Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop PHILIPS X 71 - Nie działa część klawiszy

19 Lut 2017 18:47 1062 2
  • Poziom 8  
    Witam. Od kilku miesięcy zmagam się z problemem z nieprawidłowo działającą klawiaturą w laptopie Philips model X71. Problem polega na tym, że część klawiszy raz działa a raz nie. Czasami pod klawiszami, które nie działają dostępne są inne znaki a czasami brak jest żadnej reakcji po naciśnięciu klawisza. Laptopa używam w większości w domu więc problem udało mi się doraźnie załatwić przez podpięcie zewnętrznej klawiatury z wtykiem PS przez przejściówkę USB (taką akurat znalazłem w domu od starego peceta) niestety po jakimś czasie i na tej klawiaturze pojawiły się również wspomniane usterki z tym, że nie działały zupełnie inne klawisze niż na laptopie. Na laptopie mam zainstalowany Windows oraz Linux i problem występuje w obu systemach. Sprawdzałem ustawienia językowe, układ klawiatury oraz sterowniki i niczego nie zauważyłem. Sprawdziłem również czy nie poluzowała się tasiemka od klawiatury w laptopie i również jest OK.
    Aktualnie korzystam ponownie z klawiatury zewnętrznej podpinanej przez USB i problem nie występuje. Z czym może być to związane?
  • Poziom 18  
    Zapisz, które klawisze ci nie działają. Następnie jeżeli masz dostęp do testera klawiatur, podłączasz i sprawdzasz te klawisze, czy działają czy nie. Jeżeli nie to klawiatura do wymiany. Możesz tez podpiąć klawiaturę pod podobny laptop. Jak masz drugą klawiaturę to podepnij i sprawdź. Wszystko zależy do czego masz dostęp.
    Gorzej jeżeli klawiatura działa więc układ KBC do przeprogramowania lub wymiany.
  • Poziom 8  
    Niestety nie mam dostępu do testera klawiatur. Jeśli chodzi o stan aktualny to w laptopie działają wszystkie klawisze przy czym klawisze z literami I, O, P mają duże opóźnienie. Po naciśnięciu każdego z tych przycisków parę razy lub chwilowym przytrzymaniu kolejne znaki pojawiają dopiero po kilku sekundach. Przy innych klawiszach nie ma takiej sytuacji. Sprawdziłam jedną z tych zewnętrznych klawiatur na innym komputerze i faktycznie musi być zepsuta bo również nie działają te same klawisze.
    Problem który pozostał do rozwiązania to przyczyna spowolnienia działania części klawiszy na komputerze w laptopie. Zmiana ustawień w panelu sterowania nic nie daje.