Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kupić TV do 5000 pln

dothan 19 Lut 2017 21:16 1221 40
  • #1 19 Lut 2017 21:16
    dothan
    Poziom 12  

Witam,
    Do tej pory posiadałem tv samsunga UE48H6400AWXXH z którym miałem problem. 3 razy wymieniali mi matryce na nową. W końcu po 3 wymianie matrycy wkurzylem się i telewizor sprzedałem. Teraz chce kupic nowy i naprawdę nie wiem który. Chciałem mieć oled'a np. LG55eg910v ale jak się dowiedziałem oledy mają krótką żywotność. Chcę taki tv który ma co najmniej 55 cali i spokojnie będę mógł oglądać mecze piłki nożnej , aby piłka nie rozmywała się na ekranie. Czytając specyfikację techniczne tv osobiście głupieje. Mój Samsung mial niby 400hz odświeżania a mecze piłki nożnej nie szło oglądać. Gdzieś czytałem o bardzo drogim modelu telewizora Panasonica dx800 on ma 120 Hz i podobno obraz kryształ i nie ma efektu rozmycia piłki na ekranie. Pomożecie ? Teraz jest początek roku i dużo tv jest tanich ale który wybrać naprawdę niewiem.

• #2 19 Lut 2017 21:47
    jacekwwy
    Poziom 9  

Pomyśl nad tym Philips 55PUS6561

• #3 19 Lut 2017 22:07
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

O Samsungu tym pisaliśmy setki razy ale każdy woli doświadczyć samemu.
    Miał natywne 100Hz.
    Te tanie Oledy - na razie możesz odpuścić.
    W klasie cenowej masz modele do wyboru 4K i 100Hz :
    - Sony 55XD8505 za 4999 zł z kalibracją
    - Philips 55PUS7101 za 4199 zł z kalibracją
    - Philips 55PUS6561 za 3799 zł z kalibracją.
    Na inne kasy nie wystarczy.

• #4 19 Lut 2017 22:16
    dothan
    Poziom 12  

LOCOLOCO
    TV które polecasz wyglądają ciekawie.
    Napisałeś że na inne kasy nie wystarczy.
    Napisz mi proszę ile muszę wydać aby kupić dobry TV. Taki abym mógł oglądać mecze w TV bez rozmazujacej się piłki. ?

Aha i co to znaczy z kalibracją ?

P.S. Samsunga kupiłem w maju 2014 w tym czasie nie było sygnałów o jego wadach.

• #5 19 Lut 2017 22:58
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #6 19 Lut 2017 23:02
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Miałem H6400 i dopiero od softu 1106 było bezproblemowo w sporcie. Wczesniej strasznie rwało.

Trwalosc OLED np LG 910V to 100 tys godzin.

Philipsy serii 6561 czy 7101 do sportu sie nie nadają. Fatalny uplynniacz PNM. Do tego mocny banding, ktory zabija radosć oglądania meczy piłki nożnej.

Moje typy w tym budzecie to OLED 910V lub Panasonic DX750.
    http://m.benchmark.pl/testy_i_recenzje/lg-55eg910v-test.html
    http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1464241293

Pamietaj o jednej rzeczy. Miałes TV na matrycy VA o wysokim kontrascie (jeden z najlepszych 3 lata temu w sredniej klasie). Jesli teraz kupisz na matrycy IPS to bedziesz mial 3 razy gorszy kontrast. Moze to byc dla Ciebie szok przy wieczornym ogladaniu ;)

• Pomocny post
    #7 19 Lut 2017 23:15
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Z matrycami IPS to jest nie prawda.

TU masz wpisy osób które mają matryce IPS:
    Jest tego bardzo dużo.
    A telewizor Sony X8309 jest super w klasie cenowej i dla opisanych potrzeb .

Bardzo fajny telewizorek. Jeszcze kilka rzeczy nie działa tj. PIP i nagrywanie ale podobno nad tym pracują. Mi bardziej zależało na jakości obrazu i tu się nie zawiodłem. Android działą bardzo fajnie. Przeglądarka dosyć szybka. No ale do zabawy w internecie to przydała by się klawiatura. Można też wykorzystać komórkę albo tableta jako pilota i wtedy wpisywanie tekjstów szło sprawnie. Widzę też opcję, że będzie działało jako konsola ps4 i jest mozliwość podłączenia padów. Nie próbowałem bo nie mam zale zacząłem się zastanawiać nad kupnem używanego pada. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.
    .........................

Wszystko hula tak jak zapowiedziane i po to kupiłem ten telewizor. Jednak jeden minusik z jakiegoś bliżej nie znanego mi powodu niemożliwe jest sparowanie z sound bar'em Sony HT-CT180 przez bluetooth. Na optycznym i analogowym działa bez problemu. Mam nadzieję że to tylko kwestia poprawek w oprogramowaniu..poza tym rewelacyjny.
    .......................

Generalnie to najlepszy w tej wielkości TV pod względem jakości obrazu. Dodatkowo ważny jest dla mnie OS - Android jest moim zdaniem dobrym wyborem na przyszłość. Znakomicie działa Bravia-Sync - możliwość sterowania urządzeń Sony za pomocą jednego pilota. Funkcje głosowe (dzięki analizie głosu Google) działają również OK. Menu wyboru programów (tzw. Guide) jest zbyt ubogie - brak możliwości segregowania wg kategorii użytkownika, np. "ulubione", "sport", itp... Być może Android pozwoli na dostęp do jakiejś aplikacji w tym zakresie... Niestety SONY nadal nie wypuścił firmware'a umożliwiającego skorzystanie z nagrywania na zewnętrznym dysku USB...;(

Bardzo dobra jakość obrazu. Fajnie podnosi sygnał zwykły do 4K. Dźwięk również na dobrym poziomie, wiadomo nie są to jakieś mocne głośniki ale w pokoju 20m nie potrzeba mi dodatkowego wzmocnienia. Android działa bardzo szybko, aplikacji jest dużo i co chwile dochodzą nowe. Bardzo polecam .
    .......................

Po 6 miesiącach użytkowania teraz w pełni mogę ocenić ten telewizor. Najważniejsza rzecz to rewelacyjna jakość obrazu. Nawet teraz chodząc pod sklepach porównuje jakość obrazu zakupionego telewizora z innymi konkurencyjnymi modelami innych firm. Bezapelacyjnie Sony bije na głowę konkurencję pod względem jakości obrazu (nawet telewizory dwukrotnie droższe). Jeszcze raz polecam każdemu niezdecydowanem
    ......................
    Po 6 miesiącach użytkowania teraz w pełni mogę ocenić ten telewizor. Najważniejsza rzecz to rewelacyjna jakość obrazu. Nawet teraz chodząc pod sklepach porównuje jakość obrazu zakupionego telewizora z innymi konkurencyjnymi modelami innych firm. Bezapelacyjnie Sony bije na głowę konkurencję pod względem jakości obrazu (nawet telewizory dwukrotnie droższe). Jeszcze raz polecam każdemu niezdecydowanemu.

..............................
    Użytkujemy telewizor od kilku tygodni. Obraz rewelacja. Dźwięk nie najgorszy. Wyposażenie w złącza b. dobre.Polecam
    ............................
    Lepszego za taką cenę nie najdziecie. Internet śmiga - nie miałem żadnego problemu. Obraz rewelacja, dźwięk spoko. Mogę polecić z czystym sumieniem.
    ...........................
    Najlepszy telewizor w tym rozmiarze ! Żaden inny tv nie zaświeci tak jak ten model Sony. Dodatkowo telewizor ma bardzo ładną aluminiową ramkę z boku. Android poezja ! POLECAM KAŻDEMU!!!
    super jakośc obrazu polecam
    Jak dla mnie telewizor rewelacja , bardzo dobry obraz i dźwięk . Android działa bez problem , ściągnięta przeglądarka obsługuje flasha dzięki czemu można oglądać filmy online . Matryca półmatowa , nie odbija światła. Polecam !
    ........................
    Obraz bardzo wyraźny. Kolory dużo bardziej naturalne niż np. w Samsungach z podobnego przedziału cenowego. Wygląda również bardzo nowoczesny . Nie zawiodłem się na zakupię . Dźwięk do pokoju ok 20-25 metrów wystarczający . Tak naprawdę ten telewizor po podłączeniu klawiatury może zastąpić laptopa, oczywiście poza rozbudowanymi grami ;). W moim przekonaniu dobry wybór na parę lat , obraz 4k ,

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-49x8309c.bhtml

Uważnie przeczytaj - to jest matryca IPS i ludzie są zachwyceni.
    Wpisów jest kilka razy więc - to tylko pierwsze lepsze z brzegu.

• #8 19 Lut 2017 23:35
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

LOCOLOCO napisał:
    Z matrycami IPS to jest nie prawda.

Kolego, coś sie zmieniło w kwestii kontrastu w matrycach IPS w stosunkowo tanich TV ?
    Operujmy faktami:

Matryce IPS w popularnych modelach maja kontrast 900-1200:1
    Matryce VA w popularnych modelach maja kontrast 2400-4400:1

Zgadzamy sie tutaj czy nadal uwazasz, ze to nieprawda ?

• #9 19 Lut 2017 23:49
    dothan
    Poziom 12  

Ja o LG myślę od 2 tygodni ale przestraszyła mnie krótka żywotność znalazłem info że 7000h i po tym czasie jasność ekranu spada o 50%. teraz znalazłem info że prezes LG deklaruje w modelu LG55eg910V i nowszych żywotność na poziomie 100000 h. wiem że oled jest do sportu. Natomiast jesteś pewny że philipsy do sportu się nie nadają mają 120hz tu jest porównanie: http://www.displayspecifications.com/en/comparison/67851093

• #10 19 Lut 2017 23:59
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

dothan napisał:
    Natomiast jesteś pewny że philipsy do sportu się nie nadają mają 120hz

Philips stosuje w tym modelu chińskie matryce TPV z kontrastem ktory nawet do 1000:1 do nie dobija. To najgorsze 120Hz 4K na rynku.
    Kupilem Philipsa 6561 pol roku temu (rodzicom). Na papierze wyglada super, natomiast w codziennym uzytkowaniu okazal sie porazką. Pomijam juz naprawe gwarancyjną, bo to kazdemu sie moze zdarzyc ale systemy uplynniania obrazu sa po prostu skopane.
    Wokół poruszajacych sie obiektow są smugi, piksele czasem jakby zwielokrotnione krawedzie (jakby gorace powietrze).

System PNM jest skopany. ClearLCD działa ok. Banding jest wyjątkowo silny (przeszkadza w oglądaniu meczy, przy filmach do zaakceptowania)

• #11 20 Lut 2017 00:29
    dothan
    Poziom 12  

Ludwik XVI

A czy dysponujesz informacją na temat prawdziwego odświeżania w tv LG55EG910V ? ile to ma Hz?

• #12 20 Lut 2017 01:00
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To są kolejne opowieści fałszywe jak o matrycach IPS z których z których ludzoie są bardzo zadowoleni:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3309103.html
    Czy o procesorach które są słabe... w Philipsach a przecież są one w najdroższych modelach Sony.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3300616.html
    Opowieści są fałszywe tak jak opisy o najgorszych 100Hz.
    To są naprawdę bzdury z czapki.
    Tylko nie wiem po co celowo kłamać:

Tv Philips 55PUS7101 zakupiony kilka dni temu (nie obylo sie bez wymiany hy hy) cena 4050 pln czyli bez promo tak jak pisał LOCOLOCO ;)
    Pierwsze wrazenie bardzo pozytywne tak naprawde za kilka miesięcy bedzie mozna konkretnie napisac cos wiecej ;)
    Ale powiedzieć musze o tym całym ambilight - traktowalem to przy zakupie bardziej jako odpustowy dodatek a kopara mi opadła 😀
    ogladanie tv w nocy robi ogromne wrażenie , mecze piłkarskie ,szczegolnie zbliżenia na zielonej murawie, gdzie zielona staje sie wtedy cała ściana robi super wrażenie 😎 generalnie ten dodatek "powieksza" tv i pozwala a nawet zachęca do ogladania telewizji w ciemności !!👏👍😀
    Jeszcze raz dzieki za porady LOCOLOCO ;)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3282482.html

• #15 20 Lut 2017 09:48
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

dothan napisał:
    a w tym Philipsie seria 7XXX mecze piłki można ogląda się bez bólu oczu? chodzi o poswiatę biegnącą za białą piłką?

Nie wiem czy bedziesz od tego miał ból oczu. Poświata/smużenie po prostu będzie naokoło piłki.

Z wymienionych przez Ciebie, dla mnie podium wygląda tak:
    1. LG 910V
    2. Panasonic DX750
    3. Samsung KS7000
    4. Philips 7101

• #16 20 Lut 2017 12:47
    ar2d2
    Poziom 10  

Jeśli zależy ci najbardziej na jakości obrazu to brałbym DX750 .
    LG oled fajny , ale jak miałbym już kupić to nowszy model , LG 910 V to jednak tylko FHD ....
    Z kolei KS 7000 przegrywa z DX750 jakością wykonania ( Panasonic jest dopracowany pod każdym względem ).
    Philipsa 6561 bym od razu odpuścił to kiepski TV ( miałem przez tydzień i grał gorzej niż mój stary JVC ), kiepska płynność , nie działający tak jak się należy PNM .
    Podczas oglądania sportu okropnie widoczny banding , słaby kontrast i brak czerni (kiepskiej jakości matryca TPV IPS , bardzo często z wadami ).

• #17 20 Lut 2017 13:47
    dothan
    Poziom 12  

A gdybyście mieli wybierać pomiędzy Panasonic TX-55DX750E a SONY KD-55XD8505 ?

• #18 20 Lut 2017 13:56
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

dothan napisał:
    A gdybyście mieli wybierać pomiędzy Panasonic TX-55DX750E a SONY KD-55XD8505 ?

Zdecydowanie Panasonic TX-55DX750E.
    Bezpośrednią konkurencją dla niego jest SONY KD-55XD9305.

SONY KD-55XD8505 to słabiutki model na tanim IPSie...

• #19 20 Lut 2017 14:02
    dothan
    Poziom 12  

No to w drodze selekcji mój wybór padł na Panasonica TX-58DX750E.
    Czy w tej cenie ma jeszcze jakąś konkurencję ?

Czy ten model ma cos takiego jak screen mirroring ? czyli przenoszenie obrazu z komorki na TV?
    kompletnie nie znam smarta w Panasonicu pewnie nie jest tak dopracowany jak Android TV ktoś coś wie na ten temat ?

• #20 20 Lut 2017 14:13
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

dothan napisał:
    Czy ten model ma cos takiego jak screen mirroring ?

Niestety ja nie uzywam takich funkcji, więc nie potrafię tutaj pomóc.

• #21 20 Lut 2017 14:13
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

I znów kłamstwa i kłamstwa - ludzie po co ?

To są telewizory Sony z matrycą IPS i opinie tych co kupili.
    Wpisujący powyższe bzdury nie widział ich nawet na oczy i kłamie jak z nut:

TU masz wpisy osób które mają matryce IPS:
    Jest tego bardzo dużo.
    A telewizor Sony X8309 jest super w klasie cenowej i dla opisanych potrzeb .

Bardzo fajny telewizorek. Jeszcze kilka rzeczy nie działa tj. PIP i nagrywanie ale podobno nad tym pracują. Mi bardziej zależało na jakości obrazu i tu się nie zawiodłem. Android działą bardzo fajnie. Przeglądarka dosyć szybka. No ale do zabawy w internecie to przydała by się klawiatura. Można też wykorzystać komórkę albo tableta jako pilota i wtedy wpisywanie tekjstów szło sprawnie. Widzę też opcję, że będzie działało jako konsola ps4 i jest mozliwość podłączenia padów. Nie próbowałem bo nie mam zale zacząłem się zastanawiać nad kupnem używanego pada. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Wszystko hula tak jak zapowiedziane i po to kupiłem ten telewizor. Jednak jeden minusik z jakiegoś bliżej nie znanego mi powodu niemożliwe jest sparowanie z sound bar'em Sony HT-CT180 przez bluetooth. Na optycznym i analogowym działa bez problemu. Mam nadzieję że to tylko kwestia poprawek w oprogramowaniu..poza tym rewelacyjny.
    .......................

Generalnie to najlepszy w tej wielkości TV pod względem jakości obrazu. Dodatkowo ważny jest dla mnie OS - Android jest moim zdaniem dobrym wyborem na przyszłość. Znakomicie działa Bravia-Sync - możliwość sterowania urządzeń Sony za pomocą jednego pilota. Funkcje głosowe (dzięki analizie głosu Google) działają również OK. Menu wyboru programów (tzw. Guide) jest zbyt ubogie - brak możliwości segregowania wg kategorii użytkownika, np. "ulubione", "sport", itp... Być może Android pozwoli na dostęp do jakiejś aplikacji w tym zakresie... Niestety SONY nadal nie wypuścił firmware'a umożliwiającego skorzystanie z nagrywania na zewnętrznym dysku USB...;(

Bardzo dobra jakość obrazu. Fajnie podnosi sygnał zwykły do 4K. Dźwięk również na dobrym poziomie, wiadomo nie są to jakieś mocne głośniki ale w pokoju 20m nie potrzeba mi dodatkowego wzmocnienia. Android działa bardzo szybko, aplikacji jest dużo i co chwile dochodzą nowe. Bardzo polecam .
    .......................

Po 6 miesiącach użytkowania teraz w pełni mogę ocenić ten telewizor. Najważniejsza rzecz to rewelacyjna jakość obrazu. Nawet teraz chodząc pod sklepach porównuje jakość obrazu zakupionego telewizora z innymi konkurencyjnymi modelami innych firm. Bezapelacyjnie Sony bije na głowę konkurencję pod względem jakości obrazu (nawet telewizory dwukrotnie droższe). Jeszcze raz polecam każdemu niezdecydowanem
    ......................
    Po 6 miesiącach użytkowania teraz w pełni mogę ocenić ten telewizor. Najważniejsza rzecz to rewelacyjna jakość obrazu. Nawet teraz chodząc pod sklepach porównuje jakość obrazu zakupionego telewizora z innymi konkurencyjnymi modelami innych firm. Bezapelacyjnie Sony bije na głowę konkurencję pod względem jakości obrazu (nawet telewizory dwukrotnie droższe). Jeszcze raz polecam każdemu niezdecydowanemu.
    ..............................
    Użytkujemy telewizor od kilku tygodni. Obraz rewelacja. Dźwięk nie najgorszy. Wyposażenie w złącza b. dobre.Polecam
    ............................
    Lepszego za taką cenę nie najdziecie. Internet śmiga - nie miałem żadnego problemu. Obraz rewelacja, dźwięk spoko. Mogę polecić z czystym sumieniem.
    Najlepszy telewizor w tym rozmiarze ! Żaden inny tv nie zaświeci tak jak ten model Sony. Dodatkowo telewizor ma bardzo ładną aluminiową ramkę z boku. Android poezja ! POLECAM KAŻDEMU!!!
    super jakośc obrazu polecam
    Jak dla mnie telewizor rewelacja , bardzo dobry obraz i dźwięk . Android działa bez problem , ściągnięta przeglądarka obsługuje flasha dzięki czemu można oglądać filmy online . Matryca półmatowa , nie odbija światła. Polecam !
    ........................
    Obraz bardzo wyraźny. Kolory dużo bardziej naturalne niż np. w Samsungach z podobnego przedziału cenowego. Wygląda również bardzo nowoczesny . Nie zawiodłem się na zakupię . Dźwięk do pokoju ok 20-25 metrów wystarczający . Tak naprawdę ten telewizor po podłączeniu klawiatury może zastąpić laptopa, oczywiście poza rozbudowanymi grami ;). W moim przekonaniu dobry wybór na parę lat , obraz 4k ,

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-49x8309c.bhtml

Panasonic jest dobrym modelem - ale z aplikacjami możesz mieć duży kłopot.
    Dodatkowo sprawdź na sklepie bo wiele osób ma problem z napisami na filmach z dysku.
    Muszą je muxować w film .
    "Podłączyłem tez dysk pod usb i sprawdzam na kilkunastu filmach jak to jest z odtwarzaniem tych filmów,napisów i dźwieku. Jest tak że jest róznie...Czasem nie czyta napisów, czasem bez dzwięku...ogólnie nie ma pewności co to pełnego odczytu.
    W zasadzie to napisów nie czyta mi wcale..."

http://www.hdtv.com.pl/forum/1356689-post268.html

Sony działa normalnie i ma tez niższy input Lag.

Po kalibracji Sony gra bardzo dobrze.
    I za kilka dni ma update do wersjii 6,0.
    A to oznacza że masz dostęp do tysięcy filmów w jakości HD po Polsku za które w Panasonic musisz płacić.

Więc sprawdź czy Panasonic sprawdza się do Twoich potrzeb.

• #22 20 Lut 2017 14:21
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

LOCOLOCO - jesli chcesz pomóc to napisz swoje odczucia dotyczące tego telewiozra (ale nie jako sprzedawcy ale użytkownika)
    Te Twoje wklejki nic nie wnoszą do tematu :(

I przestań nazywać ludzi na forum kłamcami.
    Proszę zachowuj sie kulturalnie.

• #23 20 Lut 2017 14:34
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Przestanę wklejać jak przestaniesz oszukiwać.
    Telewizor Philipsa to nie jest ósmy cud świata.
    To najtańszy telewizor na rynku z takim wyposażeniem.
    Nie ma innego, lepszego modelu w tej klasie.
    Czy są lepsze oczywiście są !
    Ale ludzie mają tyle kasy ile mają i poszukują modelu najlepszego dla siebie.
    Wyniki Philipsa - awans na 4 miejsce w Polsce - świadczy że doceniają jego zalety.
    I pisanie fałszywych informacji o słabych procesorach czy oszukiwanie użytkowników że IPS to straszna rzecz nie mają przełożenia na odczucie kupujących.
    I tak każdy wybierze co będzie chciał.

• #24 20 Lut 2017 14:41
    dothan
    Poziom 12  

no nie koledzy serio Panasonic TX-55DX750E czy SONY KD-55XD8505
    mogę te telewizory zamówić do sklepu postawic obok siebie i porównać,
    jak je sprawdzić ? co włączyć aby wykazać wyższość jednego nad drugim ?
    W sklepie media expert cisną na sony, ale nie wiem z czego to wynika.

• #25 20 Lut 2017 14:57
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jakość obrazu obydwa mają dobre, ale Sony go wciąga nosem pod względem mulitimediów.
    A z czasem ludzie często korzystają z takich udogodnień i to zaczyna się problem Panasonica:

"Podłączyłem tez dysk pod usb i sprawdzam na kilkunastu filmach jak to jest z odtwarzaniem tych filmów,napisów i dźwieku. Jest tak że jest róznie...Czasem nie czyta napisów, czasem bez dzwięku...ogólnie nie ma pewności co to pełnego odczytu.
    W zasadzie to napisów nie czyta mi wcale..."
    http://www.hdtv.com.pl/forum/1356689-post268.html

• #26 20 Lut 2017 15:32
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

dothan napisał:
    Panasonic TX-55DX750E czy SONY KD-55XD8505

Panasonic

dothan napisał:
    mogę te telewizory zamówić do sklepu postawic obok siebie i porównać,
    jak je sprawdzić ? co włączyć aby wykazać wyższość jednego nad drugim ?

Sprawdzaj na takim sygnale na jakim bedziesz oglądał najczęściej.
    Jak BluRay to podłaczasz BluRaya, jak zwykła TV to popros o sygnał zwykłej TV - tak porównuj.

dothan napisał:
    W sklepie media expert cisną na sony, ale nie wiem z czego to wynika.

O wiele wyższa marża jest na Sony :)
    Tak jak pisałem - bezpośrednim konkurentem rynkowym DX750 jest XD9305 !
    Oba na matrycy VA, oba 120Hz, oba podobna wydajność techniczna do HDR. Zobacz jak one się różnią ceną ...

• #29 20 Lut 2017 16:21
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #30 20 Lut 2017 16:44
    ar2d2
    Poziom 10  

Po to jest forum aby pisać obiektywnie a nie nachalnie cisnąć marketingowy bełkot nie mający nic wspólnego z prawdą .
    Miałem PUS 6561 i widziałem na własne oczy jak ma kiepską matrycę (więc nie wiem kto oszukuje ) :
    - okropny banding
    - clouding ( to akurat można zaakceptować )
    - nie działający tak jak potrzeba PNM , albo nieostry obraz albo efekt teatru ( dziękuję za taki wybór w TV za 4000 )
    - słabiutki kontrast i brak czerni (szary )
    - przez źle działający PNM nie da się wykorzystać zalet matrycy 120 Hz . Ponieważ przy wyłączonym PNM matryca działa jak 60Hz ( smużący nieostry obraz ) - przy włączonym PNM straszny efekt nadpłynności ( efekt teatru )
    Telewizor Philipsa to nie jest ósmy cud świata - tylko sprzedawcy tak twierdzą , z tyloma wadami dla mnie jest bublem za 4000 .

To najtańszy telewizor na rynku z takim wyposażeniem - najtańszy nieoferujący dobrego obrazu a do tego głównie się kupuje TV .
    Nie ma innego, lepszego modelu w tej klasie - DS 630 , J6240 duże lepsze pod względem obrazu nieznacznie gorsze pod innymi względami ....
    Wyniki Philipsa - awans na 4 miejsce w Polsce - świadczy że doceniają jego zalety. Podaj źródło bo ja widziałem inne dane .
    Obecne tanie modele 4K takie jak PUS 6561 są nie warte uwagi są po prostu kiepskie i mają pełno wad .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME