Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Samsunga CTN 464NC 01-uwalone tranzystory mocy + mostek.

ryho99 20 Lut 2017 11:55 2355 3
  • #1 20 Lut 2017 11:55
    ryho99
    Poziom 10  

Witam,
    Padła płyta indukcyjna Samsunga model CTN 464NC 01 po sprawdzeniu okazało się, że są uwalone tranzystory mocy + mostek. Tranzystory to: I XGR40N60C2D1 2 szt. i mostek D26XB60

Mam pytanie czy i gdzie można kupić te elementy z demontażu zależy mi na minimalizacji kosztów. Może ktoś z szanownych kolegów będzie miał takowe elementy z demontażu.

• Pomocny post
    #2 20 Lut 2017 12:34
    krakarak
    Poziom 38  

Wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszesz nazwę tranzystora a dowiesz się gdzie i za ile można je kupić. Jedynie zasugeruję, aby nie kupować najtańszych, bo można trafić na malowankę i zaraz padną.
    Jeśli naprawiasz płytę indukcyjną to koniecznie musisz sprawdzić jakość kondensatorów elektrolitycznych oraz MKP (te czerwone) i te czarne a całość pod kątem "zimnych lutów", zwłaszcza na w/w kondensatorach.
    Polecam też zapoznanie się z istniejącymi tematami o uszkodzeniach tranzystorów w płytach, co było wymieniane.

• #3 26 Lut 2017 16:16
    darek1632
    Poziom 15  

Witam, mam taką samą płytę do naprawy.

U mnie padło prawe dolne pole, a co do tranzystorów to będę zakładał STGW39NC60VD. Porównując parametry powinny dać radę. Do nich trzeba dać podkładki i dobrą pastę termoprzewodzącą. Ja daję podkładki kaptonowe i pastę AG Extreme. Sprawdź (najlepiej wymień ) diody Zenera w obwodzie sterowania IGBT. Nie wiadomo jeszcze czy pola induktorowe nie robią zwarcia przy nagrzaniu się.
    Pozdrawiam

• #4 14 Mar 2017 16:19
    ryho99
    Poziom 10  

Dzięki za pomoc już naprawiłem, kupiłem używane i płyta działa.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME