Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ford Mondeo MK4 2.5tbenzyna - czasami odpala a czasami nie

Bartex4 20 Lut 2017 12:21 669 3
  • #1 20 Lut 2017 12:21
    Bartex4
    Poziom 12  

Witam mam forda mondeo z silnikiem volvo 2.5tbenzyna jest z nim taki problem ze auto od czasu do czasu odpali i chodzi dobrze ale wiekszosc czasu niechce odpalic kopci na czarno. Po wymontowaniu swiec okazuje sie ze sa mokre i jak sprawdzam cisnienie na listwie to jest w zakresie 7 barow, czyli go zalwewa ,wywala bledy

P0806 czujnik ustawienia sprzegła
    P0652 Napiecie referencyjne czujnika B
    P0235 Czujnik doladowania A

wymienialem : cala instalacje silnika, sterownik silnika , pompe paliwa , sterownik pompy paliwa
    sprawdzalem napiecie na czujniku cisnienia paliwa i jest 5v tak samo na czujniku doladowania
    rozrzad jest ustawiony ok czy mial ktos taki problem ?? prosze o jakas podpowiedz co mozna jeszcze sprawdzic

0 3
  • Pomocny post
    #2 20 Lut 2017 12:28
    szymitsu21
    Moderator Samochody

Napięcia sprawdzane podczas kręcenia? w momencie występowania usterki?

Jeszcze pytanie jakie napięcia są na przewodach sygnałowych?
    Jak wygląda podgląd parametrów? Jakaś historia usterki?

0
  • #3 23 Lut 2017 19:44
    Bartex4
    Poziom 12  

napięcie 5v jest tez przy kręceniu silnika

zdecydowałem sie na zakup nowego czujka ciśnienia paliwa zakupiłem o takim samym numerze jakim jest zamontowany 0261230110
    podmieniłem i nic dalej go zalewa kopci i nie odpala odłączyłem go i spróbowałem zakręcić n odpiętej wtyczkę i u mojemu zdziwieniu odpalił i chodzi równo wiec wpiąłem wtyczkę czujnika ciśnienia z powrotem i zgasł i już nie odpala

moje pytnie czy czujnik o nr 0261230110 jest od tego modelu ? bo nigdzie nie mogę znaleźć specyfikacji ze jest on od mondeo
    wszedzie wyskakuje volvo moze mondeo ma inny czujnik ?? i tu jest problem ??

dodam ze auto było już w innym warsztacie gdzie miało wymieniany ten czujnik na używkę niestety niewiem czy o tym samym numerze

0
  • #4 25 Mar 2018 22:17
    Bartex4
    Poziom 12  

Winna instalacja elektryczna wymieniona na inna bez instslacji gazu i wszystko gra

0