Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZELMER 450 ODYSSEY - odkurzacz odpalał się poprzez wyciąganie kabla jak kosiark

tratva 19 Lut 2017 19:01 282 5
  • #1 19 Lut 2017 19:01
    tratva
    Poziom 2  

Odkurzacz odpalał się przez wyciąganie kabla. Jak kosiarka. Musiał być cyknięty włącznik a potem trzeba było wyczuć odpowiednie "miejsce" na kablu gdzie działał. Teraz już w ogóle przestał. Czy ktoś już się spotkał z takim problemem?

Dodatkowo mam pytanie - z tyłu na ściance jest takie gniazdo, wygląda jak na przewód zasilają np do radia. Co to może być? Nie znalazłem nic o tym.

0 5
  • Pomocny post
    #2 19 Lut 2017 19:05
    Matylda_26
    Poziom 12  

Wymień Pan kabel na nowy i nie rób cyrków. Tu nawet podstawówki nie trzeba mieć skończonej aby wpaść na ten pomysł.

0
  • #3 19 Lut 2017 19:10
    tratva
    Poziom 2  

Chętnie wymienię. Taki był też pomysł ale potem trafiłem na tematy o jakiś pierścieniach zwijacza i czających się tam potencjalnych sytuacjach. Czyli objawy wskazują na to, że kabel jest po prostu uszkodzony?

0
  • #4 19 Lut 2017 19:21
    Matylda_26
    Poziom 12  

Definitywnie. Po drugie od czytania tych for na naprawy wydaje się drugie tyle jak odda do serwisu.

0
  • #5 19 Lut 2017 19:22
    krakarak
    Poziom 39  

Łamiące się przewody na wejściu do zwijacza to odwieczny problem większości odkurzaczy. Przewód się łamie, bo jest po pierwsze na krawędzi a po drugie to dzisiejsze przewody mają mało miedzi i fatalną izolację.
    Po wymianie przewodu na nowy lub umiejętnym skróceniu tego złamanego, należy pamiętać, aby już nigdy więcej nie wyciągać przewodu dalej jak wskazuje to czerwona obejma na nim.

0