Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Integra 128 opcja furtki

20 Lut 2017 00:47 1215 3
  • Poziom 2  
    Witam,

Używam Satel Inetgra do automatyki domowej i chciałbym dołożyć do systemu funkcję, która pozwoli mi na wywołanie opcji furtki w przesuwnej bramie automatycznej.

Obecnie wygląda to tak, że aktywując wyjście 25 otwieram bramę całkowicie, natomiast aby zatrzymać bramę po np. 3s od otwarcia, muszę ponownie wyzwolić to samo wyjście na INTIORS'ie, innymi słowy aktywuję dedykowane wyjście i po 3s aktywuję je ponownie.

Zamiast jednak manualnego wywoływania owej funkcji chciałbym wyzwolić ją jednym przyciskiem na klawiaturze. Próbowałem poprzez makro, jednakże przypisane zadania wywoływane są równocześnie co skutkuje tym że brama nie zdarzy się otworzyć (od razu się zatrzymuje).

Może ktoś wie jak wykombinować funkcję która pozwoli mi na zaprogramowanie następującej sekwencji: AKTYWUJ WY X / POCZEKAJ 3s. / PONOWNIE AKTYWUJ WY X, np. na bazie wyjść wirtualnych, po czym wywoływanie takiego wyjścia za pomocą np. makra.

dziękuję z góry !
  • OptexOptex
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    - X: wyjście typu przełącznik mono załączany na czas (to wyjście uruchamiany z LCD)
    - wyjście typu koniec sygnalizacji wyjść (na dany czas), obserwujące powyższe wyjście mono
    - wejście (wg wyjścia), obserwujące powyższe wyjście (koniec sygnalizacji wyjść), typ: bez akcji alarmowej
    - wyjście typu przełącznik mono z pozycji nr 1 na tej liście (X)

Dodano po 2 [minuty]:

Należy też wziąć pod uwagę to, że teraz uruchomienie wyjścia X zawsze będzie robić furtkę. Dlatego końcowe wyjście dobrze by było, żeby było sumą logiczną wyjść. Do tej sumy wrzucić powyższą konfigurację oraz osobne wyjście mono do tylko otwierania.
  • OptexOptex
  • Poziom 1  
    Nie bardzo rozumiem ten zapis:
    " wyjście typu przełącznik mono z pozycji nr 1 na tej liście (X) "

Możesz rozwinąć myśł - testuję twoja koncepcję.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    firaap napisał:
    Nie bardzo rozumiem ten zapis:
    " wyjście typu przełącznik mono z pozycji nr 1 na tej liście (X) "

Możesz rozwinąć myśł - testuję twoja koncepcję.

Pozdrawiam

Dodano po 9 [minuty]:

Ja zrobiłem jak na załączniku:

Satel Integra 128 opcja furtki

Bramę mogę otwierać całą korzystając z wyjścia 19 (otworzy się do końca, odczeka swoje i zamknie zgodnie z czasami na sterowniku napędu)

Aktywacja wyjścia 20 skutkuje uruchomieniem sekwencji działań skutkującym "uchylenie" bramy tj. rozpoczęcie otwierania, zatrzymanie po 5-u sekundach, odczekanie zwłoki również 5 sekund i rozpoczęcie zamykania.

Stykiem sterującym bramy jest wyjście 12 (suma logiczna wyjść 19,20,22,24).

Mam nadzieję, że moja podpowiedź komuś się przyda.