Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urmet 1140/622 - otwieranie przyciskiem bez podnoszenia słuchawki.

mieczgo 20 Lut 2017 11:29 1686 2
  • #1 20 Lut 2017 11:29
    mieczgo
    Poziom 2  

Dzień dobry,
    Mam taką samą sytuację jak kolega RemingtonSteele (w bloku nowy domofon Laskomex'u CD 2502 i nowy unifon LT-8,). Również bardzo zależało mi na unifonie w kolorze czarnym i dodatkowo z przyciskiem otwierania drzwi na zewnętrznej części obudowy nie schowanym pod słuchawką, żeby mieć możliwość otwierania drzwi bez podnoszenia słuchawki. Po przeczytaniu chyba wszystkich tematów typu „Laskomex + Urmet’’ i ich pozytywnym zakończeniu zdecydowałem się kupić unifon cyfrowy Urmeta1140/622-B Signo, który (tutaj pozwolę sobie częściowo zacytować kolegę Zielucha) „ po otworzeniu wygląda dokładnie jak ten ze zdjęcia RemingtonSteele, z tym że na dole unifonu są dwa przyciski i od nowości były odchodzące od nich dwa kable czerwone, z których jeden jest podpięty pod wejście T1 a drugi pod T2, oraz czarny zmostkowany pomiędzy przyciskami podpięty do OL.”
    Po podłączeniu Urmeta wszystko działa, jednakże przycisk otwierania drzwi aktywuje się dopiero po podniesieniu słuchawki a bardzo zależy mi na tym aby przycisk ten otwierał drzwi bez podnoszenia słuchawki, ponieważ widzę osobę podchodzącą do domofonu i nie zawsze mam potrzebę skomunikowania się z tą osobą. I druga sprawa, czy można by otworzyć drzwi zanim ktoś naciśnie przycisk wywołania w domofonie?
    Dodam jeszcze, że w chwili podłączenia przewodów pod zaciski LU i OL zaświeciła się czerwona dioda, która po kilku sekundach zgasła. Obecnie świeci się ona tylko od momentu wywołania z domofonu i tylko przy zawieszonej słuchawce, w momencie podniesienia słuchawki gaśnie. Również w słuchawce nie słychać żadnego " pykania" przy naciskaniu przycisku otwarcia podczas braku aktywnego połączenia z domofonem, „pykanie” słychać w słuchawce dopiero po wywołaniu z domofonu.
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc,
    Pozdrawiam.

0 2
  • Pomocny post
    #2 20 Lut 2017 12:00
    Ircys
    Specjalista Domofony

W systemie CD2502 nie uzyskasz otwierania drzwi z poziomu unifonu bez podniesienia słuchawki i żadne czarowanie innymi unifonami typu Urmet 1140/622 nic tu nie pomoże.
    Aby uzyskać otwieranie bez ponoszenia słuchawki, oprócz unifonu z dodatkowym przyciskiem, należałoby wydzielić 2 żyły (oprócz normalnej linii) w relacji unifon-centralka i tam je podłączyć -praca dla serwisanta tego systemu, a nie dla zwykłego lokatora.

Pozdrawiam

0
  • #3 20 Lut 2017 12:11
    mieczgo
    Poziom 2  

Dziękuję bardzo za odpowiedź, przyznaję że jestem rozczarowany brakiem takiej możliwości. Skontaktuję się z serwisantem domofonu.
    Pozdrawiam.

0