Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie membrany na zawieszeniu papierowym.

userned 20 Lut 2017 11:57 408 6
  • #1 20 Lut 2017 11:57
    userned
    Poziom 8  

Witajcie. Regeneruje głośnik GD 30/50. Jest on na zawieszeniu papierowym "to jest cała membrana i zawieszenie jest ten sam materiał co sama membrana". Oryginalnie zawieszenie "papier" jest posmarowany jakąś maziugą czarną żeby się zawieszenie nie oberwało.

Również planuję czymś zabezpieczyć zawieszenie lecz nie wiem czym. Dzwoniłem do dziadka z Wrześni i mówił mi że robi się to lateksem z rozpuszczalnikiem ale tego nigdzie nie dostanę, lub butapremem z rozpuszczalnikiem (lecz tu musi być specjalny rozpuszczalnik do butapremu).

Bardzo proszę o jakaś radę.

0 6
  • #2 20 Lut 2017 12:17
    krakarak
    Poziom 39  

Czymkolwiek usztywniając, malując, impregnując zawieszenie lub membranę dokonujesz bardzo poważnej ingerencji w parametry głośnika. To już nie będzie ten sam głośnik, bo to nie napis na nim czy kosz odtwarza dźwięk. Skoro nie masz oryginalnej membrany i zawieszenia oraz "oryginalnej czarnej maziugi" to wyjdzie ci typowy chińczyk.

0
  • #3 20 Lut 2017 12:18
    userned
    Poziom 8  

To jest oryginalna membrana z umifonu.

0
  • #4 20 Lut 2017 12:29
    krakarak
    Poziom 39  

Od długiego czasu intryguje mnie pytanie - firmy popadały 20 - 25 lat temu a "oryginalnych" membran, zawieszeń i cewek pozostały nieprzebrane ilości i będą sprzedawane jeszcze przez setki lat, tyle tego naprodukowali... A przecież pamiętamy, że polskimi głośnikami i kolumnami to ani polski ani zagraniczny rynek zasypany nie był. Cud gospodarczy.
    A może wyślij zapytanie do Umifonu w sprawie regeneracji?

0
  • #5 20 Lut 2017 13:21
    userned
    Poziom 8  

Zajmuje sie regeneracja na częściach z umifonu i od firmy Tonsil juz od 5 lat. Niestety ten głośnik jest pierwszy i nie wiem czym to zabezpieczyc.

0
  • #6 20 Lut 2017 21:28
    goraj krzysztof
    Poziom 28  

Koledze chodzi za pewnie o plastyfikator. Też swego czasu poszukiwałem tej substancji niestety bez skutecznie. Głośniki poszły w świat bez niego. Czy im to zaszkodziło,nie wiem.

0
  • #7 20 Lut 2017 21:54
    kot mirmur
    Poziom 30  

Stare kleje typu Butapren były rozcieńczane trichloroetylenem.Ten specyfik już dawno został wycofany ze sprzedaży.Te nowe butapreny nadają się do d..y. Wtym przypadku należało by użyć czegoś co można rożcieńczyć np.benzyną extrakcyjną lub innym ,wolno odparowującym rozpuzczalnikiem[toluen też odpada,nie kupisz].

0