Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xerox WC 3550 - Uruchamia się i dalej nie drukuje/nie skanuje

anty35 20 Feb 2017 11:36 1227 7
    anty35
    Level 26  
    Witam,
    Urządzenie jak w temacie, po kilku zanikach napięcia maszyna przestała drukować, skanować i nawet drukować raporty wewnętrzne. Na przyciski reaguje, ale wyświetlana jest informacje, że przetwarza dane. Sprawdziłem zasilacz, kondensatory są całe. Stawiam na płytę główną i gdyby ktoś miał pomysł na jej uratowanie to poproszę, ewentualnie odsprzedać używaną.
    misiek.tm
    Level 13  
    Skoro informuje, że przetwarza dane to odłącz jej te dane lub wykasuj pamięć. Resetuj maszynę.
    anty35
    Level 26  
    Dane które przetwarza to te które ma aktualnie wykonać np: druk strony testowej.

Dodano po 3 [godziny] 35 [minuty]:

Dziś spróbowałem wgrać nowy soft ale nie poszło.Maszyna do kasacji.
    anty35
    Level 26  
    Dziś miałem trochę czasu i podłączyłem do PC ,można się połączyć przez przeglądarkę ustawiać ale nic drukować ani skanować.
  • Helpful post
    djskomy
    Level 13  
    Jeśli masz włożoną kartę chipową w czytnik z tyłu urządzenia, wyjmij ją, powinno pomóc.
    anty35
    Level 26  
    OK dzięki za radę, zrobiłem tak jak piszesz i maszyna działa. Wgrałem nowsze oprogramowanie. Co do tej karty to z nią maszyna nie działa. Czy ją po prostu wyrzucić? Dzięki anty35
  • Helpful post
    djskomy
    Level 13  
    Karta jest potrzebna do pierwszego uruchomienia urządzenia. Po tym powinna być wyjęta. Można używać bez niej.
    anty35
    Level 26  
    Wyjęcie karty pomogło.Dzięki temat zamykam