Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z temperaturą cpu - 1 rdzeń procesora ma 52 stopnie po włączeniu

20 Lut 2017 12:56 987 4
  • Poziom 3  
    Otóż dzisiaj dostałem procesor, który zamówiłem (amd athlon 64 x2 6000+) potem go włożyłem go do socketu i wyczyscilem procesor i chłodzenie spirytusem potem poczekalem aż wyschnie i dla pewności wytarlem je wacikiem, następnie założyłem pastę i nałożyłem chłodzenie. Gdy włączyłem komputer zauważyłem, że drugi rdzeń ma temperaturę nawet do 59 stopni, pierwszy rdzeń miał 35 stopni gdy włączyłem przeglądarkę temperatura w 1 rdzeniu podskoczyla do 40 stopni A a w 2 do 60 A gdy włączyłem grę to 1 rdzeń miał 50 stopni a drugi 65 stopni więc od razu wyłączyłem komputer. Płyta której używam to ga-m56s-s3. Co może być powodem aż takich wysokich temperatur?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Czym mierzysz tą temperaturę, jakim programem?
  • Poziom 33  
    A BIOS ile pokazuje?
  • Poziom 12  
    Kilka lat temu też miałem podobny problem z AMD x2 4200+, 2 rdzenie po 2200 MHz.
    Cuda wyprawiałem, aż w końcu wyjąłem procesor i przyłożyłem blachą do lusterka. Okazało się, że czapeczka była krzywa, (obejrzyj dookoła czy nie ma szczeliny). Kupiłem chłodzenie SilentiumPC Spartan PRO HE924 i nałożyłem grubo pasty w miejscu gdzie szczelina była większa. Temperatury spadły do 42 i 47 C. W stresie nie przekraczały 56 stopni, i tak już zostawiłem. Wcześniej na boxowym chłodzeniu miałem wyłączenia PC przy 90 C.