Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Którą wybrać drukarkę atramentową, Epson czy HP

20 Lut 2017 11:54 1527 1
  • Poziom 27  
    Witam, mój HP PhotoSmart 8050 zaczyna szwankować, nie mówiąc już o kosztach wydruku, więc zaczynam się rozglądać powoli za nową drukarką lub urządzeniem wielofunkcyjnym atramentowym. Drukuje bardzo różnie czasami długo nic, a czasami po 200 stron

- Muszę mieć kolor, a laser w tej cenie (500 zł) wiadomo nie ma takich więc atrament.
    - Priorytet wyboru to koszta eksploatacji jak najniższe najlepiej na oryginalnych wkładach/tuszach.
    - Skaner/ksero (posiadam skaner, aczkolwiek nie wykluczam)
    - WiFi (posiadam router asusa z print serwerem aczkolwiek nie wykluczam)
    - Mile widziane jakieś automatyczne systemy przeciwdziałające zasychaniu.
    - Duplex (gratis nie obowiązkowo, bo zawsze pozostaje ręczne przełożenie)

Podsumowując temat sprowadza się do tego czy brać HP DeskJet Ink Advantage 4535 (HP mnie trochę zniechęciło do siebie swą polityką, blokowanie zamienników itp. tusze są po 35zł czarny 300 str. 40 zł kolor 200 str.) lub Epson L130 (na plus butle z tuszami. Brak wifi i duplexu mi nie przeszkadza). Nie zamierzam bawić się w uzupełnienie tuszy itp. chciałbym używać oryginalnych lub dobrych zamienników.
    Co sądzicie o colorway 652 (System stałego zasilania atramentem 95 zł na allegro) do HP?
  • Poziom 27  
    Brałbym tego Epsona. Sam mam L210 (CISS). Drukuje się jak za darmo (również i foto). Poza tym te Epsony posiadają już wbudowane czyszczenie głowicy ultradźwiękami. I nic nie zasycha. Aaa, i ciekawie robi się kopia ze skanera - zaczyna skanować, i w tym samym czasie już drukuje ;-) Nie czeka, aż wałek przejedzie do końca ;-)