Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Midlum 220 dxi 2006r - Błąd adblue - wchodzenie w tryb awaryjny

urban_go 19 Lut 2017 22:56 573 0
  • #1 19 Lut 2017 22:56
    urban_go
    Poziom 1  

Witam Panowie, walczę z wyskakującym błędem adblue w mojej Renault Midlum 220 dxi. Problem ten pojawił się 3 tygodnie temu. Auto nagle straciło moc i wyświetlił się błąd adblue. Po zatrzymaniu się, zaciągnięciu hamulca postojowego, zgaszeniu silnika i ponownym jego uruchomieniu czasami błąd znikał lub tylko wyświetlał się taki dymek, a auto przez jakichś czas miało pełną moc i można było normalnie przejechać 20-30km. Wstawiłem auto do warsztatu zaraz po zjechaniu na bazę. Tam mechanicy męczyli się z samochodem prawie 2 tygodnie i z tego co mówili przekopali i sprawdzili wszystko co się dało w układzie adblue, aż w ostateczności został wymieniony jakiś czujnik. Błąd wtedy zniknął, jednak po przejechaniu ok 800km podczas wspinaczki pod górę z ładunkiem moc na nowo została ograniczona i nieszczęsny błąd powrócił. Kolejnego dnia sam wybrałem się tym autem w krótką trasę. Początkowo renówka miała pełną moc, jednak po ok 30km bład sie pojawił i moc spadła. Kilka razy w trasie gasiłem i odpalałem auto abo przejechać te kolejne kilometry. W końcu zacząłem kombinować i obserwować co może być przyczyną lub regułą przy wyskakiwaniu tego błędu. Zauważyłem, że najczęściej błąd wyskakuje podczas wspinaczki pod górę lub przy bardzo energicznym przyśpieszaniu. Zacząłem wiec przyśpieszać poprzez powolne stopniowe dodawanie gazu i zmienianie biegu na wyższy przy 1500-2000 obrotów silnika. Była to bardzo mułowata jazda ale sprawiła, że w drodze powrotnej z ładunkiem błąd nie pojawił się ani razu. Odnoszę w związku z tym wrażenie, że coś jest przytkane lub jakiś filtr jest zapchany. Sądzę, że to może powodować, iż komputer podaje jakieś dziwne dawki paliwa kiedy się dynamicznie przyspiesza. W wyniku tego spaliny zawierają więcej szkodliwych substancji co jest wykrywane przez czujniki i wyskakuje wtedy ten nieszczęsny błąd. Nie wiem już czy winny jest wszystkiemu układ adblue czy może należy teraz skupić się na czymś innym. Niestety nie wiem jaki jest kod błędu, który u mnie wyskakuje gdyż nie posiadam odpowiedniego urządzenia do jego diagnozy. Może ktoś ma jakiś pomysł co należy sprawdzić i naprawić, a może ktoś spotkał się wcześniej też z takim przypadkiem. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie gdzie można szukać przyczyn awarii. Pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo