Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RICOH MP-C3002 - niebieskie nieregularne tło podczas używania ADF

20 Lut 2017 12:36 609 6
  • Poziom 25  
    Witam, jak w temacie. Problem dotyczy wyłącznie podajnika ADF zarówno przy skanowaniu jak i kopiowaniu. W przypadku B/W tła jest mniej, aczkolwiek na skanie widać tylko te najciemniejsze obszary. Przy kolorowym skanie/kopiowaniu pojawia się niebieskie tło na całej kartce.

Optyka czysta, firmware aktualny, wydruki igła.
  • Poziom 25  
    Optyka czyściuteńka. Nadal to samo. Czyściłem płynem katuna i izopropanolem.
  • Poziom 29  
    Witam

Prawdopodobnie kartka przy szybce delikatnie odstaje - sprawdz czy bialy slizg rowno przylega. Szybka nie jest zmatowiona ? Zobacz z boku czy podajnik prawidlowo po zamknieciu lezy.

Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Poziom bieli też czysty. Tekst nie jest przesunięty w żadną stronę, lustra są we właściwej pozycji. Światło zewnętrzne też zostało wykluczone, bo robiłem kopie przy zgaszonym świetle w pomieszczeniu bez światła dziennego. Podajnik dobrze dolega, szybka nie jest zmatowiona.
  • Poziom 13  
    Wrzuć skan to będzie łatwiej. W ustawieniach zmienia się jedną opcję związaną chyba z auto wykrywaniem koloru na włączone. Druga opcja- krzywy skaner. Na wyłączonej maszynie należy wtedy za narożnik nie podparty podciągnąć do góry i włączyć ponownie maszynę w celu sprawdzenia. Nie wiem czy opisałem zrozumiale, w razie czego, gdyby nie, doprecyzuje. Powodzenia