i była to jedna z niewielu rzeczy, które zrobił, nim problem go najwyraźniej przerósł i po angielsku się ulotnił. Wyciągnąłem silnik i szczotki na pewno nie są problemem, bo jest to silnik bezszczotkowy. Wyciągnąłem też płytkę z modułu sterującego i nie zauważyłem na niej żadnych przepaleń.
  Czy ktoś może wie, jak w tej pralce wejść w tryb serwisowy? Kombinacji klawiszy podawanych w innych postach dla innych pralek Electrolux nie mogę zastosować (na panelu dotykowym START i PAUZA to to samo miejsce, a pokrętła wyboru programu nie można ustawić na ZERO). Z góry dziękuję za pomoc.
 • #6
  habalina
  Level 10  
  Witam.
  Mam pralkę EWY 1266 ładowana od góry. Zrobiłem tak po włączeniu przyciskiem wł/wył nacisnąłem jednocześnie start i dodatkowe płukanie i przytrzymałem ok. 4 sek. Pralka weszła witryn serwisowy na ekranie były różne symbole. Po przekręceniu pokrętła od programów o kolejne pozycje włączały się różne funkcje np. nabieranie wody, odpompowywanie. Wirowanie itp. gdzieś wyczytałem żeby skasować błąd należy wcisnąć ten sam układ przycisków.

  Problem był jak w tytule taki sam. Błąd na początku wskazywał E44. Jak wchodziłem w tryb serwisowy to właśnie raz pokazywał się błąd, a raz włączał się tryb serwisowy . Po wyłączeniu wl/wył i ponownym uruchomieniu pokazywał się napis ELE i wyłączyłem pralkę wl/wył. Po ponownym włączeniu i wybraniu programu płukanie program doszedł do końca czasu 21 min. Zobaczę czy inne programy działają.

  Potwierdzam powyższy sposób zadziałał i działają wszystkie programy. Zapomniałem dopisać wyczyściłem filtr na dole i poprawiłem wąż odpływowy aby tworzył syfon. Nie wiem czy to mogło być problemem.