Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja LPG w lanosie - Nie działa zapłon na benzynie

20 Lut 2017 01:29 495 3
  • Poziom 10  
    Witam,
    Dopiero co kupiłem dewoo Lanos '99 1,5 8V,z gazem II generacji 2 dni od zakupu działało wszystko jak należy pojechałem do sklepu i po powrocie próbuję go odpalić i nic kręci ale nie pali, dopiero po dodaniu gazu a po zdjęciu nogi gasł to samo na benzynie na samym gazie zapalił i chodził równo. Przyjechałem do domu, odpaliłem na benzynie i go"przepalilem"troszkę-przez jakąś min. Trzymałem nogę na ok 3k obr., nie wiem co, nie wiem jak ale pomogło teraz trzyma obroty na benzynie też, ale chodzi mi o to że nie działa zapłon na benzynie, przy obr przełączenie na gaz. Jestem biednym nastolatkiem ,kupiłem ten samochód za ostatnie pieniądze (ledwo starczyło na opłaty) i nie stać mnie na mechanika i to jest moja prośba i pytanie czy dam radę to naprawić czy zdiagnozować, szukałem w internecie podobnych usterek i nie natknąłem się na nic takiego. Jak sądzicie jaka jest tego przyczyna/jak to naprawić?
    Z góry wielkie dzięki za pomoc
  • Poziom 24  
    Najprostszym rozwiązaniem będzie telefon do osoby od której kupiłeś ten samochód i wypytanie o to czy owa sytuacja miała miejsce podczas gdy on posiadał jeszcze ten samochód.
    Sam tego zapewne nie naprawisz a i mechanik cię nie ominie. Chyba że jednak dowiesz się czegoś ciekawego.

Taka przestroga na przyszłość "nastolatku" :)
    "Kupić samochód to najmniejszy problem. Utrzymać go to jest wyzwanie"
  • Poziom 10  
    Teraz, z rana jak jechałem do szkoły odpalił i ładnie chodził na każdym paliwie, po przejechaniu 1,5km po zdjęciu nogi z gazu gasnie
  • Poziom 36  
    Znaczy słabo szukałeś.
    Odczytaj błędy, zrób reset ECM i sprawdź jak pali po resecie.
    Przy gazie siada pompa, wtryskiwacze, prawidłowe sterowanie przez komputer pracą silnika na benzynie. Dioda immobilizera zawsze gaśnie ? Kontrolka silnika nie świeci podczas jazdy, a świeci przed odpaleniem ?
    Przytrzymanie go na obrotach wskazuje na problem z układem wtryskowym, sterowaniem, lub popularny "gaz w dolocie" związany ze stopniowym zarzynaniem samochodu i brakiem opieki ze strony DOBREGO gazownika, którego zresztą trudno znaleźć.
    "Dwa dni" - to zrób reset przez odpięcie klemy na 15min, i zobacz czy będzie łatwiej odpalał. "Dodanie gazu" przy odpalaniu "gaz w dolocie" kolektorze ssącym, dodanie gazu to równocześnie łatwiejsze przewietrzenie z gazu silnika, i odpalanie na benzynie BEZ dodatku niepotrzebnego lpg, wzbogacającego nadmiernie mieszankę benzyny z powietrzem.