Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Prius II 2008 - Sterownik centralnego zamka adaptacja pilotów

19 Lut 2017 22:48 1455 3
  • Poziom 12  
    Cześć!

Mam Toyotę Prius II 2008 w aucie nie chodzi centralny zamek, są dwa piloty świecą sie diody ale nie otwierają zamka, w internecie nigdzie nie znalazłem procedury adpatacji pilotów centralnego zamka. Dlatego postanowiłem dołożyć uniwersalny sterownik centralnego zamka.
    Rozebrałem drzwi kierowcy i mierzę mulitmetrem różne wyprowadzenia, niestety nijak nie mogę dojść jak podłaczyć tam sterownik centralnego zamka.
    Pomiary mulitemtrem, nie wskazują ani na sterowanie zamka plusem ani masą;/
    Mierzyłem zarówno kostkę wchodzacą do zamka kierowcy jak i kostkę przy przycisku odryglowania i ryglowania dwrzwi...

Dlatego proszę o pomoc wyjścia jakie widzę:
    1. Pomoc w przewodach sterujących pracą zamka (pod co się podłączyć)
    2. Pomoc w procedurze adaptacji pilotó zdalnego sterowania.
    3. Najdroższe wyjście, alarm pilotowy z Canem pod to auto i sterownie Canem centralnym zamkiem;/
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Jak nikt nie pomoże to jest jeszcze jedno może trochę brutalne ale proste i tanie rozwiązanie. Dołożenie do centralki którą zakupiłeś siłownika do drzwi kierowcy tak aby mechanicznie sterował całym zamkiem.
  • Pomocny post

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    kubuswujo napisał:
    w internecie nigdzie nie znalazłem procedury adpatacji pilotów centralnego zamka

https://priuschat.com/threads/how-to-program-a-new-key-fob-for-full-sks-functionality.133877/

Door locking str. 200
    Toyota Prius II 2008 - Sterownik centralnego zamka adaptacja pilotów
  • Poziom 12  
    Hej wielkie dzięki!

dopeiro teraz zauważyłem odpowiedzi i ogólnie zdążyłem sam rozebrac boczek i pomieżyć multimetrem i:
    Jesli ktos w przyszłości chciałby założyć do TOYOTA PRIUS II 2008 Sterownik centralnego zamka to:
    jest on sterowany minusem (masą)
    nalezy rozebrać przycisk w drzwiach (panel) i dwa prawie skrajne Piny to otwieranie i zamykanie
    Plus 12+ to we wtyczce idacej do włacznika biały przewód (cieńki, bo jest też biały gruby)
    A Masa w tej wtyczce to Biało-czarny przewod.

ale jeszcze go nie zakladalem bo sprobowałem opcji ktpra dał kolega @Romer probowalem obu opcji z i bez Smart Keya:
    Cytat:

1. Open the driver door and leave it open with no fob in slot (ensure the driver door is unlocked). Other doors can be locked or unlocked, it doesn't matter.
    Complete step 2 within 5 seconds
    2. Insert old fob into slot and remove it twice.
    Complete steps 3. and 4. within 40 seconds of completing step 2.

3. Close and open driver door twice.
    4. Insert and remove old fob once.
    Complete steps 5., 6., 7. and 8. within 40 seconds of completing step 4.
    5. Close and open driver door twice again.
    6. Insert old fob in slot and close door.
    7. Without pressing the brake, press power button, wait a second, press it again, wait a second, press it a third time to turn car back off.
    8. Remove old fob from slot. You'll be in "add mode" at this point. Within 3 seconds, the car should lock and unlock doors to verify it is in add mode. (the precise number of times the car locks/unlocks the door is model specific - but it should do it at least once). If it does not cycle the locks, return to step 1. otherwise proceed to step 9.

Steps 9.a. and 9.b. should be started within 40 seconds of completing step 8.
    9a: Press and hold the Lock and Unlock key (simultaneously) on the OLD/MASTER fob. (a couple of seconds should pass and the locks will cycle once. If you do not get this cycle, it is likely due to a weak CR 2032 battery in your fob. Replace the battery in your old fob and try again).
    9b: Press both the Lock and Unlock key (simultaneously) on the NEW fob. Hold for about 1.5 seconds (several users have reported it being necessary to execute this step twice, if your first go around does not indicate success, try it again and execute this step twice. Please post what worked in the comments below).
    9c: Within three seconds, press the lock key on the NEW fob. If successful the lock/unlock will cycle once indicating success (It may take a while for the lock/unlock cycle. I've seen it happen just as I was ready to say, "well, it didn't work". If you wait for a long time (a long time being more than a minute) and get no cycle at all, complete step 10. and test to see if the SKS functions of your new fob work. If they do, pls report that on this thread).
    Car should respond with one quick lock/unlock to verify that the new fob is all set. If the car responds with two lock/unlocks, that means it didn't work. Either try again, your fob is bad or, you have too many fobs assigned to the car.

9d. - If you need or want to program another "new" fob, repeat steps 9. a. 9.b. and 9.c. for the next new fob. If done programming fobs, proceed to step 10.
    10. To end this programming, open then close the driver's door or put the fob in the slot.

I niestety nie mam starego pilota do wykonania punktu 9a (przy wersji bez Smart Key jest niby niepotrzebny).
    ale do punktu 8 wszystko idzie lux tz. auto samo po wyjeciu kluczyka pokazuje że jest w add mode i rygluje i odryglowuje drzwi.
    Ale póxniej w punkcie 9b pisze:
    "przytrzymaj oba przyciski na nowym kluczu 1,5 sec, jesli zamek zarygluje i odrygluje sie raz to jest ok, jesli zarygluje i odrygluje dwa razy to nie jest ok;/"

I niestety próbowałem z 10 ray calej procedury i punk 9 powtarzałe mza kazdym razem tez z 10 razy i zawsze rygluje i odryglowuje dwa razy po przycisnieciu przycisku, co oznacza ze nie jest ok;/ a gdy otworze drzwi lub wloze klcuzyk do stacyjki to juz nie reaguje na pilot oryginalny.

Jakies rozwiązanie co do punktu 9. aby jednak auto odpowiedziało pojedynczyk zamknieciem(OK) i otworzeniem a nie podwójnym( NIE OK)?

EDIT:
    koelgo @rafal35 tez pomyslalem od razu o tym brutlanym rozwiazaniu jednak niestety nie wiadomo dlaczego ale po przekrecenia kluczyka w zamku kierowcy odryglowuje sie tylko kierowca i zaryglowuje tez;/ dlatego te wersje od razu odrzucilem.