Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Publiczne wifi bez haseł - jak wzmocnić sygnał

20 Lut 2017 11:51 1347 7
  • Poziom 2  
    witam.
    Często korzystam z 'publicznych' sieci wifi na swoim laptopie. Np. koło sieci McD , hoteli bądź innych firm, które udostępniają swoje wifi bez zabezpieczeń hasłem. Nie chodzi mi oczywiście o włamywanie się do czyjegoś wifi - zaznaczam, że chodzi o sieci, które nie są zabezpieczane hasłem. Potrzebuję wzmacniacza sygnalu sieci wifi, którym mógłbym wzmocnić sygnał z takich sieci ponieważ często sygnał jest słaby. Czy do tego można użyć extendera? W opisie np. TP Link RE200 napisane jest, że należy najpierw nacisnąć przycisk WPS na routerze a potem przycisk na range extenderze. Zakładamy, że ja oczywiście nie mam żadnego dostępu do routera. Jeśli nie taki extender, to może coś innego? W forumowym faq, na temat zwiększania zasięgu sieci wifi, znalazłem informację, że tego typu extendery mają negatywny wpływ na szybkość w sieci. Czyli ja sobie polepszę sygnał, ale będzie to miało negatywny wpływ na całą sieć, więc właściciel takiej sieci może się 'wkurzyć' i np zablokować mi dostęp? Zasilane może być sieciowe na 230v.
    Więc, czy mogę sobie polepszyć nie pogarszając komuś.
    pozdr
  • PCBway
  • Poziom 37  
    machinety napisał:
    witam.
    Często korzystam z 'publicznych' sieci wifi na swoim laptopie. Np. koło sieci McD , hoteli bądź innych firm, które udostępniają swoje wifi bez zabezpieczeń hasłem. Nie chodzi mi oczywiście o włamywanie się do czyjegoś wifi - zaznaczam, że chodzi o sieci, które nie są zabezpieczane hasłem. Potrzebuję wzmacniacza sygnalu sieci wifi, którym mógłbym wzmocnić sygnał z takich sieci ponieważ często sygnał jest słaby. Czy do tego można użyć extendera? W opisie np. TP Link RE200 napisane jest, że należy najpierw nacisnąć przycisk WPS na routerze a potem przycisk na range extenderze. Zakładamy, że ja oczywiście nie mam żadnego dostępu do routera. Jeśli nie taki extender, to może coś innego? W forumowym faq, na temat zwiększania zasięgu sieci wifi, znalazłem informację, że tego typu extendery mają negatywny wpływ na szybkość w sieci. Czyli ja sobie polepszę sygnał, ale będzie to miało negatywny wpływ na całą sieć, więc właściciel takiej sieci może się 'wkurzyć' i np zablokować mi dostęp? Zasilane może być sieciowe na 230v.
    Więc, czy mogę sobie polepszyć nie pogarszając komuś.
    pozdr

Pomyśl.
    Skoro sygnał jest za słaby dla komputera, to jakim cudem i łamiąc jakie prawa fizyki będzie odpowiedni dla extendera?

Teoretycznie extender stawiasz gdzie w połowie drogi pomiędzy Tobą a access pointem, gdzie poziom sygnału jest jeszcze przyzwoity. Extender jeszcze przyzwoity sygnał sprawnie odbierze i nada jeszcze raz.
    Stawianie czegoś takiego tam gdzie sygnał jest już bardzo zły niczego nie zmieni.
    A w takich miejscach o których piszesz nie wleziesz na zaplecze do McD żeby se extender postawić.
  • PCBway
  • Poziom 2  
    m.jastrzebski napisał:
    Stawianie czegoś takiego tam gdzie sygnał jest już bardzo zły niczego nie zmieni.
    A w takich miejscach o których piszesz nie wleziesz na zaplecze do McD żeby se extender postawić.

A no właśnie. Takie coś musi być przy mnie. To co piszesz jest teraz dla mnie logiczne.
    Ktoś mi jednak polecał coś takiego-
    https://www.aliexpress.com/item/FactoryOriginal-3000mW-PC-wireless-access-point-usb-wifi-adapter-BT-N9100-Beini-Dual-Antenna-Ralink-3070/32754685435.html
    plus antenę kierunkową.
    Szkoda kasy?
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    machinety napisał:

To cuś, według deklaracji producenta przekracza normy promieniowania 30x!

To coś nadaje z wielką mocą. A jak ma to pomóc odebrać słaby sygnał z oddalonego routera? Transmisja jest 2 kierunkowa.

Antena panelowa podłączona do kart sieciowej może odrobine pomóc, dostaniesz kilka dbi sygnału ekstra. Ale wtedy musisz kombinować bo nie wiesz w któa strone jest AP.
  • Poziom 19  
    Aż mi się wierzyć nie chce że to cóś z linku ma 3W...
    Do celów dalekosiężnych używałem karty WiFi na USB ( z wyjściem antenowym!), przedłużacza USB i dodatkowej anteny i chodziło gdy ustawiało się to na oknie do około 1,5 km w otwartej przestrzeni.
    Od czasu gdy net w telefonach potaniał gra nie jest warta świeczki w moim wypadku.
  • Poziom 11  
    Proponuje zakupić coś kierunkowego, np Ubiquiti NanoStation Loco M2 - dość duża moc, wyszuka dalekie stacje. Wszystko zależy jeszcze czy jesteś sobie w stanie skonfigurować to sam przy każdym barze ;)
  • Poziom 2  
    witam ponownie
    Nie potrzebuję zasięgu na kilometry :)
    Jestem kierowcą trucka po UE i wifi potrzebuję do kontaktu z rodziną m.in. Odnośnie bezpieczeństwa, bo taki się post /już usunięty/ wcześniej pojawił to używam do tego nastoletniego dell'a. Z chęcią go komuś oddam jak już padnie.
  • Poziom 43  
    machinety napisał:
    Nie potrzebuję zasięgu na kilometry

Tylko tu nie o zasięg na kilometry idzie, tylko stabilność i pewność ustanowienia linku z połączeniem.
    Niestety tu nikt nie wie, jakiej mocy są te sieci - więc lepiej się zaopatrzyć na wyrost (kasę wydać raz a konkretnie).